Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proximus

    senior tag

    Újabb szoszi jelent meg: :) :)

    4.0.2.D.0.5
    [link]

    A változások listája még nincs meg.
    (Túl friss, még süt is talán :DDD )

    [ Szerkesztve ]

  • proximus

    senior tag

    Sziasztok!

    Úgy 1 hete gondoltam egyet és a rajta lévő GB -el kábelre dugtam a minit, mondom mi baj lehet. A frissítő ügynök úgy magán a telefonon nem jelezte hogy már megérkezet volna az ICS, pedig régebben volt már rá példa, hogy kisebb frissítést jelzett. Sőt, talán meg lehetett volna csinálni kábel nélkül is a frissítést. Vagy ez attól szokott függeni, hogy mekkora "kavarodást" okoz a frissítés? Szóval ha mondjuk a kernel nem frissül, csak a rendszer, esetleg az is csak kicsit, csak ebben az esetben engedélyezik az "online" frissítést?

    No mindegy. Kábel a gépre--> hoppá, megérkezett az ICS :C
    Namost a -PC Companionnal- meg is csináltam a frissítést, de valahogy nem volt minden ok. Valaki mondta már, hogy túl nagy ugrás ez a rendszernek és a rengeteg beállítást/egyéb dolgot nem tudja 100%-osan "átkonvertálni" (volt is egy ilyen fázis induláskor kb 200 "valamivel")az új rendszerre, ezért érdemes lenne csinálni egy tiszta frissítést. Na jó, Flashtool elő 431-e NO (nordic?) ftf beizzít és pár perc alatt készen is volt. (Azóta megvan a world és azt raktam rá, de miben számít ez? Lehet más a baseband is pl.?)

    Ekkor villant be nekem, hogy ha ilyen egyszerűen lehet flasselgetni egy androidos cuccost(K750-ről váltottam), akkor "intézek már valami komolyabbat is" ;] ;] ;]

    Szóval a tiszta telepítéssel jobbak is lettek a dolgok, de már másfelé kezdtem leskelődeni, mégpedig a custom romok irányába, mert a gyári valóban teli van számomra fölösleges cuccokkal/"szeméttel".
    A telefonom függetlenül lett boltból vásárolva, szóval ez máris jár(t) bizonyos előnyökkel, node az első független telóm az előző K750-es volt és nem bántam meg azt sem(,hogy olyannak vettem).

    Kezdtem belebonyolódni a "hekkelés" részleteibe és világossá vált számomra, hogy azért nincs kolbászból a kerítés, ha nem a gyári szoftverrel próbál huligánkodni az ember fia.
    Igen, a bootloader, meg az ezzel kapcsolatos mizériák.
    A tesztpontos okosítással kinyitottam, mert anélkül csak a gyári kernellel lehetne meghajtani bármit is, ráadásul(,ha jól gondolom) a CWM sem lenne/lehetne annyira konzisztens, mert nem a kernel része, hanem a ROM-é(? :F ) és elvész(/átalakul :DDD ) minden ROM cserekor.
    Ja, jött még ugye olyan is, hogy baseband. Na mondom fasza.
    Még mindíg nem teljesen tiszta minden úgy sem, hogy kipróbáltam 3-féle romot, meg vagy 4-5 féle kernelt.

    ROM: smultronic, CM nightly, realICS lite legfrissebb.
    Kernel: krsh 3.0, mesa 1.8, kernelpanic 1.25, CM kernele.

    Szóval lenne még 1-2 technikaibb kérdésem, ha nem baj. :D

    Vannak ugye mindenféle partíciók az android rendszer alatt és ezek ok hogy formázhatóak, meg törölhető a tartalmuk(nem mind, a boot nekem nincs a CWM -ben fölajánlva pl.), de nem minden világos számomra. A baseband ugye nem tárolódik sehol, hanem csak beleíródik a firmware-je a telefonba és nincs partíción? Jól gondolom? Ezért nem cserélődik csak a gyári ftf-es frissítésnél, mert csak az "mergeli a BIOS csipekbe/csipbe"?
    A másik a batterystat.bin. Ez hol a fenébe van tárolva? A boot partíción? Mondják hogy érdemes a törlését választani minden custom ROM esetében. Ja meg egyáltalán az egész boot partra nem engedélyez írást a bootloader a zárt állapotában, mert megtagadja? De hogyan tudja megtagadni? A bootloader(Ami durván olyasmi mint a Linuxos grub) hol tárolódik? Meg mi az, hogy nem lesz fastboot ha zárt (és nem nyitható) bootloadert valaki mégis kinyit. A fastboot az egy funkciója a bootloadernek, amiből kétféle alap változat létezik? Egy nyitható fastboottal és egy nyithatatlan anélkül?

    Ja, ez elég friss, ha érdekel valakit: [link]

    Ja tényleg, egyedi kerneleknél többnél sincs meg a drivere a wifinek és azt külön kell mondjuk a cwm-el telepíteni. Node, amikor romot cseréltem, meg előtte mindent töröltem, ez valahogy mégis megmaradt, tehát csakis a boot partícióra mászhatott föl a kernel mellé. Így volna? (A mesa kernel speciel tartalmazza a wifi modulokat, de se a kamarush féle, se a kernelpanic nem hozza magával.) Nyitott bootloader esetén már összevissza írkálgathatok a boot partícióra, akár kézzel kernelt is cserélhetnék, nem csak a flashtoollal? Minek van egyáltalán külön fastboot mód, meg flashmode mód? Mi az értelme, vagy a haszna neki? A gyári frissítések/szoftverek a "full telefont" ki tudják cserélni és még csak fastboot módba sem kellett menni hozzá... Az persze ki tudja cserélni a kernelt is. :F :W

    Meg mi volt az, hogy régebben sokan vitatkoztatok itt róla, meg ment a sírás-rívás az ICS miatt, hogy jó lenne, de a sony(ericsson) meg akarja hagyni a GB kernelét(?), pedig az ICS csak a hozzávalóval tud igazán "dübörögni". Ez most megtörtént, vagy nem történt meg?
    A mostani android kernelek (is csak) 2.6.x verziósak, nem pedig 3-masak, akárhol nézem őket, akármilyen készülékkel. Szóval akkor most hogyan kell(ene) érteni azt, hogy "ICS alá ICS kernel kéne"?? Ez sem tiszta teljesen. :N

    Szóval OK hogy Linux az android, de azért itt vannak ám huncutságok nem gyengén... :DDD

    Aki tud minnél részletesebb infóval szolgálni ezekkel a dolgokkal kapcsolatosan, az irkáljon már némi "szösszenetet", had főjjön a fejünk, ne csak a ROM-ok... :DDD

    Kamarush?
    Expeacer?

    Köszönöm. :)

  • proximus

    senior tag

    válasz ko9 #16872 üzenetére

    "ICS-t csak gépen keresztül tudsz frissíteni, ez egy kicsit nagyobb lélegzetvételű frissítés, ezért nem jelzett OTA-n."

    Akkor tényleg igaz volt, hogy csak gépre dugva kapja meg Seussal, vagy PCC-vel.

    "Ha frissítésnél nem a tiszta telepítést választod, akkor akadni fog, stb., ez a tapasztalat, de erre te is rájöttél."

    Hmm, így már ez is megerősítést nyert. :)

    "Baseband ugyanaz mindenhol"

    Zsííír :))

    "CWM valóban a ROM része zárt bootloadernél, konkrétan a Ramdisk."

    Szóval akkor droidnál a ramdisk nem/sem a boot parton van, mint az asztali Linuxok esetében, hanem ezt is elköltöztették. Vagy a gyári ROM/kernel nem is használ ramdisket?

    "Boot partícióhoz nincs hozzáférésünk, külön mint más készülékeknél nincs - vagy csak nem látható."

    Aha. Node várj csak. Amikor például a kernelpanic v1.25 kernelnél föl kellett raknom a wifi modulokat/csomagot, akkor azt mikor telepítettem a CWM-ből, utánna ROM cseréknél is megmaradt a wifi. Akkor az kizárólag a boot partra kerülhetett, holott oda nem lehet írni. :F Ezt nem teljesen vágom. :F

    "A baseband a modem FW-je, az oda tartozik. Külön is cserélheted Flashtoolal és a SUS/PCC-vel, de külön partíciója nincs."

    Akkor végülis nevezhető akár BIOS-nak is. :) Jóó Ez legalább nem kavarodik el magától buherálás közben. :)

    "A batterystat.bin a data partíción van, konkrétan a /data/system alatt. Vagyis konkrétan minden ROM cserénél törlődik. Nem is árt, mert függ a ROM fogyasztásától is, hogy jó adatokat tartalmaz-e."

    Ööö, de akkor meg fölöslegesen reklámozzák egyesek a törlését ROM cserénél, ha egyszer úgyis mindíg törlődik.

    "Mind mondtam, nekünk nem elérhető a Boot partíció, azt egyszer odaírták Sonyéknál, és pont, jóccakát. Lehet, hogy ők SUS-al tudnák frissíteni, de nekünk egyelőre elérhetetlen, és szerintem az is marad. A bootloader itt van a boot partíción."

    Nem hogy lehet, hanem biztos. Mármint hogy a gyári frissítés teljesen hozzáfér. Az tudja cserélni a telefon összes cuccát, függetlenül attól, hogy bármi is zárt, vagy nyitott a készüléken. Nem így van? Mondjuk az azért érdekelne, hogy amikor fastboot módban nyitott b.l.-el kernelt cserélni a Flashtoollal, akkor az pontosan hogyan is csinálja mindezt. RAW hozzáférést csinál a /boot-hoz mindösszesen? Vagy az egész boot part RAW lenne, tehát nincs is rajta tényleges fájlrendszer?

    "A fastboot viszont a telefon függőségétől függ. Van egy bizonyos Trim Area nevű rész, amiben van az IMEI, az SN és egyéb egyedi azonosítók. Ebben van az is hogy a készülék szolgáltatófüggő-e. Ha függő, nincs fastboot, ha független, akkor van - zárt bootloadernél is! Annyi a különbség a zárt/nyitott bootloader között, hogy zártnál visszautasítja a nem Sony által aláírt kernelek futtatását, nyitottnál meg engedi."

    Huhh, node akkor a fastboot mód pontosan micsoda? A futó kernel egy szolgáltatása csupán? Vagy a bootloader binary-ban van?
    A Trim Area is hol van/található? Beleprogramozva a telóba mint a baseband?
    Ezt a visszautasítást tapasztaltam is, amikor cserélni akartam a gyári kernelt fastboot módban a Flashtoollal még a zárt b.l. esetében. Visszadobta, de pontosan micsoda? Ha jól tudom, a telefon minden esetben "él", amikor a számítógépre dugni, tehát a kernel ilyen-olyan módokban bebootol. Bekapcsolva/kikapcsolt+töltés/flashmode/fastboot A bootloader is mindíg futva marad és így tudja megtagadni az írást? A tesztpontos föloldási módszerrel is mit változtattam meg ténylegesen? Annyi "hókuszpókusz" van itt... :DDD :DDD Ööö azt írod megtagadja a nem aláírt kernel futtatását. Node addig el sem jutunk, mert cserélni sem engedi, de micsoda? A gyári -futó- kernel vagy bootloader csekkolja a beérkező kernelfrissítést, aláírás után kutatva?

    "A Wifi modult hogy kell-e cserélni, az csak is a kernel gyártójától függ."

    Ööö, várjunk. A főzött ROM-ok esetében el szokták távolítani ezeket a modulokat a gyárihoz képest? Jól tudom, hogy stock esetén a ROM része?

    "Ha ő bennehagyja a -perf jelzőt a kernel neve után, akkor jók hozzá a gyári modulok, ha megváltoztatja pl -Huudejovagyokmertilyetistudok-ra, akkor kell hozzá külön modul."

    Ha jól gondolom, ez a Vermagic lenne. :))

    "Viszont megoldhatja úgy is, hogy belerakja Ramdiskbe, és átírja, hogy minden indításkor symlinkelje/másolja a megfelelő helyre."

    Aha. Nem idegen nekem ez a területe sem a Linuxnak, mert anno csináltam "öntelepülő" Gentoo Linuxot. Csak be kellett rakni a CD-t, bebootolni róla és fat partíciós windowsok mellé föl tudott kúszni úgy, hogy csinált egy RAW fájlt, megformázta, majd belemásolta önmagát. Köv. indulásnál(a CD-ről) meg abból bootolt be(csekkolván a meglétét) és már nem kínlódott a CD-vel. Talán még meg is van ez a "munkám" valahol. Mit össze kínlódtam vele... Újraindítgatások/ talán virtuális gépes tesztek is folytak... :) A régi szép idők...

    Tényleg, miért nem fordítják bele monolitikusan a teló kernelébe az összes hardver driverét? Nincs neki sok, nem zabálná a ramot vagy procit(gondolom én). :F

    "Flash mode minden készüléknél van, de azzal viszont csak Sony által hitelesített/aláírt cuccokat tudsz felpakolni."

    Aha, már megint egy aláírás-csekkolás... :DDD :DDD

    "Fastboot viszont nincs mindnél."

    Vagyis esélytelen a kernelcsere az eddigi módszerekkel e nélkül(leszámítva megint a gyári frissítést)... :(
    De tényleg, ha megpróbáltam volna a még zárt bootloadernél kernelt cserélni fastboot módban, de "gyárit gyárira" módszerrel, akkor azt megengedte volna, mert alá van írva? :F
    Ez már erőteljes hekkelés, de nem lehet ezt az aláírást valahogy "odahazudni"? Akkor át lehetne verni a cuccost... Gondolom nem igazán sikerült még, mert nincs nagy tolongás... :DDD
    Kamarush mintha valami "átverésen" dolgozna, ami a gyári kernelek ellenőrzött részét (header?) mutatja magából, de valójában teljesen custom a kernel a többi részében. Írja ezt a kexec-et is, node a gyáriba ilyet belefordítottak? :F Ezek szerint igen. Jómagam már -talán- néhány száz kernelfordításon/konfigoláson túl vagyok, szóval elég jó rálátásom van mi is ez a "bináris gombóc"(+modulok). Óvatosan már a forráskódot is piszkálgattam már, meg patchelgettem is már rengeteget. :DD A mostani Arch Linux alatt is egy végletekig letisztultra konfigolt, monolitikusra fordított saját kernelt használok, bfs és bfq patch-el, mert megérdemlem. :D

    "Az ICS-t alapvetően 2.6.35+ kernelre írták."
    Aham. Akkor ez a gond, de miért nem használnak pl. cyanogen-ék full friss kernelt, a nyitott b.l.-es telókhoz? :F Ők megtehetnék, meg tudják is, hogy mitől döklik a légy, de mégsem használják a legújabb kerneleket? :F Ha jól tudom/emlékszem, egy ideje beolvasztásra került az összes android patch/fejlesztés a mainline kernelbe. Akkor miért ilyen "nyögvenyelős" ez a dolog? Elvileg nem lenne sok a teendő.

    "Van különbség 2.6.35-ös és 2.6.32.9-es kernel között..."

    De mik azok a főbb funkciók, amiktől jó a .35+ a régihez képest? Komolyan kérdezem, nagyon érdekel a dolog. :)

  • proximus

    senior tag

    válasz neelix #16959 üzenetére

    Azt beszélik, hogy ha ennyi ideig nem jött ki rá, akkor talán már nem is fog... :F
    Egy jó kis áttekintő:
    [link]

  • proximus

    senior tag

    válasz gabe_ #16962 üzenetére

    A pingvint (Linux) könnyű elcsábítani és Sonyéknál ezt alaposan meg is tették...
    Azóta vaddisznónak látja magát a tükörben... :DDD

  • proximus

    senior tag

    válasz kamarush #16960 üzenetére

    Ez az irományom részben már a ko9 kolléga válaszából is merít, de annak azon részére is válaszolok, ami még meg-/kimaradt ebből.

    "Ezt egy kicsit korrigálnám. Igen a modem fw-je, viszont az összes fájlnak külön particiója és offset-e van."

    Uhh, hogy a holló vájná ki a szemüket... :DDD Nem semmi buhera-mátrix, amit kifőztek a (még) S.E.-nál. :) Hogy értve külön partíciója? A "központi" nand-ot használják meghatározott helyeken, a modem "BIOSchipje"-ként is? Tehát nem úgy, mint egy asztali PC esetében, ahol csak erre a célra van dedikált chip? Akkor ha jól gondolom ez olyan, mintha gyakorlatilag a PCknek nem lenne BIOS chipje egyáltalán, hanem mondjuk a merevlemez szigorúan meghatározott részén lenne ez a firmware és onnan húzná be.

    "A boot és a bootloader teljesen külön partición van. Lényegében mindkettő rejtve van előlünk."

    Nem semmi. Szóval még ez is kétfelé ugrott... :D

    "A boot user oldali írására egyetlen mód van a fastboot, aminek ugye a lényege hogy aláíratlan image-eket, közvetlenül tudjon írni a nandba."

    Ééértem. Node akkor miért láthattam én olyan CWM-et, ahol a listában a /boot is szerpelt? Lehet hogy akkor az nem S.E.-on volt és ott nem tiltották le a normál hozzáférést? :F

    "Amin dolgozunk az igen, a kexec. Mert más módja nincs a magasabb kernel api futtatásának. Ennek az egyetlen akadálya a bootloader, mert ugye nincs hozzáférésünk, ezáltal módosítani sem tudjuk. A kexec lényege, hogy átugorja a bootloadert és live módban elindítsa a kernelt. Ez a módszer működik zárt bootloaderrel is, az előbb említett ok miatt"

    Öööö, de ezt az átugrást csak képletesen érted igaz? Mármint az eredeti bootolási sorrend ez: bootloader-->kernel-->userspace Ebből csináltad/csináltátok meg ezt: bootloader-->gyári kernel-->kexec modul-->boot a magasabb API-ú/új kernelbe. Gondolom azért valamelyest visszafogja a telefon indulási idejét, de ha egyszer csak ez az egy járható út van.
    Tényleg, amit ellenőríz a b.l., azt a "sapkát" nem lehet "ráadni" egy teljesen új kernelre? Vagy ez a trükk volt az eredeti fölállás?

    "Lényeg, hogy a sony nem a standard headereket/modulokat/drivereket használja, mint a Htc, Samsung és még sorolhatnám..."

    Tehát akkor ez a másik szívás, ami még érheti a "gyanútlan" hekkert. :DDD
    Ez már így tényleg elég nagy gányolás(a sony részéről), ami azt illeti... :Y :W

    Amúgy meg nem értem, mit retkeskednek a szoftver oldallal ennyire, amikor android/Linux esetében már rég nem erről kellene hogy szóljon az egész. Csináljanak új modelleket/frissítsék a palettát akár fél évente és durrantsanak abban valami nagyot, de ne már, hogy egy OSS rendszerből csináljanak ánuszt... :(

    "Még annyi korrigálás itt, hogy ICS 3.0.8, Jellybean 3.4-es kernel :)"

    Ezt ma láttam is egyik kolléga sony S-én. (3.0.8) :D
    Be jó is lenne az a JB... Jön a hideg, nem kell már ide fagyi... :DDD

  • proximus

    senior tag

    válasz darvinya #16975 üzenetére

    Hmm, lehet hogy tényleg ezzel trükközgetnek. A fizikai szeparáció helyett inkább logikai elkülönítést alkalmaznak a mérnökök.

  • proximus

    senior tag

    válasz ko9 #16961 üzenetére

    "Vagy a gyári ROM/kernel nem is használ ramdisket?
    Miért ne használna? A kernel itt 2 részből áll: zImage + Ramdisk."

    Nem kötelező sima Linuxnál sem a ramdisk használáta, egy ennyire fix, meg jól definiált felépítésű rendszernél(hardvernél) meg főleg nem lenne rá szükség. Én a normál számítógépemen sem használok ilyet, mert azt az elvet követem, hogy amit meg lehet oldani egyszerűbben is, azt mindíg olyanná próbálom alakítani. Az Arch Linuxom alatt egy full monolitikus kernelt használok(még a modultámogatás is letiltva/kikapcsolva benne) és az összes drivert tartalmazza a gépemhez. 2-3 Mb méretű az egész bzImage. Igen, még a videódriver is benne van már ebben, meg annak a (Juniper) firmware-je. 6-8 sec alatt bootol a rendszer egy 500 Gb-os merevlemez utolsó 20 Gb-járól. Van azért egy kis trükk: ext4 partíció a / (nem is használok több partot)és e4rat-tal gyorsítom a betöltést. Veszettül gyors minden. Inkább csak a rugalmasság növelése érdekében érdemes ramdiskkal cicózni stock kernelek esetében(disztrók), mert a /-nek így bármilyen fájlrendszert is válasszon az ürge, nem kell fölöslegesen -és fixen- beleforgatni a bzImage-be azt.

    Mindenesetre is akkor ez a ramdisk nem a /boot-ban van, ezért lehet beletenni pl. a CWM -et is. Végsősoron e nélkül mégnagyobb szívás lenne a zárt /boot...

    "KernelPanichoz nem kell külön WiFi modul - vagy ha kell is bennevan a Ramdiskben, most nincs hangulatom szétszedni ha nem baj :B"

    Pedig kell, itt van:
    [link]
    A new v2 kernel additions csomag tartalmazza.
    Mondom, ROM -ot cseréltem mellette és miután egyszer a CWM-ből feltoltam ezt az additionst, ez után már nem kellett újra fölpakolni többször. Akkor nem tudom hogyan hoztam ezt össze. :F

    "Ez a fastboot: [link] Végülis a bootloader USB támogatása."

    Hmm, ránéztem a hivatkozásra. Tehát nem hogy nyitott b.l., de nyitott, vagy zárt fastboot-ról beszélhetünk. S-OFF/S-ON De mi az hogy: "You will need to install a fastboot compatable SPL" Node ezt már tényleg nem lehet cserélni a telóban, vagy igen? Vagy mire utal ezzel? Meg tényleg létezik egy backup kernel is a készülékekben?

    "Visszadobta, de pontosan micsoda?
    A zárt bootloader nem engedte futtatni az aláíratlan kernelt. Ha egy FTFből kiszedett kernel.sin-t próbáltál volna felrakni azt engedte volna :)"

    Ahha, tehát így. Ez a "futtatni" zavar egy kicsit még, mert már rámásolni sem engedi a (zárt) b.l. a készülékre az aláíratlan kernelt, nem? Oda már el sem enged jutni, hogy ráindítson. Egyébként minden ami *.sin, az jelnti azt hogy alá (is) van írva?

    "Ha bekapcsolod jó hogy bebootol. Flashmode és fastboot módban viszont nem - különben hogy tudnád írni? Olyankor csak a bootloader él."

    Ahha, szóval akkor ennyire gyorsan azért tényleg nem tudna betölteni a kernel, ahogyan kigyullad a zöld, vagy kék led a telefon tetején... :D :D Azt hittem az egy "minimal" módban indított kernel, azért villan föl 1-2 sec alatt gépre csatlakoztatás után már, de akkor nem.
    Amúgy rendes asztali Linuxok esetében törölhető a kernel a futó rendszer alól, mert függetleníti magát, miután betöltött a RAM-ba.

    "A tesztpontos föloldási módszerrel is mit változtattam meg ténylegesen?
    Minden nyitás a Trim Area-t módosítja, ott kell átírnia 1-2 értéket."

    Tehát akkor ez egyfajta "táblázat" a b.l.-nek, hogy mit engedhet meg és mit nem, továbbá a készülék "rendszáma".

    "A főzött ROM-ok esetében el szokták távolítani ezeket a modulokat a gyárihoz képest? Jól tudom, hogy stock esetén a ROM része?
    Ne, távolítják el, mert akkor nem lenne WiFi. Minek szednék ki?
    Igen, jól tudod."

    Pedig csak kiszedik, ha egyszer nincs/nem volt wifi nálam. jártam így 1-2 ROM-nál. A krsh (a 3.0), meg a kernelpanic nem/sem tartalmazza, de pl a mesa-ban benne volt és ott nem kellet fölrakni semmit sem. Vagy csak nem mind -perf végű kernel, ezért csináltak úgy, minhta nem is lenne meg a modul(a ROM-ban)? Hát lehet. Ezt nem is néztem meg mindnél(a -perf végződést)

    "Alap igazság itt, hogy minél több szolgáltatás van a kernelben, annál többet eszik. Ha bele van rakva a Tun/Tap/CIFS meg a többi cucc, akkor eléggő megnő a fogyasztás. Ezért a legjobb még mindig a gyári kernelnek az üzemideje."

    Hmm, akkor ez csak a mostani izom PC-knél nem jelent gondot, de egy telefon(CPU-ja, RAM-ja, akksija) azért megérzi. Értem. Mint egy 486-os gép mai kernellel... :DDD

    "Írja ezt a kexec-et is, node a gyáriba ilyet belefordítottak?
    Nem fordították bele, kernelmodulként kell majd hozzáadni."

    Ezt még eddig nem is néztem, de lehet ránézek majd kernelkonfignál. Láttam már ezt a kexec-et régebb óta(nem mostanság jelent meg ez a funkció), meg olvastam már róla, de arra nem figyeltem, hogy ez nem csak "Y"/"N" lehet, hanem esetleg "M" is...

    "A Sony azt is megoldotta, hogy ha a kernel nem 2.6.32-es, akkor egyszerűen ne induljon. Ergo a boot elindul, de mindig visszadobja az Uncompressing kernel... részhez. Ugyanezt megcsinálta a 2010-es modelleknél is... Ezért nem elég megcsinálni a kernelt, kell hozáá egy bypass vagy egy kexec."

    Pfuhh, az szép... :( :O Node magát a verziót ellenőrzi? Meg kell hamisítani azt is. :DDD

    Tényleg, a neten keringő alpha J.B. xperia mini ROM(-ok) milyen kernelt használ(nak)? Tudom hogy módosított valamelyest(miben is pontosan?), de az is csak egy .32 lenne? Szomorú, ha így van... :N
    Ja és hol "kapható" ebből a legfrissebb ROM? Amit kamarush csinált, csak az van? Vagy Cyanogen-ből is lenne? Látom hogy valami Cm 10 ról is szó van, de az meg honnan? Az FXP buildek már mind azok lennének?

    Thx
    (Nem is csak magamnak kérdezgetek én itt amúgy kizárólag, hanem hogy aki még errefelé olvasgat, az is többet tudhasson meg a "konzervdobozos pingvinről" Szegényt teljesen elnyomorították... :DDD )

    [ Szerkesztve ]

  • proximus

    senior tag

    válasz pcnet #16977 üzenetére

    Nem éppen telefon, de azok "lelkivilágát" idéző elektronikák egyre szaporodni kezdtek:
    Rapsberry Pi

    Tényleg piszok jó lenne egy open smart phone. :))

  • proximus

    senior tag

    válasz ko9 #16985 üzenetére

    "Ide pedig kell, mert ez tölti be a fő komponenseket. Ha érdekel itt van egy Ramdisk, igaz ez Arc meg ICS Alpha, de 1-2 sor különbséggel ugyanaz mint amit most használunk."

    Szerintem inkább csak azért használják itt is, mert így egy valamennyire generic full frissítést tudnak összehozni a fejlesztők és nem kell annyit reszelni minden egyes telómodellre. Ez valahol lustaság, vagy céges költségcsökkentés... :DDD

    Tényleg nincs rá szükség, ha minden -folyamatosan használatban lévő- hardverkomponensre beépítik a kernelbe a támogatást. Azoknál nincs értelme cicózni, meg még hátrányos is a modul betöltésének extra szükségessége miatt. +ott van még a RAM fragmentáció, ami óhatatlanul bekövetkezik ahogyan fut a rendszer, ezért nem mindegy mennyire korán és menyire "fizikailag előre", illetve "egy darabban" töltődik be az a modul. Ez is csökkentheti a teljesítményt, meg több erőforrást ehet fölöslegesen, habár fogalmam sincs, hogy egy ennyire vérszegény(normál PC arhitektúrához képest) hardvernél mennyire is.

    Valami nagyon furát látok annál a ramdisknél, amit linkeltél. Megvannak a szkriptek, megvannak az alap executable fájlok, de hol vannak a kernel-modulok? A root fs-é, meg ilyenek? Azt mégiscsak beforgatják a zimage-be? Egy asztali Linuxnál leginkább ennyi szokott lenni az értelme a ramdisknek. Telepítésnél ugye a disztróknál rengeteg fs közül lehet választani, de legalábbis több közül és nem akarják azt a (fölösleges) overheadet+ esetleges sechole-t bevállalni, amit az összes fs kernelbe forgatása magával hozhatna.

    "Ebben nekem segíthetnél :P A napokban kezdtem Arch Linuxozni, nagyjából kezdem átlátni, de a kernelmódosításig még nem jutottam el."

    Lehet róla szó, bár jó kérdés, hogy mennyire akarod testre szabni. :) Jómagam elég rendesen belenyúltam mind a kernelbe, mind pedig a boot scriptekbe. Fogtam a gyári rc-ket és alaposan kiheréltem őket, így aztán elég "üveghangon" tud menni a rendszer... ;] :DDD De komolyan. Gyakorlatilag annyira közvetlenné tettem mindenféle komponens elérését/elindítását a boot során, amennyire csak lehetséges volt. Az Xorg is mindenféle bejelentkezés nélkül jön be, mint a windowsoknál szokás 1 felhasználóval. Jó ok, minden root hozzáférésű, de hát had legyek már én az... ;] Aki meg be akar jönni kintről a net felől, az úgyis bejön... Szóval nálam a "teljesítmény mindenek felett" volt az elsődleges szempont, amikor összehegesztettem ezt a rendszert. Mondom 6-8 sec alatt vár az lxde desktop, a grub-ban nyomott enter után. :D SSD-vel meg bele sem merek gondolni... :D 1-2 secért cserébe elő tudom töltetni a firefoxot is pl., ha betanítom az e4rat-nak.
    Rengeteg Linux-buheráláson vagyok már túl és a mostani fölállás már egy nagyon letisztult konstrukció a részemről. Az Arch előtt sokáig Gentoo-ztam, de nagyon időrabló volt, meg retek lassú a csomagkezelője(portage), lévén hogy az egész "gombóc" python script alapú. Az Arch pacman-ja szélvészgyors ahhoz képest, node az C, vagy C++ nyelven is íródott... :DD Meg a Gentoo elég sok "szemeteléssel" járt, a rengeteg forrás+devel cumó miatt is. Egyébként az LFS Linuxon is gondolkoztam egy darabig, de hallod az már nagyon elvetemült cucc... ;] A legtöbbet adhatja tanulásban, de a legkevesebbet mindennapi használatban, a felhasználói rugalmasságát tekintve. Arra tutira jó, hogy megismertesse a/egy Linux "disztró" felépítését az alapoktól. A disztribúciók között egyébként az Arch egy nagyon letisztult rendszernek számít és ha valaki kicsit is szereti magának beállítgatni, meg finomhangolni az oprendszert, én tutira nem az Ubuntut, meg ilyen "bloatware"-kat ajánlanám egyiknek sem. Egy lépcsőt ugorva "egyszerűségben" még ott van a nagy öreg "pipás" Linux is, a Slackware. Jó érzés arra gondolni, hogy a Slackware szinte a kezdetektől fogva kézenfogja a Linuxot. :R Mondhatni a gyerekkorától kezdve. :))

    Egyébként az Arch Linux úgynevezett Hook-okat használ a bootoláskor és valamennyire "gyárilag" lehetőséget biztosít arra, hogy főbb területeket kikapcsolj a ramdiskben, de annyi. (Újraépíti automatikusan, miután beletesz, vagy kivesz "Hook-okat") Azt például már nem lehet a Hook alapú betöltésnél megcsinálni, hogy teszem azt csak egy bizonyos hangchiphez akarok támogatást, mert vagy "mindhez, vagy semmihez". A teljesen saját kernelt lehetetlenség űberelni, mert akkor "egy gyűrű mind felett" lenne a jutalom érte, de ezt nem lehet véghezvinni egy tömegeket célzó rendszernél. Kénytelenek Generic-re csinálni így vagy úgy.

    El tudom például küldeni azokat a szkripteket/fájlokat, amivel magamnak oldom meg a bootot +a mostani kernelem konfigját akár, ha gondolod.

    Tényleg, egy kérdés. Nyitott b.l. esetében azért mégiscsak a kernel mellett van a ramdisk a /boot-ban nem? Onnan gondolom, hogy végigformázhatok minden partíciót a CWM-ből, de az (maga a CWM) akkor is megmarad/megmaradt reboot után.

    "Pedig direkt megnéztem, és esküszöm nem láttam. Viszont akkor nagy hiba, hogy nem rakta be a RAMDiskbe."

    De látod érdekes, hogy többen nem rakják bele, mint ahányan igen. Nem tudom miért, ha már egyszer módosított(ák) a kernel(t) és nem eszi meg a stock ROM "gyári" moduljait... :F

    "Ez a "futtatni" zavar egy kicsit még, mert már rámásolni sem engedi a (zárt) b.l. a készülékre az aláíratlan kernelt, nem?

    Feltennie fel kell tudni, a futtatást tagadja csak meg."

    Pedig nem engedi/engedte a flashtool (szóval a zárt b.l.) fastboot módban rátenni a custom kernelt. Ez (volt) a hibaüzenet:
    The Device must be rooted first
    Szóval nem megy fel sem. :)

    "Az ördög a részletekben rejlik. Rendes, asztali :) Készülékek nagyrészén itt is törölhető futás közben - CWMből. Végülis ott is él a kernel, és fut. De nem a Sonynál :)
    Lehet itt is törölhető lenne, ha hozzá tudnánk férni."

    Áhááá... ;] :DDD
    Szerintem is menne a dolog, csak ez a redves flasmode/fastboot/system load szeparáció... :O

    "Megérzi persze. Bírni bírná, de amikor azon vagyunk, hogy akksifogyasztást optimalizáljuk, akkor minden lehetőséget meg kell ragadni. Tervbe van egy teljesen modulos kernel, amiből kiszedek szinte mindent ami lehet modulként gyártani, és csinálok egy szkriptet, amivel a felhasználó kiválaszthatja, hogy miket akar használni, és azt indításkor insmodoltatom. Így akár elérhető a gyárinál jobb fogyasztás is."

    Hmm, nem rossz ötlet. Akkor erről a fajta kernelről beszéltél te korábban, amit össze akarsz hegeszteni.(?) Végülis ha tényleg vannak beolvasztott, de csak alkalmanként használt szolgáltatások/driverek a kernelben, akkor azokat tényleg ki lehetne dobálni modulba. Persze jól meg kell gondolni, mert könnyen a "kígyó a farkába harap" effekt jöhet össze belőle. :DDD Az asztali gépen ezt már vagy 100-szor biztosan átéltem, amíg gyomlálgattam kifelé a kernelt, de megérte az erőfeszítést a cserébe megszerzett tudás/tapasztalat. No meg a kész "csoda-bzImage".

    "Ezt még eddig nem is néztem, de lehet ránézek majd kernelkonfignál.
    Github lapomon megtalálod a kernelforrást, ránézhetsz ha érdekel."

    A .config megvolna valamerre? (Akár a gyári kernelé) Ja meg ezt a forrást mondjuk az Arch Linux alatt is tudom konfigolni/lefordítani, vagy kell hozzá egyfajta emuláció/virtuális gép?

    "Persze, hogy nem mai gyerek. Elég csak arra gondolni, hogy a Defy 2ndInitnek is az az alapja. Ott zárt teljesen a bootloader, nyitni se nagyon van lehetőség, és így oldották meg."

    Hmm, nem rossz. :) Mármint hogy ki lehetett kerülni. Akkor a Defy CM modjai akár már zsír új kernelekre is épülnek/épülhetnek ezzel a trükkel? (Ha van arra is CM)

    "Node magát a verziót ellenőrzi? Meg kell hamisítani azt is.
    Ilyen ötletet már hallottunk mi is. Kétlem, ha kicseréljük a Makefile-ban a verziót, akkor menni fog minden. Tuti ellenőrzi azt máshogy is."

    Hátha bénák voltak... :DDD :DDD

    "Igen, legfrissebb CM-ek erre."

    Huhúú, köszi szépen. :R
    Csinálok majd backupot a CWM-ben a Nightly-mról és megy is fel próbára... :R :C

  • proximus

    senior tag

    Kísérleteztem már kicsit a 10-es JellyBean alapú Cyanogen ROMmal, de egyelőre felejtős. Nem ajánlott mindennapos használatra, esetleg csak meglesni, hogyan fut/mik az újdonságok benne.
    Ezekkel találkoztam 2 nap használat után:

    -Nincs net(adatforgalom), csak akkor, ha bekapcsolni a wifit.
    -A kamera _természetesen_ nem mutat csak egy pacát, viszont lehet vele fotózni, csak azt nem látni, hogy mit... ;] :DDD
    -Az akkumulátort nagyon csúnyán meríti. Fél nap leforgása alatt lehúzta 50% körülre és valami "cellakészenlét" merítette a legjobban az akkumulátor statisztika szerint. :Y
    -Nincs hang

    Szóval ez még nem való semmire, bááár elég sima a rendszer futása, de a hozzá hegesztett kernel pl. tovább bootol és maga a rendszer is némileg lassabban tölt be. (A Cyanogen 9-hez mérten)

    Egyébként a C.M. 9 nagyon rendben van. Olyan 2 és fél napig bírta az akku vele, olyan 2*10/15-perc netezéssel megkínálva, szóval az a ROM elég kiforrott már.
    (Ja, a nagy kapkodásban CWM-ből az ICS-hez való gapps-ot tettem fel a J.B.-hez és örökké karikázott az új C.M. 10-es animáció bekapcsoláskor... ;] ;] :DDD ---> akksi ki. :DDD )

  • proximus

    senior tag

    válasz LSL1337 #17106 üzenetére

    Pár napon keresztül a CM9-et toltam és rendben van. Van egy kisebb bug bekapcsolás után, amikor bekéri a PIN kódot. Ezt követően még valami SIM kódot kérne, de ott mindíg csak kinyomtam az "elvetéssel" és semmi gond nem volt. A telefonkönyvnél viszont úgy emlékszem, nem volt import/export, szóval a SIM kártyáról nem tudtam átmozgatni a számokat, de a CM10 alatt meg tutira van ilyen, mert szépen át lehetett másolni őket. Lehet hogy csak nem néztem meg a CM9 alatt alaposan még és ezért nem találtam.(?) :F

    A Cyanogeneket nem lehet rátenni zárt bootloaderes készülékre, mert ott a kernel nem cserélhető a gyáriról semmire sem.(a gyári frissülget, de csak egyik gyáriról a másikra engedi a készülék a beépített védelem miatt) A CM-ek olyan módosított kernelt használnak/igényelnek, ami nélkül nem indulnak el és ezzel meg _nem CM_ alapú ROM-ok nem indulnak el. Ez tapasztalat is. ;]
    Szolgáltatós készüléknél hiába nyitni ki a bootloadert, még mindíg nem lehetséges a kernel csere, egy másik védelem miatt. Ezeknél "ki van ölve" az USB támogatás(fastboot mód) a bootloaderből, ezért nem látja a számítógép, így viszont 0 lehetőség maradt a kernelcserére.

    Azt hiszem ICS-re még mindíg nincs root, ezért egy trükkös frissítést kell csinálni a már rootolt GB -ról, de nem a Seus-sal, vagy PCC-vel, hanem a flashtoollal.(Másképpen megszűnik a root) Ennek a menete már többször előkerült itt, szóval megtalálod ha visszakeresel a root szóra.

    Hogy érted azt, hogy stock ICS rom? A gyári, amit megkapnak a telefonok a PCC-vel?
    Persze az ICS szépen lejött a GB-re, de az úgy nem az igazi, mert megpróbálja átvenni az oda fölrakott appokat+beállításokat és lehetnek gondok, meg akadozások, lassulások. Legjobb ha a flashtoollal fölrakni tisztán a letöltött gyári ICS ROM-ot és akkor olyan, mintha most kapcsolnád be először a készüléket vásárlás után, csak ICS-el. :DD Csak ebben az esetben repül a root is, szóval kicsit "enyhébbre" kell kapcsolni a frissítést a flashtool programban. De mondom, ezt már sokszor leírták visszább részletesen, meg nekem nyitott a bootloaderem, szóval abszolút nem szükséges kívülről rootolnom, mert minden custom kernel rootolt szokott lenni már előre és a CWM-et belehegesztik a modderek. Ezért nekem a normál rootolással nincs is tapasztalatom, mert "kézhez kapom" azt a "nyitott" kernel által.

    Amúgy a pár napja megjelent 587-es gyári ROM már közel van a tökéletes xperia élményhez, amit a GB alatt mondhatni megütöttek végül.
    Föntebb olvashatod mik még a hibák, de már egyre fogynak hála az égnek. :C
    [link]

  • proximus

    senior tag

    válasz LSL1337 #17112 üzenetére

    1. Kimentessz mindent a telóról (a gépre, vagy az microSD-re.), ha még nem tetted meg.
    2. Nem árt föltenni a PC Companiont, ha még nincs fönt. Ez fölteszi a telefon drivereit.
    3. Flastool letöltése innen: [link]
    4. Mondjuk a legfrissebb 587-es ICS letöltése "tőlük": [link]
    5. Flashtool telepít és ahova telepíted, ott flashtool\firmwares\ -be bemásolod az előzöleg letöltött ROM csomagból a kitömörített xyz.ftf -et.
    6. Telefont kikapcsolod és beledugod az adatkábelt, de a PC-re még ne kösd rá.
    7. Flashtool elindít és a villám jelre kattintva, a flashmode-ot választva bejön egy ablak, ahol megtalálod a bemásolt ROM-ot. Ezt kiválasztod és feljön egy ablak, ahol mutatja mi a teendő, de xperia mininél a hangerő le gombot tartod nyomva és úgy dugod be a PC-be.
    Innen már magától csinál mindent. Figyelj az üzenetekre, ne legyen benne error, vagy ilyesmi. Ha mégis lenne, lehet hogy mondjuk hibásan töltődött le a ROM a netről. Szedd le mégegyszer és próbáld újra.

    Ez a normál frissítés, rootolt cucc esetén máshogy kell kicsit "ráfrissíteni" a GB-ra. Ott a "wipe data" pipát ki kell szedned a flashtool ablakában mikor kiválasztod a frissítést, továbbá ez előtt és ez után is kicsit mókolni kell a készülékkel. Ezt már tényleg megtalálod, meg mondom, nekem erre nem volt szükségem a nyitott bootloader miatt, ezért tapasztalatom az nincs, csak sokat olvasgattam már ezeket a dolgokat.

  • proximus

    senior tag

    válasz darvinya #17115 üzenetére

    Akkor ez meg mégjobb módszer, mert nem a készüléken/készülékkel kell kínlódani vele. :R

  • proximus

    senior tag

    válasz LSL1337 #17116 üzenetére

    Ha tényleg "kigyomlált" gyárit keresel, akkor az egyik legjobb ROM a smultronic (jelenleg 3.5).
    Itt találod

    Ööö, nem gyári romot, tehát ami nem .ftf, olyat csak a CWM-ből lehet telepíteni, azt hiszem.
    CWM-et zárt bootloader esetében csak "átmenetileg" tudsz fölrakni (azt is csak _rootolt_) készülékre, mert minden ROM csere esetén törlődik, ezért nagyon oda kell figyelni és olyan ROM kell, ami tartalmazza a CWM-et is, hogy csere után is újra legyen CWM.

  • proximus

    senior tag

    válasz hefe77 #17122 üzenetére

    A smultronic az egyik leginkább akkumulátor kímélő ROM. Nem nagyon van ellenfele, bár nekem a CM 9 is meglepően takarékos volt, miután a max CPU órajelet olyan 500 Mhz körülre korlátoztam és fényerő le+csak 2G hálózat+gps ki+wifi ki. 2,5 napot vitt kb olyan össz. fél, vagy 3/4 óra aktív használattal.(nem egyben.)

    Próbáld ki ezt: :C

    * Smultronic v3.5

    Smooth scrolling (Disable scrolling cache)
    Updated Superuser and binary v3.1.3
    Incredible improvement in games (Reviewed and modified some values)
    Optimized code Dalvik-vm
    Removed some tweaks in build.prop that were not good for the system
    Fix Flashlight (only a few people had this problem, everything should be fine now)

  • proximus

    senior tag

    válasz LSL1337 #17124 üzenetére

    A wipe data meg azért nem kell/szabad, mert az "okosítást" is hazavágja, ami az ICS alatt élesíthető root-hoz kell, ahogyan föntebb is írták.
    Ha megcsinálod, akkor nem tudod ezt áthozni a GB alól, az ICS alá, mert közel gyári állapotba kerül a flashtoolos móka után és nem marad meg semmi. (Kivéve a SIM+microSD tartalma)

  • proximus

    senior tag

    válasz lolll3 #17127 üzenetére

    "Esetleg adatvesztés nélkül letudom frissíteni erre a verzióra?"
    Azt hiszem, hogy igen.

    Ezt írja:

    "*Note: if you install this rom you _do not_ lose your data!
    But after the installation is advised to do a factory reset and clearing the cache-Dalvik."

    Szóval ennek a ROM-nak a telepítése után nem veszítesz el semmi adatot.
    Viszont telepítés után célszerű nyomni egy factory resetet és törölni a Dalvik Cache-t. <-- no ezzel kicsit ellentmond magának a srác, mert a factory reset alapos munkát végez ám. ;] A Dalvik kipucolása viszont okés.

  • proximus

    senior tag

    válasz LSL1337 #17128 üzenetére

    Valószínűleg a smultronic nyerne, mert az sokkal közelebb van a gyárihoz, meg írta itt az egyik android mod-mester, hogy az sm. készítője nagyon komolyan veszi a dolgot és nem csak úgy össze van csapva.
    Népszerűnek népszerű a realICS, de sok módosítás van már benne és a megbízhatósága ha nem is rosszabb rendre a smultronicnál, de biztosan ingadozik kiadásról, kiadásra, a sok cheat miatt.

    Nehogy Gingerre rá akarj rakni egy ICS alapú ROM-ot! :N Nem lesz jó, mert ICS kernelre is szükséged van.
    Először át kell jönnöd gyári ICS-re, hogy kicserélje a kernelt is ICS-hez valóra(, ja meg az úgynevezett baseband-ot is felfrissítse 72-re/77-re(?) )

  • proximus

    senior tag

    válasz ko9 #17005 üzenetére

    "Itt a ramdisknek nem csak ennyi értelme van, konkrétan ez indítja az egész rendszert :)
    Ebbe van a sbin is pl, az alap binekkel."

    Szóval itt is takarékoskodtak kicsit a hellyel, nem úgy mint az asztali rendszereknél, ahol kétszer vannak meg a bin-ek. :) Na jó, glibc helyett a ramdiskben lehetnek uclibc-hez láncolt binárisok is, sőt, lehet hogy az android mindenhol erre épül. :F Ezt te tudod jobban. Melyiket használják?

    Az Archos kérdés ide nagyon off, majd PÜben zaklathatlak vele kapcsolatban? :B
    Igen. :D

    "Tényleg, egy kérdés. Nyitott b.l. esetében azért mégiscsak a kernel mellett van a ramdisk a /boot-ban nem?
    Zárt esetében is - csak ott a CWM a /system/bin-ben lévő tar.gz-ből töltődik be."

    Szóval ez a trükk. :)
    Viszont még így sem tiszta, hogy hogyan maradtak meg a wifi modulok, amiket CWM-ből telepítettem a kernelpanic kernelhez, miután többször is ROM-ot cseréltem. :F
    Ja tényleg, egyedi kernelnél elvileg bármit mellé lehet pakolászni és utána csinálva egy boot.img-t azt beleflesselni a telóba flashtoollal fastboot módban?

    Akkor azt mondod, hogy a flashtool fastboot módban zárt bl.-el is bele tud írni a boot-ba, csak nem grafikus felületről? Csak ebben az esetben tényleg blokkolódik a custom kernel futása. Node, azt megengedi azért a zárt b.l., hogy valami "szemét" szerepeljen a boot.img-ben a kernel mellett? Vagy azt is ellenőrzi/megtagadja? Mert ok, hogy csak gyári kernel jó zárt b.l.-el, de a ramdisk azért módosítható marad így is bármerre?

    "A .config megvolna valamerre? (Akár a gyári kernelé) Ja meg ezt a forrást mondjuk az Arch Linux alatt is tudom konfigolni/lefordítani, vagy kell hozzá egyfajta emuláció/virtuális gép?

    Kukkants bele az arch/arm/configs mappába. A miénk pl az semc_mango_defconfig.
    Én is Archot használok a buildokra. Arch Wikijén leírás is van hogy mik kellenek hozzá. Ezen kívül kell még egy toolchain (gyári forrás 4.4.3-asra van optimalizálva)."

    No erre majd még ránézek, meg lehet kísérletezek vele kicsit. :)

  • proximus

    senior tag

    Jippí, fölraktam (flashtoollal) én is a legújabb gyári .587-es ROM-ot és amellett hogy teljesen rendben van sebességben, még a baseband firmware is ugrott 72-ről 77 -re. :DD :DD Jó kiindulási alap, ráadásul így már a custom módosított (.587-es több is mostanra) ROMok/kernelek összhangban lehetnek még ezzel is. :C :R

Új hozzászólás Aktív témák