Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pcnet

    addikt

    válasz proximus #16858 üzenetére

    Nem tudom mit szívtál, de kérek én is! :)

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz proximus #16858 üzenetére

    Nem tudom mit szívtál, de kérek én is! :)

    Hopp, egy dupla! Bocsánat! Pedig szerkesztést nyomtam, hogy offba tegyem. Ezekszerint nálam is hat már valami.

    [ Szerkesztve ]

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • ko9

    addikt

    válasz proximus #16858 üzenetére

    Na akkor kezdjük sorba :)

    ICS-t csak gépen keresztül tudsz frissíteni, ez egy kicsit nagyobb lélegzetvételű frissítés, ezért nem jelzett OTA-n.

    Ha frissítésnél nem a tiszta telepítést választod, akkor akadni fog, stb., ez a tapasztalat, de erre te is rájöttél. Baseband ugyanaz mindenhol, pár régióspecifikus valami eltérhet, de ezek csak olyanok, hogy pl más a neve egy bloatware-nek... Ergo mindegy, hogy Nordic vagy World nekünk.

    CWM valóban a ROM része zárt bootloadernél, konkrétan a Ramdisk. Annyi bug van benne, hogy ha updater-scriptből wipeolod a /system partíciót, akkor ott elszúr valamit, és nem lesz jó. Ha CWMből formázod, akkor nem lesz semmi baj.

    Boot partícióhoz nincs hozzáférésünk, külön mint más készülékeknél nincs - vagy csak nem látható.
    A baseband a modem FW-je, az oda tartozik. Külön is cserélheted Flashtoolal és a SUS/PCC-vel, de külön partíciója nincs.

    A batterystat.bin a data partíción van, konkrétan a /data/system alatt. Vagyis konkrétan minden ROM cserénél törlődik. Nem is árt, mert függ a ROM fogyasztásától is, hogy jó adatokat tartalmaz-e.
    Mind mondtam, nekünk nem elérhető a Boot partíció, azt egyszer odaírták Sonyéknál, és pont, jóccakát. Lehet, hogy ők SUS-al tudnák frissíteni, de nekünk egyelőre elérhetetlen, és szerintem az is marad. A bootloader itt van a boot partíción.
    A fastboot viszont a telefon függőségétől függ. Van egy bizonyos Trim Area nevű rész, amiben van az IMEI, az SN és egyéb egyedi azonosítók. Ebben van az is hogy a készülék szolgáltatófüggő-e. Ha függő, nincs fastboot, ha független, akkor van - zárt bootloadernél is! Annyi a különbség a zárt/nyitott bootloader között, hogy zártnál visszautasítja a nem Sony által aláírt kernelek futtatását, nyitottnál meg engedi.

    A Wifi modult hogy kell-e cserélni, az csak is a kernel gyártójától függ. Ha ő bennehagyja a -perf jelzőt a kernel neve után, akkor jók hozzá a gyári modulok, ha megváltoztatja pl -Huudejovagyokmertilyetistudok-ra, akkor kell hozzá külön modul. Viszont megoldhatja úgy is, hogy belerakja Ramdiskbe, és átírja, hogy minden indításkor symlinkelje/másolja a megfelelő helyre.
    Boot partíciót felejtsd el, sehogy se tudsz hozzáférni. Be jó is lenne ha össze-vissza tudnánk írkálni :U
    Flash mode minden készüléknél van, de azzal viszont csak Sony által hitelesített/aláírt cuccokat tudsz felpakolni. Fastboot viszont nincs mindnél.

    Az ICS-t alapvetően 2.6.35+ kernelre írták. Ez nem történt meg, mivel csak egy patchelt 2.6.32.9-es kernelt kaptunk - utólag kiderült, hogy miért...
    Van különbség 2.6.35-ös és 2.6.32.9-es kernel között... Nem csak az a lényeg, hogy 2.6.x...

    --------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

  • darvinya

    titán

    válasz proximus #16957 üzenetére

    Hhúú ez szép terjedelmes.
    Ha már szedtél szét kernel-t akkor szed szét.

    SUS és PCC minden egyes alkalommal a frissítéskor/javításkor kap egy SemcFlash driver kulcsot és csak ez után teszi fel az fw-t.
    Jól el van dugva és nem tárolja az Op.

    A többire többiek jobban tudják.

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • kamarush

    csendes tag

    válasz proximus #16957 üzenetére

    A wifi modulok vermagic alapján működnek.

    "A baseband a modem FW-je, az oda tartozik. Külön is cserélheted Flashtoolal és a SUS/PCC-vel, de külön partíciója nincs."

    Ezt egy kicsit korrigálnám. Igen a modem fw-je, viszont az összes fájlnak külön particiója és offset-e van.
    A benne lévő loader.sin konkrétan a bootloader particiójára ír. Mert ugye a sony elég érdekesen oldotta meg a dolgokat... Azért is szívunk :U
    A boot és a bootloader teljesen külön partición van. Lényegében mindkettő rejtve van előlünk.
    A boot user oldali írására egyetlen mód van a fastboot, aminek ugye a lényege hogy aláíratlan image-eket, közvetlenül tudjon írni a nandba.
    A szolgáltatós telefonokon azért van letiltva alapból, mert a sony így egyezett meg velük. Ennek 2 oka is van.
    1. Az "alap" felhasználó így nem tud olyan szoftveres hibát, okozni amiért gariztatni kelljen a telefont...
    2. Ha nyitod a bootloadert, ezáltal függetlenítesz is /mert ugye másképp nem működik nálunk; köszi Sony... /; tehát elveszted a garanciát, és innentől kezdve a szolgáltató nem köteles, veled szóbaállni bármi is történik..
    Szóval lényeg a lényeg, itt minden csak a gariról szól.
    Amin dolgozunk az igen, a kexec. Mert más módja nincs a magasabb kernel api futtatásának. Ennek az egyetlen akadálya a bootloader, mert ugye nincs hozzáférésünk, ezáltal módosítani sem tudjuk. A kexec lényege, hogy átugorja a bootloadert és live módban elindítsa a kernelt. Ez a módszer működik zárt bootloaderrel is, az előbb említett ok miatt :D

    "Az ICS-t alapvetően 2.6.35+ kernelre írták."
    Aham. Akkor ez a gond, de miért nem használnak pl. cyanogen-ék full friss kernelt, a nyitott b.l.-es telókhoz? :F Ők megtehetnék, meg tudják is, hogy mitől döklik a légy, de mégsem használják a legújabb kerneleket? :F Ha jól tudom/emlékszem, egy ideje beolvasztásra került az összes android patch/fejlesztés a mainline kernelbe. Akkor miért ilyen "nyögvenyelős" ez a dolog? Elvileg nem lenne sok a teendő.""

    Lényeg, hogy a sony nem a standard headereket/modulokat/drivereket használja, mint a Htc, Samsung és még sorolhatnám... Például a Htc-nél a kernel port annyiból áll, hogy hozzá kell adni az eszköz specifikus drivereket, módosítani a kconfig és makefile-okat, írni egy defconfigot; és láss csodát már indul is, minden nagyobb erőfeszítés nélkül, mert ugye ők hozzáférnek minden particióhoz.
    Még annyi korrigálás itt, hogy ICS 3.0.8, Jellybean 3.4-es kernel :)

    Lehet kicsit összevissza írtam a dolgokat, de szerintem érthető :B

    [ Szerkesztve ]

  • ko9

    addikt

    válasz proximus #16957 üzenetére

    Még 1-2 dolog ami kimaradt:

    Vagy a gyári ROM/kernel nem is használ ramdisket?
    Miért ne használna? A kernel itt 2 részből áll: zImage + Ramdisk.

    Aha. Node várj csak. Amikor például a kernelpanic v1.25 kernelnél föl kellett raknom a wifi modulokat/csomagot, akkor azt mikor telepítettem a CWM-ből, utánna ROM cseréknél is megmaradt a wifi. Akkor az kizárólag a boot partra kerülhetett, holott oda nem lehet írni. Ezt nem teljesen vágom.

    KernelPanichoz nem kell külön WiFi modul - vagy ha kell is bennevan a Ramdiskben, most nincs hangulatom szétszedni ha nem baj :B

    Ööö, de akkor meg fölöslegesen reklámozzák egyesek a törlését ROM cserénél, ha egyszer úgyis mindíg törlődik.

    Mert valahol azt olvasták, hogy az nagyon jó... Én még csak CWM-ből Backup Restore által telepíthető ROMoknál láttam ilyet, ott van is értelme. De a sima update.zip-eseknél nincs.

    Huhh, node akkor a fastboot mód pontosan micsoda? A futó kernel egy szolgáltatása csupán? Vagy a bootloader binary-ban van?

    Ez a fastboot: [link] Végülis a bootloader USB támogatása.

    A Trim Area is hol van/található? Beleprogramozva a telóba mint a baseband?
    Igen.

    Visszadobta, de pontosan micsoda?
    A zárt bootloader nem engedte futtatni az aláíratlan kernelt. Ha egy FTFből kiszedett kernel.sin-t próbáltál volna felrakni azt engedte volna :)

    Ha jól tudom, a telefon minden esetben "él", amikor a számítógépre dugni, tehát a kernel ilyen-olyan módokban bebootol. Bekapcsolva/kikapcsolt+töltés/flashmode/fastboot
    Ez nem helyes. Ha bekapcsolod jó hogy bebootol. Flashmode és fastboot módban viszont nem - különben hogy tudnád írni? Olyankor csak a bootloader él.

    A tesztpontos föloldási módszerrel is mit változtattam meg ténylegesen?
    Minden nyitás a Trim Area-t módosítja, ott kell átírnia 1-2 értéket.

    A gyári -futó- kernel vagy bootloader csekkolja a beérkező kernelfrissítést, aláírás után kutatva?
    A bootloader. Az ellenőríz itt mindent, hogy fene a nyakát :DDD

    A főzött ROM-ok esetében el szokták távolítani ezeket a modulokat a gyárihoz képest? Jól tudom, hogy stock esetén a ROM része?
    Ne, távolítják el, mert akkor nem lenne WiFi. Minek szednék ki?
    Igen, jól tudod.

    Ha jól gondolom, ez a Vermagic lenne.
    Jól gondolod :)

    Tényleg, miért nem fordítják bele monolitikusan a teló kernelébe az összes hardver driverét? Nincs neki sok, nem zabálná a ramot vagy procit(gondolom én).
    Alap igazság itt, hogy minél több szolgáltatás van a kernelben, annál többet eszik. Ha bele van rakva a Tun/Tap/CIFS meg a többi cucc, akkor eléggő megnő a fogyasztás. Ezért a legjobb még mindig a gyári kernelnek az üzemideje.

    Írja ezt a kexec-et is, node a gyáriba ilyet belefordítottak?
    Nem fordították bele, kernelmodulként kell majd hozzáadni.

    Aham. Akkor ez a gond, de miért nem használnak pl. cyanogen-ék full friss kernelt, a nyitott b.l.-es telókhoz?
    Ez nem ilyen egyszerű. Ha így lenne, már rég vígan szaladgálnánk 3.4-es kernellel minimum.
    A Sony azt is megoldotta, hogy ha a kernel nem 2.6.32-es, akkor egyszerűen ne induljon. Ergo a boot elindul, de mindig visszadobja az Uncompressing kernel... részhez. Ugyanezt megcsinálta a 2010-es modelleknél is... Ezért nem elég megcsinálni a kernelt, kell hozáá egy bypass vagy egy kexec.

    --------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

  • darvinya

    titán

    válasz proximus #16965 üzenetére

    Gondold úgy a ROM” , mint egy nagy BIOS chip.
    Így meg van spórolva egy(na jó kettő) chip.
    Így méret csökkenés és hely csökkenés jön létre.

    Míg 1 PC-n van hely.

    Gondold végig milyen alkatrész kell egy PC-nek azt próbál bekehelyezni egy teloba.

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • ko9

    addikt

    válasz proximus #16981 üzenetére

    Nem kötelező sima Linuxnál sem a ramdisk használáta, egy ennyire fix, meg jól definiált felépítésű rendszernél(hardvernél) meg főleg nem lenne rá szükség.

    Ide pedig kell, mert ez tölti be a fő komponenseket. Ha érdekel itt van egy Ramdisk, igaz ez Arc meg ICS Alpha, de 1-2 sor különbséggel ugyanaz mint amit most használunk.

    Az Arch Linuxom alatt egy full monolitikus kernelt használok(még a modultámogatás is letiltva/kikapcsolva benne) és az összes drivert tartalmazza a gépemhez. 2-3 Mb méretű az egész bzImage.

    Ebben nekem segíthetnél :P A napokban kezdtem Arch Linuxozni, nagyjából kezdem átlátni, de a kernelmódosításig még nem jutottam el.

    Mindenesetre is akkor ez a ramdisk nem a /boot-ban van, ezért lehet beletenni pl. a CWM -et is. Végsősoron e nélkül mégnagyobb szívás lenne a zárt /boot...

    Hál Istennek azt még tudjuk módosítani. Sőt, fel is tudjuk használni. Vannak benne bizonyos részek (a gyáriban is), amik meghívnak bizonyos szkripteket (gondolok itt az install-recovery.sh-ra, vagy akár a hw_config.sh-ra, vagy akár a chargemonra). Ezeket módosítva fel tudjuk használni arra, hogy külső szkripteket futtassunk. Így megy pl a zárt bootloaderes CWM is.

    A new v2 kernel additions csomag tartalmazza.

    Pedig direkt megnéztem, és esküszöm nem láttam. Viszont akkor nagy hiba, hogy nem rakta be a RAMDiskbe.

    ...ránéztem a hivatkozásra....

    A hivatkozáson lévő dolgok nagy része HTC-kre vonatkozik, S-OFF/S-ON mint ilyen, nálunk nincs, SPLhez sincs hozzáférésünk. Ennek a módját mi csak Trim Area (innen TA) módosításával tudjuk szabályozni.

    Ez a "futtatni" zavar egy kicsit még, mert már rámásolni sem engedi a (zárt) b.l. a készülékre az aláíratlan kernelt, nem?

    Feltennie fel kell tudni, a futtatást tagadja csak meg.

    Egyébként minden ami *.sin, az jelnti azt hogy alá (is) van írva?

    Igen.

    Amúgy rendes asztali Linuxok esetében törölhető a kernel a futó rendszer alól, mert függetleníti magát, miután betöltött a RAM-ba.

    Az ördög a részletekben rejlik. Rendes, asztali :) Készülékek nagyrészén itt is törölhető futás közben - CWMből. Végülis ott is él a kernel, és fut. De nem a Sonynál :)
    Lehet itt is törölhető lenne, ha hozzá tudnánk férni.

    Tehát akkor ez egyfajta "táblázat" a b.l.-nek, hogy mit engedhet meg és mit nem, továbbá a készülék "rendszáma".

    Végülis, igen.

    Vagy csak nem mind -perf végű kernel, ezért csináltak úgy, minhta nem is lenne meg a modul(a ROM-ban)?

    Megmagyaráztad magadnak. :K

    Hmm, akkor ez csak a mostani izom PC-knél nem jelent gondot, de egy telefon(CPU-ja, RAM-ja, akksija) azért megérzi.

    Megérzi persze. Bírni bírná, de amikor azon vagyunk, hogy akksifogyasztást optimalizáljuk, akkor minden lehetőséget meg kell ragadni. Tervbe van egy teljesen modulos kernel, amiből kiszedek szinte mindent ami lehet modulként gyártani, és csinálok egy szkriptet, amivel a felhasználó kiválaszthatja, hogy miket akar használni, és azt indításkor insmodoltatom. Így akár elérhető a gyárinál jobb fogyasztás is.

    Ezt még eddig nem is néztem, de lehet ránézek majd kernelkonfignál.
    Github lapomon megtalálod a kernelforrást, ránézhetsz ha érdekel.

    Láttam már ezt a kexec-et régebb óta(nem mostanság jelent meg ez a funkció), meg olvastam már róla, de arra nem figyeltem, hogy ez nem csak "Y"/"N" lehet, hanem esetleg "M" is...

    Persze, hogy nem mai gyerek. Elég csak arra gondolni, hogy a Defy 2ndInitnek is az az alapja. Ott zárt teljesen a bootloader, nyitni se nagyon van lehetőség, és így oldották meg.

    Node magát a verziót ellenőrzi? Meg kell hamisítani azt is.
    Ilyen ötletet már hallottunk mi is. Kétlem, ha kicseréljük a Makefile-ban a verziót, akkor menni fog minden. Tuti ellenőrzi azt máshogy is.

    Tényleg, a neten keringő alpha J.B. xperia mini ROM(-ok) milyen kernelt használ(nak)? Tudom hogy módosított valamelyest(miben is pontosan?), de az is csak egy .32 lenne? Szomorú, ha így van...

    Minden (!!) 2.6.32-es kernelt használ. Mást nem tud indítani...

    Ja és hol "kapható" ebből a legfrissebb ROM? Amit kamarush csinált, csak az van? Vagy Cyanogen-ből is lenne? Látom hogy valami Cm 10 ról is szó van, de az meg honnan? Az FXP buildek már mind azok lennének?

    Igen, legfrissebb CM-ek erre.

    --------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

  • ko9

    addikt

    válasz proximus #16999 üzenetére

    Itt a ramdisknek nem csak ennyi értelme van, konkrétan ez indítja az egész rendszert :)
    Ebbe van a sbin is pl, az alap binekkel.

    Az Archos kérdés ide nagyon off, majd PÜben zaklathatlak vele kapcsolatban? :B

    Tényleg, egy kérdés. Nyitott b.l. esetében azért mégiscsak a kernel mellett van a ramdisk a /boot-ban nem?
    Zárt esetében is - csak ott a CWM a /system/bin-ben lévő tar.gz-ből töltődik be.

    Pedig nem engedi/engedte a flashtool (szóval a zárt b.l.) fastboot módban rátenni a custom kernelt. Ez (volt) a hibaüzenet:
    The Device must be rooted first
    Szóval nem megy fel sem.

    Lehet a Flashtool ellenőrzi, hogy nyitott vagy zárt, és ez alapján engedi vagy nem. Parancssoros fastbootnál lehet más lett volna a helyzet.

    A .config megvolna valamerre? (Akár a gyári kernelé) Ja meg ezt a forrást mondjuk az Arch Linux alatt is tudom konfigolni/lefordítani, vagy kell hozzá egyfajta emuláció/virtuális gép?

    Kukkants bele az arch/arm/configs mappába. A miénk pl az semc_mango_defconfig.
    Én is Archot használok a buildokra. Arch Wikijén leírás is van hogy mik kellenek hozzá. Ezen kívül kell még egy toolchain (gyári forrás 4.4.3-asra van optimalizálva).

    dokee78: Én örülök, hogy valaki érdeklődik/jobban bele akar merülni, tán még később segíteni is tud ;]

    --------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

  • LSL1337

    őstag

    válasz proximus #17104 üzenetére

    CM9-el van tapasztalat?
    esetleg bármilyen STOCK ICS rom-al ami xperia mini-hez van fejlesztve?
    jelenelg rootolt ginger-en vagyok, eddig a teljes formázás visszatartott ICS-től, de most rászántam magam. go launcher-rel lesz használva, de vanila android jobban tetszik tabletlen is, ezért most telefonon is arra térnék át, és root kéne, hogy titaniumból ami kell, azt vissza tudjam tenni.
    tableten samsungom van, ott Odin-nal mindent lehet, itt mit kell bűvészkedni hogy a customot rádobjam?
    amúgy T-s függő készülék, ha ez számít valamit

  • Mezcal

    addikt

    válasz proximus #17102 üzenetére

    Kösz szépen. Ezt wipe data nélkül flashtollal felrakom? Nem gáz, hogy van pár program a telefonon?

    Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

  • darvinya

    titán

    válasz proximus #17113 üzenetére

    Felhívom figyelmedet erre [link]

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • LSL1337

    őstag

    válasz proximus #17113 üzenetére

    stock ICS alatt a vanila, google által kiadott-ra legalább nyomokban hasonlítót értem, nem a szolgáltatók által teleszemetelt minden retekkel és ui "optimalizálással" kiadott förmedvényekre

    realICS-hez, cwm-kell, és amit azzal teszek fel, az a ROM alapból gondolom rootolt lesz

    flashtool-al tudok feltenni CWM-t?

  • LSL1337

    őstag

    válasz proximus #17119 üzenetére

    komolyan, kedvenc kommentem PHn, a megtalálod olvass vissza
    20e postos topicban, beírom CWM, megint sokkal beljebb vagyok, úgy már csak 1500 postot ad ki

    ha GBről jövök, akkor miért nem kell wipe?

  • lolll3

    tag

    válasz proximus #17123 üzenetére

    hmm jó hogy leírtad hogy van már 3.5, érdemleges változás van 3.1 között? Esetleg adatvesztés nélkül letudom frissíteni erre a verzióra?

    "Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyó vizét, kifogja az utolsó halat is, akkor rádöbben, hogy a pénzt nem lehet megenni."

  • LSL1337

    őstag

    válasz proximus #17123 üzenetére

    kezdesz rendesen összezavarni:D

    Go Launcher-rel használnám majd, szóval csak a gyorsaság a különbség, szerencsére így a ui-ból nem kell sokat látnom
    melyik gyorsabb, a smultronic vagy a realICS? realICS elég népszerű XDA-n, ami rossz dolog nem lehet.

    realICS CWM-ből kell. nem akarok hetente ROMokkal jázszani, velteszem real ICS r6-t, és egy évig fent hagyom, szóval cwm sem kell utána, root meg benne van
    kérdés továbbra is fennáll, CWM-et hogy teszem fel, egyáltalán szabad root-olt gingerről egyből custom ICS-t feltenni? vagy előtte stock rootolt ICS, és arra rá a custom ROM

    bakker ehhez képest samsung 1click...

  • hefe77

    tag

    válasz proximus #17126 üzenetére

    bocs, v3.5öm van fenn, de tényleg jó kis rom. a walkman viszont baromira nem tetszik. Felmásolok 2 külön mappát az sd-re, ez pedig szanaszét szedi.

  • aero.

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz proximus #17138 üzenetére

    Nem. Az első csak figyelmeztetés, hogy el ne veszítsd az adataid. Nem tudsz format /system nélkül ROM-ot telepíteni, mert összekeveredik a 2 rom, és folyamatos FC lesz a vége.

Új hozzászólás Aktív témák