Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bokrosolajos

    őstag

    HW Camera Hack, Xperia Arc S:

    xda-n találtam egy leírást, ahol szűkítőt applikáltak a kamera lencsetakaróra, s mivel régebben hobby szinten foglalkoztam csillagászkodással, távcső építéssel, emlékeztem, hogy nem alaptalan. Ezért kipróbáltam, igazán könnyű, ahhoz képest eredményes.

    A probléma, hogy a lencse takaró marketing fogásból 4-5-szöröse magának a kamera lencse átmérőjének. (Ha mindenki látná, hogy egy gombostűfejnyi résen bejutó infóból kell képet alkotni, elborzadna). Visszatérve a lencse takaró üveg minden nem kívánatos szögből érkező fényt begyűjt, és a fotón kivilágosodást okozva szóródik szét. Ezen felül a kontraszt arányt is rontja és elmosódást is eredményez.

    A művelethez szükség van egy fém golyóstoll betétre, fekete szigetelő szalagra, némi türelemre és kézügyességre.

    Valami szilárdabb felületre húzz ki egy 2-3 cm-es szalagot, majd a toll betéttel alakíts ki rajta egy kör alakú kimetszést.
    Ezután fel kell helyezni a lencse takaróra a szalagot, ahogy itt a képen látható.

    Arra figyelni kell, hogy megfelelő legyen az átmérő, mert amennyiben túl kicsi, vignettálást fog okozni.
    Hátlap felhelyezés nélkül ki lehet próbálni a kamerát, addig nem érdemes méretre vágni a felesleget, mert így könnyebb újra rakni

    Előtte:

    Utána:

    Szerintem így átméretezve is látható a különbség.

Új hozzászólás Aktív témák