Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dark Archon #6 üzenetére

    Van azért olyan lehetőség ami jól használható. Mondjuk főleg akkor ha ugyanannál a banknál van folyószámlád és így a hitelkártya feltöltéseken nincs tranzakciós díj meg ilyesmi.

    Nekem is van hasonló kártyám, havi 600Ft havidíjjal, ha időben visszafizetem a hitelkeretet nincs költség, az első negyedévben 12000Ft-ot kaptam, vissza a 2. negyedévben 8000ft körül. Szóval a kártya éves díját már ez a 2. negyedéves visszatérítés kitermelte.
    Persze tényleg figyelni kell mert elég 1-2x belefutni olyan dolgokba mint pl extra díjak hitelkártyáról történő pénzfelvételnél, vagy utalásnál, netán kamatok stb. és már mindjárt nem olyan jó móka.
    Ez csak annak éri meg aki sokat vásárol magyarul ez is a gazdagabbaknak van kitalálva mint pl. minden.
    Mint a prémium bankszámlák, ahol minden ingyenes csak utaljanak rá a számlára havi 280 ezret...

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz gtasystem #20 üzenetére

    Ez a posta példa nagyon jó volt. Rájuk tudnám borítani az asztalt amikor a 4 ablakból 1 üzemel előtte 5-6 emberes sor, 1 postás valamit pakolászik, egy pedig ül a posta végén a posta-boltban ahol kapni mindenféle cukorkát, újságot meg mindent csak épp ember nincs akit ez érdekel. De te aki azért mész a postára hogy feladjál valami csomagot vagy használd a posta szolgáltatását te ráérsz mert a csokis pultban mindig legyen ember! Meg a végén mindig rád akarnak tukmálni vagy sorsjegyet vagy posta folyószámlát.

    Amúgy meg a szolgáltatók elgondolkodhatnának mert értem én hogy sok az adó (nekem is sok meg minden kereső embernek is sok) de az elmúlt 10 évben nem tudtak gondolkodóba ejteni afelől hogy náluk vegyem-e meg a telefonomat esetleg szolgáltatófüggően vagy egy gsm boltban. Mert a kártyás áraik vagy drágábbak mint amennyiért függetlenül megkapom vagy épp nem is kapható náluk az a készülék.

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dark Archon #50 üzenetére

    Ha én ezzel a hitelkártyás dologgal évi 20-30 ezerrel előrébb vagyok akkor miért ne használnám? Amelyik banknál én vagyok ott úgy működik, ha én elfelejtem feltölteni akkor a határidő lejártának a napján a bank feltölti a bankszámlámról automatikusan ezért levon valami 300Ft-ot kezelési költségként.
    Én több mint 1 éve használom és még nem felejtettem el, sőt inkább ahányszor a netbankon járok és látom hogy le van csökkenve a keret mindig feltöltöm, mert tudom, hogy az nem az én pénzem és nem is gazdálkodok vele úgy, mintha az lenne. Sőt jött már párszor jókor, hogy volt ez a keret mert kifutottam a büdzséből , a fizetés 8.-9.-én mindig megjön a hitelkeretet meg 10-ig kell visszatölteni szóval pont jól jött.

    Ezért is mondtam, hogy nem minden hitelkártya ajánlat bukta mindenkinek sőt lehet vele jól is járni, embere válogatja.

    (#45) Tapsi: na azért álljunk már meg egy kicsit. Nem hiszem, hogy a postán 1% haszonkulcs lenne a szolgáltatásokon, ennyire ne sarkítsál már. De legyen rajt mondjuk csak 10-15% akkor is abból van a fő bevételforrásuk nem a cukorkákból ahol alig vásárol valaki. Az is erős túlzás, hogy a postának vannak mondjuk csomagküldésnél a legjobb árai. Csak kicsit szét kell nézni. Ott van a DPD vaterafutár, utánvétes és utánvét nélküli csomagoknál is olcsóbb mint az MPL és házhoz jönnek a csomagért nem kell a postán ácsorognod amíg kiszolgálják a csokivásárlókat. Tudom, hogy az MPL vaterafutár is sok helyen helybe megy a csomagért (bár az a 170 település azért nem olyan sok) de nálunk pl. nem.
    És most ne keverjük ide az ajánlott levelet mert ha értékbiztosítást meg mondjuk utánvétkezelést kérsz hozzá akkor már jóval drágább lesz mint egy sima postai csomag.

Új hozzászólás Aktív témák