Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz #65675776 #9 üzenetére

    Mindhárom.

    edit: Mármint egy egér, egy pad és egy fejes triumvirátus (kiegészítve egy legalább 4 KRO-s billentyűzettel) kb. a legfontosabb periféria. Csak nem ezek.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz szupermacs #15 üzenetére

    Az oké, hogy neked nem kell (a cikkben bemutatottak nekem sem), csak ilyen fogalmatlan dolgokat pls ne írj.
    Egy FPS-ben (talán még a lolCoD meg lolBF-ben is) és RTS mikrózás alatt - de még precíziós munka közben is (pl. Photoshop, CAD, 3dsMAX, Softimage és társai; bár ezekhez inkább Wacom tábla való) - ÉG ÉS FÖLD a különbség egy ratyi egér + asztallap és egy jó egér (+jó glide) + jó pad között. Quake-ezés közben fel is vagdosnám az ereimet, ha valami 1000 Ft-os Genius szemetet kéne vonszolnom az asztal lapján.

    Egerekről bővebben.
    Padokról bővebben.

    A fejes résszel nagyjából egyetértek, bár jobban preferálom, ha a mikrofon külön van. Persze játékra. Hi-Fi-hez az értelmes fejesek 40-50 ezernél kezdődnek.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz szupermacs #28 üzenetére

    "Miért van viszont az, hogy valaki 1000 ft-os egérrel is tud vérprorfi lenni"

    Ilyen nincs. Pontosabban nem egészen; a döntéshozásra (decision making) nyilván nincs hatással az egér és pad, de amikor a végrehajtás (execution) kerül sorra, jön az elvérzés. Noob-okat persze egy rozsdás kenyérpirítóval is el lehet gyalázni, de ha már legalább az ő szintje (vagy jobb) ellen játszik, szinte esélytelen.

    "Ha neked fáj gamer egér nélkül akár egy Quake meccs"

    Nem fáj, mert le sem ülök játszani (ahogy akkor sem, ha fps drop van), mert kb. az első percben törnék össze valamit (valószínűleg az egérrel kezdeném, volt már rá példa <3).
    Igazság szerint megszoktam a jót, így WMO + QcK páros (ami együtt újonan ~5-6 ezer pénz és az egyáltalán nem sok, főleg, ha az egyik legtöbbet használt perifériáról van szó) alatt igazából még netezni sem szívesen.

    "akkor valószínűleg én vagyok ... igénytelen"

    Az lehet. :> Vagy csak annyiról van szó, hogy nincs meg az a skill-szint, ahol az egér jönne már elő, mint rövid keresztmetszet. Persze az egér egy WoW-ban közelítőleg sem olyan fontos, mint egy FPS-ben vagy RTS-ben.

    Erről picit bővebben: a filléres hulladékokkal nem lehet normálisan fix fokokra rántani, mert a célkereszt nem követi egzakt módon az egér megtett útját - előforduló anomáliák: pozitív gyorsulás, negatív gyorsulás, Z-axis problémák, jitter (a kurzor remegése), a hirtelen, apró korrigálások pontatlanok, smoothing, nevetségesen alacsony perfect control és malfunction rate (aminek következtében egy gyors mozdulat után a talajt / plafont nézed akaratlanul vagy körbe-körbe pörög a kurzor, mert a szenzor nem tud mit kezdeni a rántás sebességével), emelt polling rate lehetőségének hiánya. Fogalmakért bővebben lsd. linkelt hozzászólás.

    Régen én is Quake-eztem ilyenekkel, mint golyós Genius & A4Tech, noname vackok, később optikai Geniuse NetScroll, Logitech Pilot Mouse meg Terratec Mistify Mamba és társaik. Most el nem tudom képzelni, hogy hogy a bánatban bírtam idegekkel. (Persze akkoriban még nem csücsültem a Quake Live FFA elo világranglista 4. helyén :D (lifetime award )))), amúgy only FFA-ban vagyok high skill, all around csak szolíd mid-skill, szóval a félreértések elkerülése végett pro azért nem volnék), így a régen volt türelmem magyarázható a szükséges skill hiányával.)

    "hogy nekem tökéletesen megfelel az olcsó cuccokkal is"

    Ahogy nekem is. Egérért még nem adtam ki 9 ezer pénznél többet, pedig volt már legalább egy tucat tartósan (amik közül mind az ajánlott és jó kategória), ha a régi vackokat nem számítom + próbáltam szinte az összes jelentősebb modellt az elmúlt 10 évben. Nálam az egerek és padok már egyfajta hobbi (a hobbiban).
    A mostani Logitech MX300-amat <333 3ezerért vettem használtan, de patika állapotban. Ezért az üzletért ESR-en sokan gyűlölnek. :D 3 hónapos, alig használt Razer Salmosa-t is ennyiért vettem, anno 6 ezerért MS IME 3.0-át és vattaúj(!) Razer Diamondback 3G-t. 2 ezerért(!) Logi MX510-et és viseletes Razer Diamondback-et (csak esztétikai gondjai voltak), 1,5 ezerért MS WMO 1.1-et, ezresért MS IMO 1.1a-t, hogy csak egy párat említsek.

    A lényeg, hogy céltudatosan és utánajárva kell vásárolni. A linkelt hozzászólás 40 ajánlott egerének 90%-a beszerezhető 10ezer alatt a használtpiacon, de egy tisztességes százalékuk újonan is megvásárolható ennyiért (pl. Logi MX310, Logi G1, Logi G100s, Razer Salmosa mini 4-6ezer, MS WMO 1.1a ~3 ezer, MS IMO 1.1a 5-7 ezer, MS IME 3.0 ~8-10 ezer, Logi MX 518 v2 / Logi G400 / Logi G400s 10-12 ezer). Persze ehhez túl kell lépni a sarki számtech bolt lehetőségein és eBay (/amazon, esetleg egyéb külföldi webshop-ok) kínálata felé orientálódni.

    Egy jó egér nem feltétlenül jelent 15-25ezeres kiadást, mi több, ezen árkategória jelentős része egy csicsás, karácsonyfára emlékeztető vacak, ami maximum Vér Bélust teszi boldoggá. Engem a low sens + medium accel-es, flick-stílusú játékmechanikám és claw-fingertip hibrid fogásom (+RSI) miatt a 3 gombos, kis méretű és pehelykönnyű (~70 g), naturalista darabok tesznek azzá.

    Továbbmenve az alátét témakörbe; egy minőségi padon teljesen más érzés használni egy egeret, mint egy asztallapon. Nem csak a feeling sokkal direktebb, de a szenzor teljesítménye is új dimenzióba emelkedik. Egy szegényes hasonlattal élve ez olyan, mint amikor a Forma 1-es autóról leszeded a traktorgumit a box-ban és felnyomod rá a slick-et.
    Nem egy-két ember volt, aki bőven idegenkedett ettől, aztán végül mégis engedett, megvette az ajánlott cuccot és nem hitte el, amit tapasztal; lelkes köszönő privátokból nincs hiány.

    Mindkét témában ajánlott a linkelt hozzászólások elolvasása bővebb és jobban kifejtett információért.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Synthwave #37 üzenetére

    *rövid keresztmetszet = szűk keresztmetszet

    <3 5 perc módosítási idő.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz szupermacs #39 üzenetére

    "Régen az emberek elvoltak Quake 3-nál, CS-nél és Starcraftnál az olcsó egérrel is. Miben változott ennyit az igény és miért?"

    Az, hogy "elvoltak", nem jelenti azt, hogy nem cserélték volna jobbra, ahogy van rá lehetőségük. Amint volt, meg is tették.
    A kezdetekben nem igazán volt más választásuk. Egy rövid időre bejöttek a golyós egerek topjai (Logitech Wingman Gaming Mouse és a Terratec Boomslang, már USB-csatolóval), de amint az első optikai Intellimouse-ok is beszivárogtak a köztudatba, rövid időn belül szinte mindenki váltott.
    Először még inkább csak a golyó (és a tisztítás) hiánya és a viszonylagos felületfüggetlenség lehetett a leginkább vonzó bennük (és az USB csatoló jelentősen javított frissítése 125 Hz-en az inkább elterjedt PS/2 40 Hz-ével szemben (amit ugyan egy segédprogrammal lehetett 200 Hz-ig tekerni, de az, hogy működött-e rendesen, már inkább lutri volt)), mert a kezdeti DSP-k nem voltak túlságosan a helyzet magaslatán, a high-end golyós csodák talán még valamivel jobbak voltak lőni.
    Viszont a komfort nőtt és érezni lehetett, hogy a mechanikus megoldások hamarosan eltűnnek, a golyó tehetetlenségéből fakadó anomáliákkal és korlátokkal együtt a süllyesztőben és egy új, kiforrott technológia veszi át a helyüket.

    Aztán jöttek az MS 1.1-ek és a Logi MX300 / MX500, ahonnan kezdve már történelem. A precízitás és nagysebességű mozdulatok lekövetése egyszerűen összehasonlíthatatlan.

    Az árakról meg már fentebb írtam. 5-10 ezer egy olyan jó minőségű és kulcsfontosságú perifériáért, amit naponta órákig használsz, folyamatos kontaktusban vagy vele és az akaratodat (precízen) közvetíti a számítógép felé, nem sok.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz szupermacs #44 üzenetére

    De ha a kézügyesség megvan, akkor a célszerszám mindig sokkal jobb lesz, mint a tákolt. Itt ez a lényeg.

    "Lehet, hogy a szakmámból adódóan megtanultam, hogy nem a legdrágább és legszebb dolgok a legjobbak"

    Ha értelmezve olvasod, amiket írtam (/linkeltem), azokból ez kerek-perec kiviláglik...

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Yodamest #49 üzenetére

    Genius: van egy-két jó 2.0-ás hangfalpárja, egy-két 5.1-es hangrendszere, ami az árkategóriájában nagyon jó. 1-2 tűrhető billentyűzete is van, de ennyi. Az egerei egytől-egyig a szemétre valóak.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Yodamest #52 üzenetére

    3k-ért új MS WMO, használt Razer DB, Salmosa, Logi MX 518, MS IMO 1.1a meg még vagy féltucat másik.

    ~5-ért új MX310 / G1 / G100s. Másik féltucat használt, ami jó is.

    Genius, Silverline, Trust és társaik = never ever

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák