Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Tuco Ramirez #16 üzenetére

    Hacsak tényleg nem az a cél, hogy a lehető legkevesebb pénzből hozz ki egy új(!) gépet, aminek a teljesítménye irreleváns. Pl kizárólag adminisztratív, irodai munkára, vagy internetezésre. Mert ebben az esetben verhetetlen alternatíva.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bazsa0007 #132 üzenetére

    A Gigabyte 945GZM-S2 PCI-E foglalata 4x-es. Tudom, mert először én is ilyet vettem, aztán szerencsére az eladó volt annyira korrekt, utánanézett, és kicserélte nekem +1e Ft-ért Gigabyte 945GCM-S2-re, aminek már 16x-os a PCI-E csatolója. Egy Galaxy 7600GS-sel a különbség a két lap között nagyságrendi.

    Szerk:

    "be se kapcsol a gép csak clearCmos-sal lehet újraindítani"
    Ezt viszont enm igazán értem, ennek a lapnak valami biztonsági feature-je van, miszerint ha nem tud elindulni, akkor visszanyomja magának defaultra a frekiket. Én is próbálkoztam vele, ha nem indult, akkor kis küszködés után magától elindult, és szólt, hogy visszaállította a frequency/voltage értékeket alapra.

    A tuningról:

    A Celeron 420 nekem valami 2133 MHz-ig bírta ebben (a GCM) az alapban, igaz csak egy darab árva 667-es olcsó memóriamodul volt mellette. Beállítottam 2Ghz-re (mert miért ne), azóta azon megy, stabil, normális sebességű (még nekem is teljesen elfogadható), halk és hűvös.

    Apósomnak építettem belőle új gépet, meghalt az Asrock 845-ös lapja, amiben egy 2,4GHz-es NW Celeron zakatolt, nem volt érdemes másik 478-as lapot nézni.

    Kapott egy új tápot (FSP-Superflower) 6500-ért, egy dobozos 420-as Celeront 9000-ért, egy fent említett Gigabyte lapot 12000-ért, és egy 512-es 667MHz-es memóriát 5000-ért. Minden kisvárosi kiskereskedésben vásárolva, 2-3 év garral. 32500 Ft-ért lett egy új gépe, ami 2-3x gyorsabb, mint a régi Celeronos gépe, amit ő nem érzett lassúnak, csak én, amikor rendszert kellett neki telepítgetnem. Ráadásul a még használható alkatrészek eladásából (proci, ramok, vga, codegen táp) sikerült még vagy 15000 Ft-ot visszanyerni.

    Az egymagos processzorok létjogosultságáról:

    A fenti gép tulajdonosa egy 60 éves házaspár, naponta megnézik az emailjeiket, weben böngésznek, néha egy-egy filmet néznek meg, és egyszerű, pár megabájtos, vagy online játszható játékokkal játszanak (passziánsz, mahjong, zuma, ilyesmik). Multitaszkolni nem fognak, egyszerűen azért, mert egyszerre egy ablak figyelése is épp elég koncentrációt igényel tőlük. Fogalmuk sincs, hogy mi az a renderelés, office-ból csak a word-öt használják néha, meg az emailben kapott vicces ppt-ket nézik meg, photoshopról még nem is hallottak, az mp3-akat és a divx filmeket meg már a 366-os Celeronom is lejátszotta 10 éve.

    A cél valójában az volt, hogy egy megbízható, üzembiztos (lehetőleg új és garanciális), és az elkövetkező 3-4 évben az említett célokra elfogadható teljesítményű számítógép álljon össze minél kevesebb pénzből.

    Azt kell szem előtt tartani, hogy ennek a portálnak a közönsége nem reprezentatív minta a magyarországi számítógéphasználókra vonatkoztatva. nagyon sokan vannak, akik az említettekhez hasonló szempontok alapján választanak számítógépet (olcsó legyen, de új és garanciális, viszont semmi teljesítményigényes alkalmazás nem is fog futni rajta), nekik igenis jó vétel lehet a tesztelt egymagos processzorok némelyike.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák