Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Patice #22 üzenetére

    Én csak a tavaly nyári állapothoz tudok viszonyítani, amikor 15.000 körül volt 2 TB, minimum 3 év garival.

    A nosztalgia megszépít mindent. Tavaly nyáron valóban volt 15K körül 2 TB-os vinyó, csak éppen azzal az apró, ámde egyáltalán nem elhanyagolható különbséggel, hogy a lassú, 5400 rpm-es példányok kerültek ennyibe: a 7200-as, két terás merevlemezek legolcsóbb ára is meghaladta a 20K-t.
    Persze az kétségtelen, hogy még mindig szignifikánsan drágábbak a vinyók mint tavaly, de azért legyünk korrektek az összehasonlítás folyamán (illetve sajnos be kell látni, hogy különféle tényezők, pl. a ritkaföldfémek drágulása, kétszereplős piac stb. miatt, még jó ideig nem fog eljönni a tavalyi "kánaán", sajna).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz awexco #162 üzenetére

    Hát te meg kinek a klónja vagy? :U
    Azért ez egy "picit" erős kritika, úgy vélem, pláne egy nullnapos regisztrációval. Teszteltél már valaha, írtál belőle cikket? Fless-nek volt igaza: fikázni könnyű, alkotni nehéz...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz joysefke #167 üzenetére

    Van esetleg valami szubjektív tapasztalatod arról, hogy azonos méretkategóriát és tányérszámot tekintve az alacsonyabb fordulatszámon (7200 vs 5400 rpm) üzemelő vinyók mennyivel lassabbak és mennyivel halkabbak mint a pörgősebb társaik? Illetve, hogy kerregésük jobban csillapítható-e mint gyorsabb társaiké?

    Ezt elég nehéz egzakt módon összehasonlítani, azonban szvsz van pár ökölszabály, amit nem árt tudni (és hdd vásárláskor megfontolni). Az alábbiakat az átlagnál több merevlemezzel találkozott júzerként tudom állítani:

    1. A halkság vonatkozásában tapasztalataim szerint már jó ideje nem a seek hang mérvadó (az megfelelően halk szokott lenni), hanem a rezonancia folytán keletkező alapzaj.
    2. 7200-as vinyóból még nem láttam olyan több tányérosat (pedig volt olyan is, hogy egyszerre 5 db egyformát tudtam tesztelni), ami ne rezonált volna (illetve ne lett volna olyan alapzaja), amit szubjektíve elviseltem volna.
    3. 5400-as vinyók jóval kevésbé rezonálnak: be lehet vállalni a 2, sőt akár 3 tányéros verziókat is (a jobban sikerülteket; lásd fórumok).
    4. A sebesség kérdésében, a fordulatszám mellett, nagyon fontos tényező a tányérméret is. A 2 TB-os, 3 tányéros 5400 rpm-es vinyóm, majdnem hozza az 500 gigás, egytányéros 7200-es merevlemezem sebességét.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz joysefke #171 üzenetére

    Persze, nyilván szekvenciális adatátvitelben gondolkodtam.
    Jól karbantartott vinyó esetében (defrag), nagy fájlok mozgatásánál viszont ez számít. Minden másra ott a rendszert tartalmazó SSD... :P

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Jim Tonic #173 üzenetére

    Nem. Igazából tányérkapacitás akart lenni.
    Pl. a tesztben szereplő vinyó azért kétszer olyan gyors, mint az 500 gigás egytányéros, mert ugyan fizikailag ugyanakkora méretű tányér van benne, de mivel kétszer annyi adat fér rá, triviális, hogy nagyobb az adatsűrűség, ami egyben azt is jelenti, hogy ugyanannyi idő alatt (mondjuk egy negyed fordulat), kétszer annyi adatot olvas a fej.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz bteebi #177 üzenetére

    Nem kell ilyen messzira menni: elég, ha megnézed jelen tesztből az AS SSD tesztet.
    Nagyon szépen kijön, hogy dupla adatsűrűség (500 GB vs. 1 TB), ugyanolyan fordulatszám mellett, (közel) dupla adatátviteli sebességet jelent.
    Amúgy az eredeti állításban csupán annyi szerepelt, hogy a nagyobb adatsűrűség, nagyobb adatátviteli sebességet jelent, ami adott esetben többé-kevésbé ellensúlyozni tudja akár a kisebb rpm-et is. Erre konkrét példák sokaságát lehetne felhozni (kezdve egységsugarú Pistikével, aki a 160 GB-os 7200 rpm-es vinyóját cserélte mondjuk 2 TB-os, 3 tányéros merevlemezre, és azt tapasztalta hogy utóbbi gyorsabb).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák