Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz joysefke #167 üzenetére

    Van esetleg valami szubjektív tapasztalatod arról, hogy azonos méretkategóriát és tányérszámot tekintve az alacsonyabb fordulatszámon (7200 vs 5400 rpm) üzemelő vinyók mennyivel lassabbak és mennyivel halkabbak mint a pörgősebb társaik? Illetve, hogy kerregésük jobban csillapítható-e mint gyorsabb társaiké?

    Ezt elég nehéz egzakt módon összehasonlítani, azonban szvsz van pár ökölszabály, amit nem árt tudni (és hdd vásárláskor megfontolni). Az alábbiakat az átlagnál több merevlemezzel találkozott júzerként tudom állítani:

    1. A halkság vonatkozásában tapasztalataim szerint már jó ideje nem a seek hang mérvadó (az megfelelően halk szokott lenni), hanem a rezonancia folytán keletkező alapzaj.
    2. 7200-as vinyóból még nem láttam olyan több tányérosat (pedig volt olyan is, hogy egyszerre 5 db egyformát tudtam tesztelni), ami ne rezonált volna (illetve ne lett volna olyan alapzaja), amit szubjektíve elviseltem volna.
    3. 5400-as vinyók jóval kevésbé rezonálnak: be lehet vállalni a 2, sőt akár 3 tányéros verziókat is (a jobban sikerülteket; lásd fórumok).
    4. A sebesség kérdésében, a fordulatszám mellett, nagyon fontos tényező a tányérméret is. A 2 TB-os, 3 tányéros 5400 rpm-es vinyóm, majdnem hozza az 500 gigás, egytányéros 7200-es merevlemezem sebességét.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák