Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Kleroo #87 üzenetére

    Most direkt nézegetem a 4S tesztképeit, de még mindig nem értem, hogy miért lenne olyan kiemelkedő, ahogy az első tesztanyagok utáni lelkesedést se értettem. Masszív zaj, szar dinamikatartomány fedezhető fel a képeken. Érdemes egyébként megfigyelni az éjszakai fotóknál a zajszintet, a színzaj szerintem túl erőteljes, ráadásul a részletesség sem az igazi. Persze még mindig csak egy telefonról beszélünk, nem is lehet sokat elvárni. Arra bőven elég, hogy Átlag József lekapja a buliban pózoló barátját, esetleg ha lát valami rendkívülit, akkor megörökítse. A telefonok még mindig csak erre elegendőek.
    A mindenféle kiegészítők meg nem azért jelennek meg, mert olyan szuper, hanem azért, mert Apple. Mindig is az iCuccokra jelentek meg kiegészítők a legnagyobb számban. Aki meg telefonra vesz "lencséket", meg mindenféle sz@rságot, az meg pontosan alátámasztja azt a sztereotípiát, hogy nekik minden eladható, ami "i". Az értelmes kiegészítőkkel semmi bajom (tokok, autós tartók/töltők, zenei kiegészítők, dokkolók stb stb), de fotós tartozékok egy telefonhoz?! Inkább nem kommentálnám...
    Az N8 magasabb ligában játszik a nagyméretű szenzorával és a xenon vakuval, de az se tökéletes. A legtöbb 30 ezres kompakt agyonveri azt is. Az N8 képein a zaj elég szépen kordában van tartva, de a részletesség ott sem az igazi. Szerintem még mindig az a legjobb kamerás mobil, egyszerűen meg se közelíti egyik mobil se. (Azért egy Innov8 még a mai napig nagyon ott van.)

    Ja, így már értem, hogy mire gondolsz a méretezéssel. Viszont egy teszt esetén nem kicsinyítve kell nézni a képminőséget. A kicsinyítés elrejti a hibákat. Szépen, natív felbontáson, 100%-os nagyítással érdemes. És úgy megnézve az összes mobil elvérzik, mert még mindig fos a minőség. Komolyabb célokra fényképező, ez alap. Én ha tudom, hogy olyan helyre megyek, ahol fénykép is készülhet, akkor legalább egy kis kompakt gépet elrakok. Zsebbe, övtáskába bőven elfér, sokáig bírja az akksi és lemossa az összes mobilos optikát. Ha meg olyan helyre megyek, ahol biztos készítek majd képet, akkor viszek DSLR-t (sajnos nekem még nincs, de eddig mindig tudtam kölcsönkérni).

    (#94) Tomajdon
    El is mondod, hogy mi olyan extrát tud a Bada, amit a droid nem? (2.0 vs ICS, maradjunk az aktuálisnál) Komolyan kérdem, mert fogalmam sincs. :)

    (#95) Ranger^41
    Tudom, hogy nem releváns, csak érdekességnek szánom. A Nexus S topikban a fórumtársak custom kernelekkel, jól konfigurált rendszerrel, spórolós használattal 4 napos üzemidőket csinálnak. Mondjuk elképzelésem sincs, hogy hogyan. Nekem a mostani 4.0.3-as droid alatt van a leghosszabb üzemidőm, amit eddig tapasztaltam, az én felhasználási szokásaimmal 1,5 nap, de én eléggé sokat buzerálom, állandóan zenét hallgatok, netezek rajta, navigálok stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák