Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • awakening87

    aktív tag

    válasz awakening87 #7263 üzenetére

    Elkészült, íme a v1: [link]
    A fájlnév ne tévesszen meg (elgépeltem :D ), ennek az alapja az 2012. decemberi magyar XXKTT-s kódjelű rom a samfirmware-es oldalról.
    Kitömöríted 7zip-pel, vagy bármilyen tömörítővel, amelyik ismeri a .7z formátumot.
    Telepítés: 4.42-es Odin-nal
    Select OPS -> OPS: megadod a szokásos GIO_v1.0.ops-ot.
    Option -> One Package: nincs pipa
    Option -> Auto Reboot: van pipa
    Option -> Protect OPS: van pipa
    Option -> Reset Time (Sec): van pipa és az érték: 300
    Debug Option -> Debug ONLY: nincs pipa
    Select Images to download -> PDA: CODE_S5660_test03up.tar.md5
    Select Images to download -> CSC: CSC_S5660_test03up.tar.md5
    Többé már nem ír Invalid model binary-t, ami azért van, mert rájöttem, hogy így kell kinéznie a fájlnévnek: CODE_modell_verzió.tar.md5
    A CODE helyett állhat még MODEM, CSC, illetve APBOOT.

    Megjegyzés: ez csak a /system, a /data és a /cache fájlrendszereket formázza át ext4-re, illetve a kernel-t meg a recovery-t cseréli le, az alapsávhoz/modemhez, meg a többi betöltőhöz nem nyúl hozzá. Az sd kártya első partícióját meg az sd-ext partíciót sem bántja, az utóbbit csak a csc váltásnál!
    CSC váltás, ha nem XEH-s a telefonod: Terminal Emulator -> su -> sec_csc KÓD
    Majd ezután kell egy wipe data/factory reset, vagy ha az ott megjelenő kérdésre igent mondasz, akkor a telefon újraindul és megcsinálja a reset-et. Mindkét esetben az sd-ext partíció tartalma is törlődhet!
    Fontos: a telefon belső tárhelye az Odin-os frissítéssel törlődik, tehát előtte készíts egy mentést! És ami a legfontosabb: csak sima Gio-ra, vagyis GT-S5660-es telefonra jó!

    Használjátok egészséggel! :)

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

Új hozzászólás Aktív témák