Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    Sziasztok,
    vettem egy ilyen telót, mert már untam a két/okos telefont.
    Van egy két hiányosságom vele sajnos, ami a használatát megnehezíti, már-már kritikussá teszi.

    1. Az egyik, hogy a névjegyek keresése csakis kizárólag az első betűtől Indulhat. Ma már a Tescoban kapható 2999 Gt-os kínai dual simes is tudja, hogy ha elkezdem nyomogatni a billentyűket, akkor azokon lévő betűk összes kombinációit (mintegy T9) megkeresi a nevekben, bárhol legyen is bennük. Igaz, a nokiánál is csak az S60-as symbianok tudták, de hogy egy 2015-ig kapható telefon ne tudjon vezeték ÉS keresztnévben is keresni, vagy a névjegyzékben ne legyen T9 keresés, az fura. De nem gond, megtanulom mind az 1000 nevet, kit hogy mentettem le, Józsi autószerelő vagy autószerelő Józsi, vagy kinyomtatom és viszem egy füzetben magammal. T9 esetén elég lenne a 7, 9, 3, 7, 3 gombokat megnyomni ( = s, z, e, r, e ) és már dobná is ki, hogy Józsi AutóSZERElő. Kevés olyan kontakt van, akinek a nevében szerepel az, hogy "szere". Max még a szere-tőm, de legfeljebb kilistázza Józsival együtt..
    De sebaj, valahogy csak megoldom.
    (Egyébként érdekes, ez egy olyan tulajdonság, ami soha, egyetlen tesztelő nem vett még észre, hogy ez különbözik a telefonokban. Na ja, ők nem telefonálásra használják, hanem cikkírásra.)

    2. Az sem értem, hogy senki nem vette még észre, hogy egy telefont éjszaka is használ az ember. Sötétben. Nem autóvezetés közben, de pl. álmából felébredve valakit felhív. És akkor fel kell kapcsolni a villanyt előtte és várni 2 percet, hogy szeme megszokja fényt, és csak utána tud belenézni a telefon képernyőjébe, mert senkinek a világon nem jutott még eszébe, hogy vannak fekete alapon fehér betűk is. Anno a nokia 6303-nál ha csináltam egy fekete (fotó) hátteret, az mindenhol megjelent, ennél csak a kezdőképernyőn. Tehát a névjegyzék már kisüti a szemem éjszaka.

    És itt jön a kérdés: tud valaki olyat, hogy hol/honnan lehet rá letölteni, egy egyszerű, dísztelen fekete témát?. Olyan puritánoknak, akiknek egy ilyen telefon nem az önkifejezés része, hanem csupán telefonálásra kell.

    Amúgy a hangerő gomb nem hiányzik, mert jól megoldották a navi gombbal és amúgy is olyan halk a telefon, hogy a maximum az egyetlen értelmes opció.

    A fényerő állítgatása is nélkülözhető lenne (a menük legalján van), ha be lehetne állítani egy fekete hátterű témát.

    Egy két alkalmazást jó lenne, ha lehetne futtatni rajta, pl. call recorder, torch (a kijelzővel, kulcslyukkereséshez elég), de sajnos nem lehet.

    Viszont ami pozitív, hogy lehet hívás közben hangerőt szabályozni, kihangosítani, névjegyet keresni.

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák