Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz ftc #31 üzenetére

    A CF-et teljesen át kell írni. A mostani rutinokat úgy írták, hogy a páros képkockákat az egyik, míg a páratlant a másik GPU végezze. Most ez teljesen megváltozik, így egy feladattömb lesz jelent a két vezérlőre. Az első képkockát elkezdi az IGP, majd a következő hármat a GPU csinálja meg, és a tömböt az IGP fejezi be egy képkockával. A dolog előnye, hogy elkerülhető a rendszer túlterhelése, de a hátrány, hogy minden AFR rutint íjra kell írni erre. Az AMD mondta, hogy ez a 11.7 és 11.8-as meghajtóig biztos nem történik meg, így a Dual Graphics csak később nézhető meg valós pompájában. Kvázi 3000 bejegyzésről van szó, amit megint ki kell tesztelni, szóval elég nagy meló. :( Persze ők választották ezt az utat dolgozzanak érte. ;]

    Memóriához:
    Nyilván elméletben megoldható kétmagos mellett is a magasabb órajel. Ez amolyan gyártói limitáció. Az AMD valamiért nem akarta. Azt ne kérdezd, hogy miért nem. Így kell elfogadni őket. Esetleg lehet kockáztatni. Általában a maximális órajel csak irányadó. Nyilván a gyártóknak egy felelősséget ad, de tényleg nem ritka, hogy magasabb órajelen is működik a rendszer stabilan, sőt meglehetősen gyakori. Az Intel SB például 1333 MHz-re specifikált, de nem láttam még olyan asztali gépet, ahol baj lett volna 1800 MHz körül. Sokan 2 GHz fölé is viszik. Hasonló a dolog a Llanonál is. 1866 vagy 1600 a speckó, de lehet próbálkozni, és gyakori a sikeres próba. :)
    Mehet majd hozzá aftermarket hűtő, de az alap annyira jó, hogy felesleges. Nagyon vájt fülűnek kell lenni, hogy zavaró legyen.
    Technikailag kivitelezhető a HD 6850 is. Meg kell növelni a feladattömb méretét. Gyanítom opció volt ez a lehetőség, de már egy GPU-ra is annyi munkát ad a Dual Graphics, hogy amíg nincs normálisan kiépítve a driver hozzá, addig felesleges extra GPU-kat belevenni. Először működjön jól, aztán lehet adagolni hozzá. Ez a fejlesztésnél biztos prioritás volt.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz ftc #37 üzenetére

    A Dual Graphicsban biztos. Csak az IGP-s teljesítményben már nem hiszem, hogy drámai különbség lesz.

    Lehet az alaplapra integrálni memóriát, csak a legózós PC-k esetében ennek nincs sok értelme. Ezzel kiütöd a cserét, vagy a bővítést. Nem mellesleg gyakorlati előnyöd nem lesz az integrálástól.

    Merész. :D

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz ftc #49 üzenetére

    Szerintem hamarabb lesz asztali teszt. De nyilván ha jön noti, akkor az is ki lesz rakva. Időpontot nem tudok.

    (#48) DRB: Én csak magamból indulok ki. Biztos, hogy a Dual Graphics megvalósítása könnyebb objektumos feladatelosztással. Szerintem ezt az AMD is így gondoltam, mert világos, hogy az IGP és a GPU-k teljesítménye eltérő. Aztán a gyakorlat hozhat váratlan dolgokat. Ha csupán az elméletet vizsgáljuk, akkor biztos, hogy nem ez a feladattömbös AFR a legjobb megoldás. Lehet viszont, hogy a gyakorlatban az. :U Az, hogy csak a DX10/11-es programokra van Dual Graphics egyértelműen az időhiányt jelzi, hiszen ezeket a rutinokat tesztelni kell, és DX9-es programból sokkal több van, mint DX10/11-esből.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák