Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • super dríve

    csendes tag

    Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni néhány kérdésben!
    Lehet e a Plex nevű médiaserver alkalmazást himédia Q10pro (android alapú) lejátszója telepíteni? A nappaliban van egy LG smart tv, és azzal hdmi kapcsolaton keresztül tökéletesen működik, server progi nélkül is. Vettem a hálóba egy Samsung Tu8502 tv-t és hiába van egy hálózaton az egész, a Samu tv beépített lejátszója a hálózati streamelés.szempontjából nagyon gyenge (nem játszik le avi-t, nem kezeli rendesen a felirat fájlokat stb.) így nem tudom normálisan használni. Jelzem a Q10pro csak az LG tévével van hdmi kapcsolatban és ott a médiaplayer beépített lejátszót használom hiba nélkül. A samuval csak egy hálózaton van és a tv így csak háttértárként látja. A tv - n van gyárilag plex kliens alkalmazás ezért lenne jó ha a Q10 pro is lehetne telepíteni a plex server verzióját. Próbáltam buubleupnp server app tenni a Q10pro - rá ami megy is de ott nincs opció a feliratkezelésre illetve transkódolási lehetőség sincs hogy a tv az avi-t is lejátsza.
    Valamint marad a tv szegényes saját média lejátszója ami egy nulla. Nem tudom hogy tudnék valami értelmes lejátszót telepíteni a Samu tv-re ami a hálózati háttértárakat is eléné.
    Nem tudom hogy lehet - e azt hogy PC re csinálnék egy plex server és ott hálózati háttértárként hozzáadnám a Q10 pro készüléket úgy hogy az ahoz csatlakoztatott 3 vinyót is lássa és kezelje. A Samu tv kizárólag csak hálózati kapcsolaton keresztül lenne elérhető mind a Q10 pro mind az esetleges PC plex server irányából. Ha valakinek lenne tippje a probléma megoldására kérem segítsen!
    Üdvözlettel.:super dríve

  • super dríve

    csendes tag

    Sziasztok! Felvázolom a helyzetet a segítségkérés előtt!
    A nappaliban van egy lglf652 tv egy HIMEDIA Q10pro-val meg egy onkyo erősítővel hdmi- vel összekötve. Minden perfekt ül működik. A hálóba vettem egy Samu 55 tu8502 tv-t aminek egy hulladék a saját médialejátszója(nem játszik le avi-t, nem kezeli a feliratokat normálisan, és a hangformátumok is korlátozottak!). A samuval a nappaliban lévő HIMEDIA lejátszót illetve a hozzákapcsolt 3db vinyót csak az otthoni hálózaton érem el mert a távolság miatt a hdmi csatlakozás nem kivitelezhető. A Samu tv-n a hálózaton keresztül ugyan látom a médialejátszót és az összes vinyót de ebben az esetben csak a Samu saját médialejátszója használható ami sajnos mint említettem egy nulla. A hálószobába van egy PC amire feltettem a plex szervert és a samun is van plex gyári kliens ami így együtt nagyon jól megy, csak az a baj hogy nem tudom összekapcsolni a nappaliban lévő HIMEDIA lejátszó által kezelt vinyókkal. Vagyis az lenne a lényeg hogy a Samu tv a plex médialejátszót használná úgy hogy be tudnám a PC - n lévő plex médiaserverbe vonni a nappaliban lévő 3 vinyó tartalmát is!
    A HIMEDIA Q10pro ebben az esetben kár hogy android rendszer mert így nem tudom rátenni médiaserverként a plex-et.
    Ha lehetne akkor nem is kéne a Windows - OS plex szerver.
    Szerintetek mi lenne a megoldás?
    Nas-t nem szeretnék....

  • super dríve

    csendes tag

    válasz ColdMan #9795 üzenetére

    Szia! Végül is sikerült! A PC-n (win7) a totalcommanderben csináltam 3 hálózati meghajtót x;y;z és ezek alá betallóztam a 3 vinyót a himédia alól. Aztán egy restart a plex médiaserveren és a könyvtárak (film;zene, stb) beállításoknál így már látja a három meghajtót és azok mappát a plex. Tehát így most ár jó lenne a dolog. Annyi csupán a bökkenő hogy a pc-nek és a himédiának is mennie kell egyszerre hogy elérjem a tartalmakat de már ennek is örülök. Az viszont bosszantó hogy ha feliratot kell "rendelni a filmhez" az borzasztóan lefogja a procit PC-n. Komolyabb filmnél 30-40gb le is fagy a kép, nem győz pufferelni a PC!

  • super dríve

    csendes tag

    válasz grafnet #9792 üzenetére

    Szia! Elárulnád nekem is hogy mi a megoldás a divx esetében? Remélem nem az hogy kódoljam át mindet mkv. -ba?

  • super dríve

    csendes tag

    Sziasztok! Miért van az hogy hiába állítom át a feliratok szinét mondjuk sárgára ( látszólag el is fogadja!) mégis mindig csak fehér a felirat?
    Másik kérésem a bővítményeket érinti. Hová is kéne bemásolnom a kitömörített állományokat mert az istennek sem látom őket( pl.sub-zero.bundle) restart után sem. Win7 az oprendszer.... :W

Új hozzászólás Aktív témák