Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victorio

    aktív tag

    Egy ország hozott egy valóban demokratikus döntést (amilyet pl. az USA-ban, a demokrácia fellegvárában sose tudnának megtenni, ott maximum azt döntheted el, hogy milyen legyen a bóhóc arca a következő 4 évben).

    Erre mi történik?
    Mindenki hirtelen (és persze utólag) politikai és gazdasági szakértővé válik, és rögtön meg is találják a bűnbakot, hogy az öregek taszították a pokol tüzébe az országot (futottak még: rasszisták). Mert az öregek szenilisek, rosszindulatúak, és képtelenek normálisan gondolkozni. Bezzeg a fiatalok, azok tudják mi a jó, hiszen hatalmas a tapasztalatuk, nagy a felelősségtudatuk, és különben is a médiában olvasták, hogy mi a helyes út.

    Ismertek már a hatások? Nem.
    Tudjuk már, hogy hosszabb távon is valóban jó döntést hoztak? Nem.

    De azonnal ki kell írni népszavazást újra, hátha most más lesz az eredmény.
    Aztán ha az se azzal az eredménnyel zárul amit szeretnénk, akkor újra. Meg újra. Meg újra.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    válasz pit stop #39 üzenetére

    Ne állíts valótlant.
    Az, hogy a Font árfolyama kilengett 4%-ot, nem jelenti azt, hogy a pénzpiac megroggyant.
    Nincs jósgömb amiben látszik a jövő, nagyon sok helyen épp hosszútávon pozitív lehetséges változásokról írnak.

    Az hogy az Ír régió függetlenedni akar, nem újkeletű dolog (lásd: IRA).
    A Skótok szintén, bár ők legutóbb elpuskázták a lehetőséget, hogy megszabaduljanak a gyarmatosítóiktól. De náluk is várható azonban, hogy előbb-utóbb mégiscsak összeszedik magukat, és függetlenednek végül. Ennek a szavazásnak az eredménye max csak felgyorsíthatja ezeket a folyamatokat, de semmiképp sem kiváltó oka.

    Szóval ez nem lefutott meccs, simán lehet, hogy a végén mégis az angolok jönnek ki jól ebből.
    Az, hogy a liberális szelet fújó média (index.hu, 444, stb...) dögvészt és éhínséget vízionál, az még nem jelenti azt, hogy így is lesz. Nem kell rögtön felülni a hisztériavonatra.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

Új hozzászólás Aktív témák