Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUNgabus

    senior tag

    Ezt a Sony által gyártott 1" érzékelőt már számtalan gépben elsütötték, persze mindig reszelgetve rajta egy kicsit. ( sony rx100-rx100m2-rx100m3-rx10, canon g7x, amik így hirtlen az eszembe jutnak )
    Amit nem értek ( pedig ezek közül már volt kettő is a tulajdonomban, hogy miért kell az a fránya 20MP? A nikon 1" milc sorozata is 12-16MP használt már gyártó által ami még mindig bőven elegendő bármire. Bárhol olvasom a teszteket bármelyik gépről minden dicsérik, de sokszor ott is leírják hogy még jobb lehetne, ha csak pl 12MP lenne a felbontása. Nem vagyok egy technikai zseni, de sok mindent elolvasva a neten annyira már én is rájöttem hogy minél kisebb MP szám annál nagyobb érzékelő pontok, ergo több fény ergo jobb képminőség, pláne kevés fénynél meg videónál.
    Nézzük meg hogy a mobilos tesztekben is rendre az almás cég gépei végeznek a dobogó legfelső fokán pedi "csak" 8MP a kamerája és nincs telerakva mindenfajta csili-vili cuccokkal. Ahogy mindig is mondják, csak fogd és lőj, és rendre elveri a samsung, sony féle 16-20MP szörnyeket.
    Ha lehetne kérni akár egy ilyen bridge gépbe akár a csúcskompaktokba egy ilyen 1" érzékelőt de csak 8-12MP, a fényerős obik már kezdenek előkerülni ebben a szegmensben is.
    Milyen tutti "kis" gépek lennének...

Új hozzászólás Aktív témák