Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csobi1

    tag

    válasz speedmetal #110 üzenetére

    Igazad van,fanyalgók mindig lesznek! Letöltöttem az általad készített fotót a havas falevelekről és egyáltalán nem rossz. Nekem tetszik a gép és a képminősége is tetszik! Jelenleg egy Canon SX50 HS-t használok. Igaz annak 50x optikai zoomja van,viszont gyengébb a képminősége. Ráadásul az FZ1000 tud automata panoráma módot. Nekem ez sokszor jól jönne,mert sokat fotózok várakat és bizony van,hogy nem fér bele az egész egy normál méretű fotóba. Érdekes,hogy a Canon ezt a funkciót rendre kihagyja a nagy zoomos modelljeiből! Egyébként néztem jó pár belépő szintű DSLR gép tesztet és tesztképet a Nikon-Canon párostól 18-55 mm vagy 18-135mm kit objektívvel. Ezek olcsóbbak így. 120-200 ezer között kaphatóak. Viszont nekem kevés a 3-7x optikai zoom. Ráadásul egyáltalán nem voltam elájulva a letöltött tesztképek tömegétől. Egy komolyabb obi meg már önmagában több száz ezerbe kerül! Szóval nekem a paraméterei és a tesztképek alapján optimálisnak tűnik a Pana FZ1000. Csak most még kicsit drága,de nem gond,mert nálam a fotózás zöme inkább nyárra esik és addig még biztosan lejjebb megy pár tízezressel! Viszont,ha lesznek új tapasztalatok a géppel,szívesen olvasnám. Köszi. :)

Új hozzászólás Aktív témák