Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz axlfsi #868 üzenetére

    Akkor azt hiszem itt az ideje a sárga kijelzőről is beszélni. 3 féle "tünet" létezik, más-más okból kifolyólag.

    1) az egész képernyő sárgás árnyalata. Ezt legfőképp úgy lehet észrevenni, ha egy sima fehér képet néz az ember, és a fehér nem sima fehér, hanem "sárgás fehér". Érdekes mód ilyen szinte csak a global módú telefonoknál vettek észre az emberek, a kínai verzióval nem volt ilyen "probléma". Erről nagyon sok laikus azt hitte, hogy biztos rossz a kjielző, ezért jópár negatív kritika érte ezért a telefont az interneten, de egyáltalán nem kijelző meghibásodásról van szó, ez konkrétan színhőmérskélet. Azért nem tapasztaltak ilyet a kínai verziókban mert az gyárilag ColorOS-el jön, és annak máshogy van kalibrálva a színhőmérséklete. A CM11S-nek pedig melegebbre van kalibrálva alapbeállításon, ezért sárgás a fehér, de ez álltható. Egyébként azért ilyenre állították gyárilag, mert így valamivel kellemesebb a szemünknek a fehér színben domináns weboldalak olvasása, vagy épp a fehér hátterű dokumentumok olvasása. Erről bővebben: [link]

    2) Sárgás foltok a kijelzőn elszortan: ez képernyő hiba, gariba cseréli az 1+1.

    3) sárgás foltok a kijelző alsó részén: erre több magyarázat létezik, az 1+ hivatalos álláspontja szerint így lett tervezve: [link]. A másik magyarázat hogy a kijelző összeszereléséhez használt ragasztóanyag nem keményedett meg teljesen és ez okozza a sárgás árnyalatot, a ragasztónak pedig kell pár hét hogy megkeményedjen.

    Nem vagyok telefonmérnök de én azt tartom valószínübbnek hogy a ragasztóanyag miatt sárgul a kijelző alja, ugyanis: aki jobban informált az okostelefonok terén, az tudja, hogy sok okostelefonnál volt ilyen sárgulós probléma az első szériával, iPhone, Samsung, LG, stb. Másrészt többen is jelezték hogy a sárgulás eltünt a telefonjukról idővel. Egyesek különböző módszerekkel próbálják felgyorsítani a folyamatot: van, aki kint hagyta napon az 1+1 telefonját, van aki ráállított egy nagy zseblámpát bekapcsolva a kijelzőre 20 percig, van, aki azt állítja a folyamatos videólejátszás segített. Én úgy tudom, hogy az UV fény felgyorsítja a ragasztóanyag megkeményedését, pár perc UV fény tudtommal elég neki. Viszont a napon hagyást és az egyéb ilyen trükköket biztos nem próbálnám ki a telefonnal mert kárt tehet benne. Én személy szerint ha ezt a problémát észlelném amikor megkapom a telefont, akkor várnék pár hetet, ha nem tűnik el a kijelző aljáról a sárgulás akkor pedig visszaküldöm garanciába. Az 1+ cseréli az ilyen készüléket, azonban ezzel a cserével tudtommal csak 1x lehet élni, tehát ha az új telefon is ilyen lesz, akkor azt már nem küldhetjük vissza ugyanezzel a gonddal. Ettől függetlenül persze az új készülék ugyanúgy garanciás lesz, csak a kijelző alján lévő sárgulásra fogva már nem lehet megint gariztatni tudtommal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák