Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • h3lios

    addikt

    válasz NGA #129 üzenetére

    Ezt mind el tudom ismerni, de gondolj bele azt használod amire rá vagy kényszerítve, ha nem kínálja a market nem használhatod bármennyire is szeretnéd. Lehet van jobb böngésző, mint az IE, de rá vagy kényszerítve mert ez a cég érdeke, hogy azt használd.
    Kicsit lehet, hogy zavaros a mondani valóm, szóval leegyszerűsítve: Meg van 1 jól működő rendszer ami egyben alkot egy egészet és szinte érzi mit akarsz csinálni bizonyos dolgok után / közben. De ha te máshogy szeretnél csinálni valamit, vagy nincs meg az a funkció amire neked igényed van nem tudsz mit tenni, azzal kell beérni ami van.
    Az androidon ezzel szemben a számodra legmegfelelőbb környezetet alakíthatod ki.
    1 egyszerű példa:
    Ki kell alakítanod egy szobát amit az MS szponzorál, választhatsz 7 fajta bútort 3 fajta ágyat stb stb. de ha neked valamelyik alkotó elem nem tetszik nincs lehetőséged mást választani azt kell használni ami van.
    1 Google szoba úgy néz ki ahogy te akarod, és nem csak a bútorokat választod ki hanem azokat te rakod össze csavarról csavarra.

    Remélem érthető az én nézőpontom. :D

    ui.: Szinkronra ott a Skydrive megfelelője a Drive a Googleben.

    [ Szerkesztve ]

    B-tag: H3lios#2825

  • gabancs

    addikt

    válasz NGA #129 üzenetére

    Na végre, értelmes kommunikáció!
    Tehát. Mint itt többen jeleztük, alapvetően nem a rendszer ellen vagyunk, hanem a Metro ellen. Ami 5 percig jó pofa, de személy szerint engem kimondottan idegesítene. Amikor a telefonomra nézek, nem egy bazári forgatagot akarok látni, hanem csak információt. Van e üzenet, kerestek e, de ha már említetted az időjárást, és bármit ami érdekel. Egy letisztul környezetben. Mivel a gyártók nem tudhatják, hogy kinek milyen az egyénisége, mi az amit elfogad és mi az amit elutasít, ezért nagyon okosan meghagyták a lehetőséget, hogy úgy alakítsam ki a felületet, amit a legjobban a magam igénye szerint tudom alakítani. Nem erőltet rám semmit, mert egy ázsiai kultúrában nevelkedett mérnök nem biztos, hogy tudja mi kell egy európai embernek. Ezért megterveznek egy szerintük a nagy átlagnak elfogadható kezdő képernyőt, de megadják a lehetőséget, hogy azon alakítsunk.

    Amit leírtál alapvetően mindegyik rendszer tudja. Miért? Mert nem egyszerűen egy operációs rendszert kapunk a telefonnal, hanem egy birodalmat. Történetesen az IOS-t, a Google, vagy adott esetben az MS birodalmat. Mindegyik rendszernek olyan kiépített háttere van, hogy ugyan azokat a dolgokat, megteheted a többinél is. Itt is van felhő, van képtároló, van Market, van Dokumentum kezelés, egy kattintással itt is megoszthatod a fényképeidet. Minden van itt is csak másképp.
    Minthogy minden gépkocsi ugyan az, hiszen van benne motor, kormány sebváltó, ha így nézzük. De mindegyik egy kicsit más, mint a többi.

Új hozzászólás Aktív témák