Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kumite

    aktív tag

    válasz iZed #186 üzenetére

    "nem mindenki akar kinai irasjeleket irni"

    Csupán "csak" minden 5-ik ember a világon :D

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Womb #249 üzenetére

    "Egy rakás topik foglalkozik a telefonoddal, itt inkább szívesebben olvasnék az N900-ról."

    Kedves Womb, én is olvasnék róla, de az a 4-5 ember aki már rendelkezik ilyen készülékkel, az szemmel láthatólag nem akar ide írni, ergo akár be is zárhatjuk a topicot, mert érdemben senki nem tud semmit írni.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Dare2Live #248 üzenetére

    "a motod droid meg egy szifon 3.7"es kijelzővel, qwertyvel. Csakhogy énis írjak egy nagy adag baromságot…."

    Nos ez nem fedné a valóságot.

    Az N900 azért hasonlítható az 3GS-hez, mert a gyengébb GPU-tól eltekintve azonos a hardverük és a rendszer is hasonló (Debian Linux/BSD Unix). Szóval igencsak sok közös vonása van a két eszköznek.

    A válaszom V8David-nak meg teljesen érthető, mivel szerinte az iPhone csak multimédiára és játékra alkalmas, bezzeg az N900, csak a bökkenő az, hogy Maemo-re szinte semmi alkalmazás nincs még, szóval nem egészen értem mire is alapozta a véleményét. Erre vártam volna értelmes választ, nem ilyen okoskodó beszólásokat.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Kumite

    aktív tag

    válasz Ulkesh #253 üzenetére

    "és a rendszer is hasonló (Debian Linux/BSD Unix)"

    reakció 1.)
    Ezt próbáld meg elmagyarázni egy parancssoros Linux szerver adminnak az iPhone-od vagy az OS X-ed elé ültetve...

    reakció 2.)
    Ezt próbáld meg elmagyarázni egy olyan felhasználónak, aki több alkalmazást is akar egyszerre futtatni...

    reakció 3.)
    Ezt próbáld meg elmagyarázni egy olyan fejlesztőnek, akinek van egy jó ötlete, de nem tudja megvalósítani azt a korlátozások miatt...

    reakció 4.)
    Ezt próbáld meg elmagyarázni saját magadnak, aki csak JB-kel képes használni az iPhone-ját, mert gyárilag egyáltalán nem elégíti ki az igényeit...

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Kumite #254 üzenetére

    "Ezt próbáld meg elmagyarázni egy parancssoros Linux szerver adminnak az iPhone-od vagy az OS X-ed elé ültetve…"

    Nem kell, mert OSX és iPhone esetén is otthon fogja érezni magát a Terminal betöltése után. (Tapasztalat.)

    "Ezt próbáld meg elmagyarázni egy olyan felhasználónak, aki több alkalmazást is akar egyszerre futtatni…"

    Jailbreak-elt készülékről írtam (ha figyeltél volna), ahol pont annyira kényelmesen lehet akár 40 alkalmazást is egy időben futtatni, mint Maemo-n.

    "Ezt próbáld meg elmagyarázni egy olyan fejlesztőnek, akinek van egy jó ötlete, de nem tudja megvalósítani azt a korlátozások miatt…"

    Ezt meséld azoknak a fejlesztőknek, akik egy jó ötlettel dollár milliókat kerestek :D
    (Egyébként, ha nem tetszik az Apple szigorú szabályrendszere, akkor szabad az út a Cydia Store-ba, elég sok fizetős alkalmazás van ott is és nem panaszkodnak a bevételre az oda fejlesző programozók sem.) :)

    "Ezt próbáld meg elmagyarázni saját magadnak, aki csak JB-kel képes használni az iPhone-ját, mert gyárilag egyáltalán nem elégíti ki az igényeit…"

    És ez miért is probléma?
    Az iPhone egyik mozgatórugója a jailbreak. Ha nem tudnád, a tiltott gyümölcs a legédesebb és ha valamit korlátozni akarnak, akkor sokan éppen azért veszik, hogy a korlátokat ledöntsék, egyszerűen ez jobban inspirál sok embert. Nézd már meg mekkora fejlesztőbázis áll a jailbreak-elt iPhone mögött, ha a Maemo 10-ed ennyi fejlesztőt meg tud mozgatni, akkor a Nokia már boldog lesz és befutott rendszer lesz a Maemo.

    --

    Egyébként, ha azt gondolod, hogy a Maemo ellen vagyok, akkor nagyon tévedsz. Drukkolok nekik, csak azt amit ők 1-2 év múlva el fognak érni, azt én ma a kezemben tartom.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Kumite

    aktív tag

    válasz Ulkesh #255 üzenetére

    "azt amit ők 1-2 év múlva el fognak érni, azt én ma a kezemben tartom."

    Csak épp amit ma a kezedben tartasz, az nagyrészt azért jó neked, mert van JB. Az nem csak az Apple érdeme, hanem azoknak, akik a JB-t elérik/lefejlesztik/bármi. Ugyanezt az N900 legálisan, futószalagról lekerülve tudja. Ez persze mit sem változtat az elégedettségeden, ezt aláírom és elhiszem.

    És azt se felejtsük már el, hogy:

    1.) Az AppStore sem teltházas dologként indult, amikor indult.

    2.) Az Apple nagyrészt annak is köszönheti sikerét, hogy az USA-ban az iPod az mp3 lejátszó szinonimája, tehát megvolt már alapból a kultusza, amivel könnyebben sikertermék lehetett, a világon eladott iPhoneok fele az USA-ban kel el. Így aki telefont akar venni, ami tud mp3-at is egyben (ami amerikai szójárásban egy iPod is), az iPhone-t vesz. Így már meg is van a nagy és gazdag felvásárló piaca az alkalmazásoknak. Persze itt gyorsan hozzá kell tenni, hogy más világokban a Nokia a telefon szinonimája, így ők sem indulnak nagy hátrányból.

  • Coleszi

    tag

    Magyar nyelvű qwerty biztos nem lesz hozzá?
    És rendes magyar piacra szánt telot mikor kapunk ?:D

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Kumite #256 üzenetére

    "Csak épp amit ma a kezedben tartasz, az nagyrészt azért jó neked, mert van JB."

    Így igaz, de a lényegen mit sem változtat, hogy mi módon érhető el, a végeredmény számít.

    "Az nem csak az Apple érdeme, hanem azoknak, akik a JB-t elérik/lefejlesztik/bármi."

    Ez szerintem nem egyértelmű. Ha nem lennének az Apple megszorításai, akkor elképzelhető, hogy nem tudna ennyit a készülék, mert kevesebb fejlesztőt mozgatna meg. A jailbreak és a tilosban járás komoly motiváció, amit nem szabad lebecsülni, nem véletlen, hogy mindig van kiskapu. Az Apple le tudná zárni végérvényesen a rendszert, ha valóban az lenne a célja, de nem teszi, mert ők is kíváncsiak a külsős fejlesztésekre.

    "Az AppStore sem teltházas dologként indult, amikor indult."

    Oly annyira, hogy nem is akart az Apple natív alkalmazásokat, azt vallották, mint amit a Firefox fejlesztői pár napja nyilatkoztak, hogy nem kellenek natív alkalmazások, elegendők mindenre a webapp-ok. Nos nem jött be, a felhasználók szépen megkerülték a rendszert és minden gyári SDK és egyéb támogatás nélkül készültek az alkalmazások és jött létre az akkori "App Store" Installer néven. Ott is a tiltás miatti nagy motiváció működött, 1.x-es rendszerre is elkészült közel 4 ezer kisebb-nagyobb alkalmazás, kevesebb mint fél év alatt. A Maemo már 4 éve piaci termék, de összesen nincs ennyi rá pillanatnyilag.

    Az Apple meg tanult a hibából és külsős fejlesztők munkáiból és szépen kiadta az SDK és létrehozta az App Store-t. Azóta is több olyan elem került a rendszerbe, amit külsős fejlesztők a jailbreak-elt készülékre hoztak össze először.

    (Egyébként meg az App Store 3 hónap alatt túllépett a 25 ezer alkalmazáson. Az N900 lassan egy hónapja, a Maemo már 4 éve piacon van és az Ovi Store-ban talán ha 100 alkalmazás ha van rá per pillanat.
    Sajnos a Nokiának komoly érvágást jelent, az, hogy a szolgáltatók eddig elzárkóztak a készülék forgalmazása elől. Így a vásárlók és a fejlesztők közül is sokan nem veszik komolyan ezt a platformot.)

    --

    A Maemo-ban nincs ilyen kihívás, mindent a fejlesztők segge alá tol a Nokia és Debian alól még egy kezdő is kis után-olvasással portolni tud alkalmazásokat.
    A kérdés az, hogy jobb fejlesztőket megmozgatja-e ez a lehetőség, illetve a teljesen nyitott rendszer és az ezzel járó könnyű warez lehetősége mennyire riasztja el a nagyobb kereskedelmi szoftvercégeket?

    Az átlag usert ugyanis nem lehet elcsábítani azzal, hogy a készüléken webservert lehet üzemeltetni, meg parancssorból torrentet letölteni, ők Office alkalmazásokat, jól használható navigációt és sok-sok jó minőségű játékot akarnak, mindezt olcsón, nagy választékba és kényelmesen megvásárolva, vagy ingyen. Egy platformot ilyesmivel lehet jól eladni, ezt az Apple elég szépen bebizonyította.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Typhoon47

    őstag

    válasz Coleszi #257 üzenetére

    Nagyon kicsi piac vagyunk mi sajnos...

    "Education is important but big biceps are importanter"

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Coleszi #257 üzenetére

    Jelenlegi állás szerint nem lesz magyar változat a készülékből és az itthoni hivatalos forgalmazás sem 100% (legalábbis én karácsony előtt beszéltem az egyik Nokia márkabolttal és ők nem tudtak róla).

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #258 üzenetére

    hát azért annyi kiegészíŧés: hogyha tényleg elhiszed azt, hogy az apple képes lenne lezárni a rendszert (ha akarná), csak nem teszik, mert így több embert mozgat meg, akkor az sem állja meg a helyét, hogy ki akartak adni egy natív alkalmazásokkal bővíthetetlen rendszert, csak elbaltázták. nyilván ha tényleg bővíthetetlenre akarták volna, akkor fogják, és kiszedik az összes olyan elemet, amivel programokat lehet telepíteni, vagy esetleg építenek egy teljesen új rendszert, amiben ez eleve benne sincs.
    párhuzamba állítva: az android is hasonló cipőben járhatna, mivel a linux alapra építkeznek egy java-s környezettel, és nem lehet rá natív linuxos kódot tenni, csak a java működik. érdekes, hogy nem tudok olyanról, hogy nagy tömegben törnék fel a platformot, és gyártanának rá natív alkalmazásokat, pedig igen jó/kelendő lenne (médialejátszók, navigáció, játékok).

    akkor már sokkal valószínűbbnek tartom azt (és itt van egy kis összesküvés elmélet), hogy megcsinálták a rendszert, és előre be volt tervezve, hogy majd X idő után megnyitják, miután "kiszivárgott" pár törés, és elkezdtek ráharapni az emberek (ha meg nem haraptak volna rá, akkor nem kellett volna törődni az egész app store dologgal).

    egyébként a maemo-val az is a gond, hogy az egyes verzióknál inkompatibilitás is van (amennyire tudom), így hiába van piacon már több éve, a maemo5 lényegében új piaci szereplőnek tekinthető ilyen szempontból. persze nem azt mondom, hogy ez jó, de megmagyaráz valamit...

    [ Szerkesztve ]

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #16820480 #261 üzenetére

    "hát azért annyi kiegészíŧés: hogyha tényleg elhiszed azt, hogy az apple képes lenne lezárni a rendszert"

    Ott a készülékben a TPM chip, ha akarnák lekódolnák a rendszert úgy, hogy nem mostanában törnék fel.

    "párhuzamba állítva: az android is hasonló cipőben járhatna, mivel a linux alapra építkeznek egy java-s környezettel, és nem lehet rá natív linuxos kódot tenni, csak a java működik. érdekes, hogy nem tudok olyanról, hogy nagy tömegben törnék fel a platformot, és gyártanának rá natív alkalmazásokat"

    Mivel nem kell ehhez feltörniük, az Android SDK 1.6-tól már tartalmaz natív alkalmazáshoz fejlesztési segédletet, semmi nem tiltja, vagy akadályozza.
    Nem véletlenül kezdenek megjelenni a 3D-s játékok Android-ra is.

    Ott inkább a root-olás és a gold card a jailbreak párhuzama :D

    "egyébként a maemo-val az is a gond, hogy az egyes verzióknál inkompatibilitás is van "

    Ez igaz, de forrás szinten nem sok változtatás kell az új változathoz igazításhoz. A baj az, hogy a régebbi rendszerekre sem készült túl sok alkalmazás, így nem igazán van mit átírni (illetve amit érdemes, azt már át is portolták).

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Kumite

    aktív tag

    válasz Ulkesh #258 üzenetére

    Valószínű, hogy azért nincs sok alkalmazás a Maemo-ra, mert eddig rajta sem volt a térképen. Lefogadom, hogy a MA olvasók 90+ százaléka sem hallott a rendszerről az N900 előtt.

    A másik fontos tényező az időzítés, amit az Apple tankönyvi példaként eltalált. Kellő érdeklődő volt már ahhoz, hogy befusson a dolog, de a piacon ők voltak az első komoly próbálkozók (szerk.: abban a megfelő időben, ráadásul egy nagyon jól sikerült platformot is adtak hozzá, bejáratott névvel -Apple és iPod-). Gondolom az N-Gage-nek az is okozta a halálát, hogy megelőzte a korát. Az AppStore pedig képes volt beindítani a kort, de javarészt annak köszönhetően, hogy az emberek, a technológia és a technológia ára is épp akkor érett be.
    Másik faktorként megemlítendő, amit már írtam párszor, hogy az iPod az mp3 lejátszó szinonimája az USA-ban. A zenebolt is egy befutott már az AppStore előtt. Mivel az embereknek zenelejátszós telefon kellett, ráadásul az érintőképernyő buzzt is elindult (NEM az Apple indította el, ő "csak" kiteljesítette), ezért az emberek megvették az iPhone-t. Egy kiforrott zenebolt már adva volt, miért ne lehetne egyéb programokat is árulni ugyanott, amit már ismernek és (Isten tudja miért, mert az iTunes egy fos szerintem) szeretnek is az emberek. Valahogy így sikeres a Tesco is: sok mindent meg tudsz venni egy légtérben, ez a titka.
    Ezekkel a csillagok együttállásával / jó időben és jó helyen döntésekkel sajnos a Nokia nem rendelkezik a Maemo indulásakor még. De remélem idő kérdése és fel fog futni ez a dolog is.

    Amit nagyon okosan tennének, hogy:
    - kevés Maemo készülék lenne a piacon
    - ezek közül mind érintőkijelzős
    - mind ugyanakkora felbontással érkezik 2-3 évig
    - mind nagyságrendileg ugyanolyan erőforrásokkal érkezik
    --->>> azaz lenne egy qwerty, és egy csak touch kialakítás, amelyek újdonságai a külsőben és az előre telepített alkalmazások mennyiségében és minőségében, az UI kezelhetőségében és a kényelmi funkciókban különböznének.

    Ha ez így lenne és ezt tudatosítanék a fejlesztőkben is, akkor a siker garantált szerintem. Az egységes platformnak köszönhetően megjön a fejlesztők kedve a programok kiadásához, mert időtálló lesz a szoftverük.
    Esetleg átállhatnának a PC fejlesztési módszerekre, ahol minden teljes képernyős és játékon belül tudod állítani a felbontást. Ez még jobbá és időtállóvá tenné a játékokat és a programokat. Ehhez gondolom szintén egységes dolgok kellenek.

    Meglátjuk mi lesz.
    Remélem olvas minket egy Nokia sales-es és látja, hogy mit igényelnek a népek :D

    [ Szerkesztve ]

  • Karma

    félisten

    válasz Kumite #263 üzenetére

    Ha a saleses erre jár (nem valószínű, a PR-osok is eléggé tojnak a fejünkre), akkor azt is fontolja meg, hogy amíg nem lehet jó áron kapni szolgáltatóknál, sehol se fog elterjedni az N900, se a Maemo platform.

    “All nothings are not equal.”

  • Kumite

    aktív tag

    válasz Karma #264 üzenetére

    Igen, ahogy tudom gőzerővel dolgozik a Nokia azon, hogy bekerüljön az amerikai piac szolgáltatói készüléklistájára.
    Szerintem nekünk itthon nem kell tartani, pár hónapon belül megjelenik a rózsaszíneknél (tudom magenta, de nekem a bézs sem egy szín:D)

  • talamasca

    senior tag

    válasz Kumite #263 üzenetére

    "Gondolom az N-Gage-nek az is okozta a halálát, hogy megelőzte a korát."

    Nem, nem ez okozta...
    A Nokia elkövette azt a hibát (itt is), hogy minden kategóriában elsokallta a készülékeket, mindegyiket más kijelzővel, operációs rendszerrel (Symbianon belül értem), kezelhetőséggel.
    Valamint megvettél egy új készüléket és már nem is támogatta az nGage platformot.
    A játékok színvonalát, minőségét meg elég csak összehasonlítani az iPhone-ra fejlesztettekkel.
    Esélye nem volt. Így utólag már kristálytisztán látszik.

    “Black as midnight on a moonless night.”

  • Kumite

    aktív tag

    válasz talamasca #266 üzenetére

    Szerintem meg nem volt kiforrott alkalmazás bolt, nem volt még annyira elterjedve a mobilnet, nem készülhettek olyan színvonalú játékok, amelyekért annyi pénzt adtak volna ki az emberek, ami megérte volna a fejlesztőknek.

    Te egy 2003-2004-es platform játékait hasonlítod egy 2007-2008-as platformhoz... Azért ez a játékoknál is nagy idő ám!

  • Karma

    félisten

    válasz talamasca #266 üzenetére

    Szerintem az N-Gage készülékre gondolt, nem az újabb platformra... De ha tévedek, akkor jól jönne egy kis tisztázás. Igazából szerintem se a készülék, se a platform nem volt "korát megelőző", az elsőnél a GameBoy már mióta hódított, a másodiknál meg a Steam lassan 5 éve döngött, mire az N-Gage megjelent.

    Az előbbit nem fogtam sose a kezemben, de nem tűnik igazán játékra alkalmasnak ergonómiailag...

    A második viszont rengeteg sebből vérzett, főként a játékok minősége (a nagy kiadók szemetese volt az egész), meg a támogatott telefonok szűk spektruma fojtotta meg szerintem.

    Kumite: Most már tényleg tisztázd, melyikről beszélsz. Az N-Gage platform 2008 februárjában indult, az App Store 2008 júliusában, a közben eltelt 5 hónap nem az a nagy szakadék, amivel takarózni lehetne :U

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

  • Karma

    félisten

    válasz Kumite #267 üzenetére

    Egyébként az eredeti N-Gage játékokat MMC kártyán hozták forgalomba, messze nem volt még a képben az, hogy online boltban vásárolgass. Ezt, és minden mást lásd a wikipédián.

    “All nothings are not equal.”

  • talamasca

    senior tag

    válasz Karma #268 üzenetére

    "A második viszont rengeteg sebből vérzett, főként a játékok minősége (a nagy kiadók szemetese volt az egész), meg a támogatott telefonok szűk spektruma fojtotta meg szerintem."

    Pont erre céloztam. Nem az első nGage készülékre.
    A későbbi több készülékre kiadott nGage játékok halálát pedig az általam ill. Karma által idézett problémák okozták.

    “Black as midnight on a moonless night.”

  • >-48-<

    aktív tag

    válasz #16820480 #261 üzenetére

    Nem akarok senkit magamra haragítani. De szerintem az apple, azzal, hogy egy zárt "majdnem" törhetetlen rendszert dobott a piacra, kétszeresen szakított.
    Az iphone alapállapotában teljesen egyértelműen használható, a zártsága miatt nem igazán lehet használat közben szoftveresen tönkre vagy használhatatlanná tenni (appstore szigorú elvei miatt). Így ideális telefonja lehet egy akár technikai analfabélának is. Csúnyábban mondva tud mindent, amire egy mezei felhasználó használni akarja és képes.

    Ugyanakkor a JB lehetőségével ideális préda a geekeknek is. Akik szupertelefonná alakíthatják kényük kedvük szerint. Ezekre ráadásul nem is kell garit biztosítania az almásoknak.

    Tehát nem állítom, hogy ha akarták volna, törhetetlenné tehették volna(mert fogalmam nincs az ilyen dolgokról),de azt igenis állítom, hogy nem nagyon fáj a fejük a JB miatt.
    Mondjatok még egy olyan készüléket, ami a geekeknek és a mezei felhasználóknak is tökéletes.

    off az offon belül:

    Félreértés ne essék, Android fan vagyok, de lássuk be, a "csupasz, tölts rá ami neked kell elv" inkább a kütyü rajongók szívét dobogtatja meg. Ilyen maemo-t meg még élőben nem láttam sajna, a kettő közt van valahol szvsz

    [ Szerkesztve ]

    #!

  • plus44

    veterán

    válasz >-48-< #272 üzenetére

    Akkor már több oldalon is meg lehet találni. :U

    “This is where the road crashed into the ocean...”

  • V8David

    tag

    válasz >-48-< #273 üzenetére

    "csupasz, tölts rá ami neked kell elv"

    Engem éppen ez fogott meg. Szabadság. (Bár remélem tényleg így van, még nem próbáltam...) De ahogy néztem ezt a maemo-t, nem sokat kell rajta tökéletesíteni, nekem a symbian is jó volt. Ebben is benne van szinte minden, ami KELL (nem a játékra gondolok).
    Azonban egy átlagos felhasználó ezt nem tudja megtenni, mert nem ért hozzá annyira, de biztos vagyok benne, hogy nem is fog venni ilyen "kütyüt". Nekik ott van az s40-s60.
    Az meg miért baj, ha valaki tökéletesíteni akarja a tulajdonát? Attól még nem lesz senki sem "geek" (utálom ezt a kifejezést). Mindenki azt tölt le és telepít a telefonjára, legyen az iphone, android, nokia, amit akar, neki tetszik és kényelmes. És Te miért vettél android mobilt? Biztos, hogy naponta legalább 1x Te is felmész a marketra, hogy utánanézz és letölts valamit, pedig nem hiszem, hogy geek vagy.

    "tud mindent, amire egy mezei felhasználó használni akarja és képes. Mondjatok még egy olyan készüléket, ami a geekeknek és a mezei felhasználóknak is tökéletes."
    Én 2db iphone-t fogyasztottam el, soha nem dobogtatta meg a szívem és nem találtam meg benne azt, amit kerestem. És az itunes meg egy hulladék, meg az is, hogy rá vagy kényszerítve a használatára. Nekem hosszú időbe telett, hogy megtanuljam használni --> mezei felhasználó és használhatóság?!

    E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

  • >-48-<

    aktív tag

    válasz V8David #275 üzenetére

    Elbeszelunk egymas mellett. Pedig ugyanaz a velemenyunk.
    En is a szabadsagot es a szemelyreszabhatosagot szeretem.
    Pont EZERT vettem androidot es naponta nem egy,hanem min. 5-6 progit probalok ki a marketrol. Folyamatosan keresem a tokeletesitesi lehetosegeket. Na es ez az ami megkulonboztet(meg veletlen sem fölèhelyez) az atlag felhasznaloktol. Nezz be barmelyik androidos topicba,a tulajok folyamatossan buheraljak a kutyujuk. Az egy ket elegedetlen arc pedig tipikus "tetszett,megvettem,de nem tudok hozzaszokni,mert nem olyan mint az xy elozo keszulekem".
    Ez nem rossz dolog,de jelenlegi formajaban az android igenis a technikai beallitottsagu(ha nem szereted a geek szot) emberkek keszuleke. Ki lehetne persze hegyezni a social networking funkciokra, usa-ban ezt is teszik.
    Szoval a hsz-em az iphone jb es az apple viszonzara vonatkozott. Te magad is Irod hogy ket iphonod is volt. De a kerdes,hogy jb-s volt-e? Ugyanis pont azt allitom, hogy a sima iphone az atlagfelhasznaloknak jo,a jb-s pedig a telefonjukat folyton buheralo sracoknak.
    Az okozza a felreertest,hogy azt hiszed en a geek szot valami degradativ jelzokent hasznalom. De ez nem igy van. A geek aki maga szereli a gepeit,aki up to date a technika vilagaban..stb.

    #!

  • V8David

    tag

    válasz >-48-< #276 üzenetére

    Elbeszélünk. De ez nem baj.
    Én a maemo-t nagyra tartom (még) most. Az Androidot is annak tartottam, megvettem, annyira sajna nem jött be, de határozottan jobb, mint az iphone, legalábbis számomra. Azonban nagy a valószínűsége, hogy megmarad, folyamatosan ismerkedünk, minden napra jut valami mellete szóló érv.
    Az iphone meg jb-s volt mindkettő. Anélkül abszolút használhatatlan a kütyü, főleg egy nokia-symbian páros után.
    Ez a geek dolog meg túl van tárgyalva, elnézésedet kérem a félreértésért! :K

    E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

  • >-48-<

    aktív tag

    válasz V8David #277 üzenetére

    Valószínűleg én használom rosszul a kifejezést, szóval nem csoda, ha félreértettél! :R
    Maemohoz sajnos még nem volt szerencsém(úgyhogy nem is offolom a topicot tovább), de Androidnak maximális híve vagyok és szerintem maradok is. :DD

    [ Szerkesztve ]

    #!

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz >-48-< #273 üzenetére

    "Így ideális telefonja lehet egy akár technikai analfabélának is."
    sztem is ez volt a szifon kulcsa. sött, hogy az sws forgalom nagyja is szifonos.

    JBnél más a véleményem. Párhuzamot hozzak nézd végig az apple/ms törénetét. Míg MSnél folyamatosan ment ha lop, lopja mienket elv, addig applenel nem jelemző. Geek amúgy szűk réteg és ha választ droid/maemot vesz és nem szifont. JBvel is k*ra korlátozottak a lehetőségek.

    másnak:
    maemo5 nél Tabula rasa volt, minden kodot ujra kell fordítani/debugolni. éshamár Geekek, Maemo5ről nekem mindig az ubuntu jut eszembe. mobiltelefon ubuntuval. Geekeknek is, power usereknek sött gyak átlagos humanoidoknak is jó.

    uk: Persze, hoztak belölle eddig 200at MOra, nem vagy BPi kb képtelenség N900at venni.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • V8David

    tag

    válasz Dare2Live #279 üzenetére

    Itt nálunk, Nyíregyházán megkérdeztem a hivatalos márkakereskedésben, hogy van-e. Azt mondták, hogy november végén volt pár darab, de gyorsan elkapkodták... 170ezerért. Még hogy nincs pénz. :(

    E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

  • Stunts666

    őstag

    válasz Ulkesh #252 üzenetére

    Gratulálok, hogy minden topicban eltudjátok érni az Iphone vitát. Akkor legyen bezárva a topic. Engem nem izgat az Iphone. Le se sz*rnám. Ennyi. Én is olvasgatnék inkább az N900-ról. Ha nem írnak, akkor így jártunk. Ha nincs más, olvasgatok a Nokiaprogramokon a telefonról.

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Dare2Live #279 üzenetére

    "JBvel is k*ra korlátozottak a lehetőségek."

    Ezt megírhatnál, hogy milyen korlátok vannak egy jb-elt iPhone-ban. Én nem tudok róla, hogy lenne.

    "Maemo5ről nekem mindig az ubuntu jut eszembe. mobiltelefon ubuntuval. "

    Majdnem, majdnem :D
    Debian az, nem Ubuntu :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Stunts666 #281 üzenetére

    "Gratulálok, hogy minden topicban eltudjátok érni az Iphone vitát. Akkor legyen bezárva a topic. Engem nem izgat az Iphone. Le se sz*rnám. Ennyi. Én is olvasgatnék inkább az N900-ról."

    Akkor ne csak olvass, hanem értsd is azt amit olvasol.
    Leszarod az iPhone-t de érdekel az N900, nem zavar, hogy gyakorlatilag majdnem ikertestvér a két készülék? Némi filozófiai különbség ellenére tökéletes párhuzamot lehet a két rendszer között vonni. Persze nem véletlenül, hisz a Nokia egy már haladó vonatra akar felszállni az N900-al, kihasználva az iPhone sikerét.

    --

    Egyébként szó nincs vitáról, e két eszköz esetén nincs miért vitázni, vannak az N900-nak hardveres gyengeségei (rezisztív kijelző, gyenge qwerty, nagy méret és súly), de igazából nincs sok lehetőség a belekötésre annak aki ismeri és szereti az iPhone rendszerét, mert az N900-nál is hasonló megoldások vannak, gyakorlatilag egy érem két oldala.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    De hogy legyen egy kis ontopic is:
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #283 üzenetére

    az egy érem két oldala az pontosan ellentétes dolgokat kellene jelöljön. inkább talán más megközelítésére gondoltál ugyanannak a dolognak. amúgy az ubuntu is debianra épül, ahogy a maemo is (csak más eszközre lettek tervezve), és még sok más rendszer is.
    az egyik nagyon vonzó dolog egyébként számomra a maemoban az a kinézete a rendszernek, ugyanis azon kevés ember közé tartozom, akik gyűlőlik az osx aqua felállást (ha egyáltalán van még ilyen ember). de ezen felül is van egy rakás különbség a gépben, ami fizikai, péládul ugye usb port, hardveres billentyűzár, fizikai qwerty. ezek is olyan dolgok, amiket egy jailbreak nem képes megoldani. szóval szerintem egyáltalán nem hasonló telefonról van szó, hiába "véletlenül" hasonló processzort használnak.

  • V8David

    tag

    válasz Ulkesh #284 üzenetére

    Ezek a videók nagyon durvák, de az dicséretes, hogy a fizikai "teszteket" túlélte a mobil. Próbáltam nagyon figyelni, de nem tudom, mindegyik videóban ugyan az a telefon van?
    Én itt csorgatom a nyálam egy ilyen mobilért, ezek meg megpróbálnak egyet tönkre tenni!

    E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

  • >-48-<

    aktív tag

    válasz Ulkesh #284 üzenetére

    Az ötödik videó (a víz tesztes) kommentjében az emmanuel nevű kommentelő azt mondja, hogy ő meghekkelte a n900-asát, hogy a maemoról is böngészhesse az android marketet. Ez lehetséges szerintetek?

    #!

  • V8David

    tag

    válasz >-48-< #287 üzenetére

    És ha lehetséges lenne, szerinted mit tudna vele kezdeni?

    [ Szerkesztve ]

    E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #16820480 #285 üzenetére

    "inkább talán más megközelítésére gondoltál ugyanannak a dolognak."

    Igen, valami ilyesmire gondoltam.

    "az egyik nagyon vonzó dolog egyébként számomra a maemoban az a kinézete a rendszernek, ugyanis azon kevés ember közé tartozom, akik gyűlőlik az osx aqua felállást"

    Ezt nem egészen értem.
    A Mobile OSX-ben nem Aqua van, hanem Springboard, aminek köze nincs az Aqua-hoz (az áttetsző kékes bigyók nekem sem a szívem csücske, ezért ezek a desktop rendszerben is át vannak variálva.

    A widget-es/gadget-es megoldás egyébként szintén a halálom, nem egészen értem, hogy mi a frásznak erőltetik egy mobil eszköz 3,5"-es kijelzőjén. Teljesen felesleges és nem is jól használható szerintem.

    A Maemo-nak az alap kinézete meg szerintem szörnyű. A fekete UI alap minden csak nem szép és nem jól használható (egy AMOLED kijelző esetén érthető lenne, de itt nem). Remélem lesznek hozzá világos alapú témák is, mert ez így eléggé nehezen áttekinthető és nappali fénynél nehezen olvasható.

    "de ezen felül is van egy rakás különbség a gépben, ami fizikai, péládul ugye usb port, hardveres billentyűzár, fizikai qwerty. ezek is olyan dolgok, amiket egy jailbreak nem képes megoldani. "

    Ezek nem sokat jelentenek számomra. (Főleg, hogy az a billentyűzet gyakorlatilag a felejthető kategória.)
    A hardveres billentyűzár meg nagyjából teljesen felesleges dolog lenne, ha kapcitív lenne a kijelző.
    Az USB port meg szintén olyasmi, ami van akinek jó, van akinek meg nem.
    Aki eddig is használt iPod-ot és több hardvere van ami kompatibilis annak a csatlakozójával, esetleg a kocsijában lévő fejegység is azt támogatja, annak az USB nem sok vigaszt nyújt. (Főleg, hogy adatátvitelre mindkét készülék szépen tud wifin keresztül működni.) Már írtam régebben, hogy tetszik vagy sem, de a hordozható eszközök sorában az Apple csatlakozója jobban el van terjedve (több hardver és gyártó támogatja), mint a mini/micro USB-t, ráadásul többre is képes (vonali és videó kimenet, készülék vezérlés stb.), persze óriási hátrány, hogy zárt megoldás (de a több ezer gyártó akik erre gyártanak eszközöket ennek ellenére szépen megélnek belőle :D).

    "szóval szerintem egyáltalán nem hasonló telefonról van szó, hiába "véletlenül" hasonló processzort használnak."

    Azonos a proci, a memória, a rádió rész (GPS, BT, Wifi), a hangrendszer, hasonló a GPU és az operációs rendszer.
    Szóval több a hasonlóság, mint a különbség, ami inkább csak a külsőségekben mutatkozik meg.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz V8David #286 üzenetére

    "Ezek a videók nagyon durvák, de az dicséretes, hogy a fizikai "teszteket" túlélte a mobil."

    Én kicsit kétkedve nézem ezeket a videókat, mégpedig azért, mert több tesztnél olvastam, hogy a teszterhez már leamortizált szarrá karistolt kijelzővel került a készülék, pedig csak pár újságíró kollégánál volt előtte.
    (No meg sima műanyag az a kijelző, amire az ember gyereke azonnal szokott védőfóliát vásárolni, mert a tapasztalat nem azt mutatja, hogy hosszabb távon strapabíró volna.)

    Viszont a billentyűzet mechanikája dicséretes, mert egyik potyogásnál sem nyílt szét és mikor már széthorpadt a széle, akkor is rendesen nyílt és csukódott.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • V8David

    tag

    válasz Ulkesh #290 üzenetére

    Tudom, hogy csak műanyag és az természetesen karcolódni is fog.
    De én főleg erre a majdnem 2 méter magasból leejtem a dologra értettem leginkább és szintén a mechanikára, burkolatra, de kijelzőre is.
    A vizesnél meg a hajamat téptem.
    Na de most ha a kijelzőt védő rész üvegből lenne (pl a sokat emlegetett kis drága iphone-nál), akkor az biztos nem élte volna túl. Szóval minden rosszban is van valami jó.

    "sima műanyag az a kijelző, amire az ember gyereke azonnal szokott védőfóliát vásárolni"
    Én az iphone üvegére is vettem védőfóliát és a tesztvideóban lévőn is volt.

    E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

  • Ulkesh

    őstag

    válasz V8David #292 üzenetére

    "Na de most ha a kijelzőt védő rész üvegből lenne (pl a sokat emlegetett kis drága iphone-nál), akkor az biztos nem élte volna túl."

    A hasonló stressz tesztnél akkor tört ripityára az iPhone kijelzője, mikor átmentek rajta kocsival, de utána is működött (egy másiknál meg a falhoz vágás után tört el a kijelző), az ilyen leejtéseket az is jól bírja.
    (A kocsival való áthajtás az N900 garantáltan nem élné túl a két részből álló ház miatt.)

    "Én az iphone üvegére is vettem védőfóliát és a tesztvideóban lévőn is volt."

    Szerintem felesleges, ha nem tartasz a zsebedben gyémántokat, akkor nem lesz gond :D
    (az üveget csak nála keményebb anyag tudja megkarcolni, a kulcs és a pénz nem ilyen).

    --

    IPhone utálóknak való videó: [link]

    Ezeket garantáltan nem éli túl egyik készülék sem :D
    (a légpuskával való szétlövést egész jól bírja egy darabig :D)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • V8David

    tag

    válasz Ulkesh #293 üzenetére

    Hát nem tudom, szerintem senkisem járkál "gyémántokkal", de nem egy hányadék kinézetű iphone-t láttam már... na mindegy. És ahányszor láttam iphone-t leesni, annak összetört a kijelzője.

    Szegény iphone-okat meg jó csúnyán kivégezték... azért nem ezt érdemlik... :(
    Bár a mikrosütős és a turmixos rész nagyon tetszett!

    E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #289 üzenetére

    az ikonkészlete azonos/hasonló például. illetve még - bár ezt nem tudom szépen egy szóval megfogalmazni - a menük kialakítása, ez a fehér alapon elrendezett valami. jó, lehet, hogy nem aqua a neve, nekem ez a szó maradt meg az osx témák kapcsán.

    nem minden widget hasznos (pl: random kép kicsiben a kijelzőre), de vannak azért jó ötletek is (wifi, bt kapcsolók; todo és appointments...). persze akkor jó az egész, ha aktívan beilleszkedik a designba (pl. android, új meizu ui), és nem az egész készenléti képernyőt annak szentelik (touchwiz).
    a fekete ui amúgy elég elterjedt, és már régóta használja sok telefon. például az ősrégi samsung black ui, de említhetem a blackberry telókat is. eddig rengeteg ember elvolt vele szépen, és nem panaszkodtak.. ki is emelném, hogy a blackberry telefonok kijelzői is tft technológiát használnak (a szifonhoz hasonlóan), és a fekete menüelemek ellenére tökéletesen látható marad kültérben is, de ami a meglepőbb, hogy színtorzulást sem szenved.
    mindezek ellenére szerintem elég könnyű lesz lecserélni a kinézetet majd.

    azért, mert számodra felejthető kategória, én még had értékeljem másképpen a fizikai billentyűzet meglétét. sőt, van még néhány ember szerintem, akinek tetszik, nem hiába gyártanak ilyen telefonokat is.
    a csatlakozót már megbeszéltük: mivel nekem nincs egy darab apple termékem sem, sőt, az ismeretségi körömben sincs senkinek, így sokra megyek az amúgy nagyon elterjedt kábellel. kocsiba meg simán elég egy stereo kábel jack dugóval, vagy ha már modern technológiát akarunk, akkor fm adó. egyébként remek, hogy többre képes, mint az usb kábel, de ahhoz, hogy tévére köthesd, úgyis kell egy másik kábel, mert vagy usb vége van egy kábelnek, vagy valami, ami a tévébe megy.

    a két telefon rendszere meg igencsak más tészta. vagy ezek szerint az osx is lényegében egy debian? mert akkor sajnálom azokat, akik pénzt adnak az előzőért, hiszen a második ingyen van. :B

  • Karma

    félisten

    válasz Womb #296 üzenetére

    Nekem személy szerint a háromsoros design és a kiosztás nem fekszik annyira.

    “All nothings are not equal.”

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #16820480 #295 üzenetére

    "az ikonkészlete azonos/hasonló például."

    Teljesen más :D

    "a menük kialakítása, ez a fehér alapon elrendezett valami."

    Az sem hasonló :D

    Most direkt nézegettem mindkét rendszeren alkalmazásokat, de nem sok közös vonás van bennük grafikailag.

    "a fekete ui amúgy elég elterjedt, és már régóta használja sok telefon. például az ősrégi samsung black ui, de említhetem a blackberry telókat is. "

    A mindkettő jó példa, mert ott az ikonok és a kezdőképernyő a fekete hátterű, de ahol több információ van és fontos az áttekinthetőség (pl. menük) ott bizony világos alapú minden.

    "ki is emelném, hogy a blackberry telefonok kijelzői is tft technológiát használnak (a szifonhoz hasonlóan), és a fekete menüelemek ellenére tökéletesen látható marad kültérben is, de ami a meglepőbb, hogy színtorzulást sem szenved."

    Ennyi erővel az iPhone is fekete menüt használ :D

    Ugyanis a BB csak eddig sötét hátterű:

    A menük véletlenül sem azok:

    És az alkalmazások sem:

    Így nem véletlen, hogy jól olvasható kültéren is :D

    "mindezek ellenére szerintem elég könnyű lesz lecserélni a kinézetet majd."

    Ebben én sem kételkedem, mert az eddigi Nokia rendszerek is könnyen szkinezhetők (de szép szó :D) voltak.

    "azért, mert számodra felejthető kategória, én még had értékeljem másképpen a fizikai billentyűzet meglétét."

    Félreértettél!
    A fizikai qwerty szerintem is sokszor jól jöhet, amivel gond van az az N900 billentyűzete. Bár én első kézből még nem tapasztaltam, de több tesztben a billentyűzetét jelölték meg a leggyengébb pontjának a készüléknek, az már csak apróság, hogy ékezetes karakterek bevitelére teljesen alkalmatlan (az csak virtuális billentyűzettel írható az N900-nál).

    "kocsiba meg simán elég egy stereo kábel jack dugóval"

    A készülék vezérlése enyhén érdekesen oldható így meg (a fejegységet meg nem véletlenül írtam, mert az autórádióra jack dugóval rálógatott lejátszó nem éppen azonos kategória). Az FM transzmitter meg minőségre nem éppen a legjobb megoldás és itthon sem éppen szabályos a használata.

    De ezen nem fogunk összevitatkozni :D

    "a két telefon rendszere meg igencsak más tészta. vagy ezek szerint az osx is lényegében egy debian?"

    Nem, az OSX egy BSD Unix.
    Felépítésében és logikájában nagyon hasonlítanak egymásra (végül is a Linux a Unix rendszerek alapján született), másrészt a jailbreak-elt készülékek a debian csomagrendszerét használják a Cydiában ugyanúgy, mint a Maemo az Application Manager-ben. A háttértár particionálása is hasonló elgondolások alapján valósul meg csak a Mobile OSX gyárilag nem használ swap-et és az alkalmazásokat 2.1 óta a nagyobb médiának fenntartott partícióra helyezi (gondolom a Nokia is meg fogja ezt lépni, mihelyt kijön pár nagyobb alkalmazás, ami nem fog a 2 GB-os területen elférni).

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Womb #296 üzenetére

    Én Ulkeshel szemben használtam a billjét és nekem bejött. Megszokni mondjuk megkellett az tény, de nekem álomjó volt virtuális bill után.

    lokalizáció meg annyira problémás mint minden GNU/Linux számítógépen.

    mobilarena:
    "A gombsor elsőre furcsának tűnt, az N900-on ugyanis három sorba vannak a billentyűk bezsúfolva, ami a megszokottól eltérő kiosztás jelent, a space gomb például az m mellé, nem pedig alá került. Pár perc használat után megszoktam a dolgot, innentől úgy gépeltem az új Nokián, mint akinek világ életében ez volt a dolga, az egyenletes háttérvilágítással rendelkező klaviatúra ugyanis kiváló. A gombok jó helyen vannak, felületük kellemes tapintású, méretük és nyomáspontjuk egyaránt megfelelő, kár is tovább ragozni, ezt tényleg arra találták ki, hogy gépeljünk rajta."

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Dare2Live #299 üzenetére

    "lokalizáció meg annyira problémás mint minden GNU/Linux számítógépen."

    Erről írhatnál bővebben, két ismerősöm is hálás lenne, ha meg lehetne oldani a magyar ékezetek bevitelét, mert egyelőre semmi lehetőség nincs rá. Külsős szoftver (ukeyboard) is csak a virtuális billentyűzeten teszi lehetővé ezt.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák