Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Misály

    addikt

    válasz donceleger8 #25531 üzenetére

    "A hozzászólásod első részéhez csak annyit fűzök hozzá, hogy szimplán nem érdekel!
    Én használhatóság szempontjából nézem a dolgokat, pont nem érdekel, hogy nem egy mai csúcshardver van a telefonban, ugyanis ha az normálisan teszi a dolgát, akkor szarok rá mi van benne! Nem más telefonokkal hasonlítgatom össze lépten-nyomon, hanem használni akarom a készüléket."

    Ez merő struccpolitika, ótvar a böngészés és lépten nyomon akad a symbian, teszi a dolgát, csak mindenre várni kell, ha aktívan használod a telefont (multitask, egyszerre fut mondjuk egy gravity, opera 2-3 tabbal és a zenelejátszó), akkor operában minden műveletre 3-4 másodpercet kell várni mire felfogja mi történik és ekkor már az operát is a hajadra kenheted. Ez kérlek az architektúra miatt van.

    "USB OTG - én nem anyáztam a Fat32 miatt. Egy kattintás a formázás és ennyi! Nem szárad le az ujjam miatta." - és a hajadra is kenheted a fat32-t ha valami 4 giga felett van, elég nagy öngól egy eszköz miatt korlátozni egy háttértárat.

    Azért mert laikus vagy a témában. Még nem biztos, hogy ennél a megoldásnál nem létezik jobb. Én is használni szeretném az eszközt, de annak elavultsága naponta többször gátolja, lassítja a tevékenységemet, minek következtében várnom kell perceket arra, hogy magához térjen.

    Nem lejáratni akarom a symbian, érveket hozok fel miért elavult, és ez csak és kizárólag a kerneljének köszönhető. Ha támogatná a korszerű SoC-okat amik több szálon képesek működni, akkor toronymagasan verné a piacot hisz funkcionalitásban messze a konkurencia előtt jár. De itt ki is merül minden előnye, appok nincsenek normálisak már hozzá (értelmes rss readert már nem fejlesztenek hozzá).

    "A 720p videófelvétel kiegészül 1080p-re brutális tulajdonságokkal, illetve a mobilaréna tévében láthattuk, hogy simán elboldogul a full hd-s filmekkel is.
    A 38 mpx-es képeket is 2mp alatt menti el!" - ez is a hozzáértés mekkája, célhardver van a telefonban ami kezeli ezeket a horrid méretű médiákat, de használd hétköznapi célokra és megakasztod az ő 1.3 ghz-ét is.

    Nálam pont ezért esett ki a pureview, elég lenne nekem egy 2 éves snapdragon is bele, vagy egy cortexa8, akkor azonnal venném, de úgy látszik az accenture-nál is leszarják az egészet, mert a konzumidiótáknak új UI kell, nem valós fejlesztés...

    És mégegyszer, bármennyire is arrogánsan próbálod a kritizálókat leszarni, én magam is N8-at használok, többé kevésbé meg vagyok vele elégedve, de az esetek többségében ott hagy cserben amikor kellene hirtelen, egyszerűen lassan reagál, szüttyög, és ez csakis a SoC fejletlenségére vezethető vissza... Próbálj meg 3 program mellett (legyen továbbra is opera mobile 3 lappal, gravity, zene ) maps-ot nyitni. Vagy hirtelen email-t írni... Mennyi idő mire eljutsz egy szövegbeviteli mezőig?

Új hozzászólás Aktív témák