Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • btudos

    veterán

    válasz nash2 #15926 üzenetére

    Öööö... Jogod van utálni a WP-t, meg az egész csempés ökoszisztémát, de egy dologban nagyon tévedsz: a WP8 bejelentésekor, másfél éve a fejlesztői konferencián megmondták, hogy WP7-es eszközökre nem lesz, csak 7.8, senki nem hitegetett senkit, max. a felhasználók saját magukat.

    Az MS ignorálja a felhasználói szokásokat, de csak fejlődik az a rendszer a kis felhasználóbarát apróságokban is. Jelenleg egy GDR3 több értelmes dolgot hozott, mint amennyit egy Android 4.4 fel tud mutatni a 4.3-hoz képest.

    Még jó hogy erőlteti a Binget, van más választása? Ugyanolyan márkanév mint az Xbox, a hozzá kapcsolódó szolgáltatásokat valahol használni kell, és ha itthon nem is, a MS számára releváns országokban kifejezetten használható.

    Sokan képesek elviselni a platform hiányosságait, és úgy szeretik ahogy van, az értékeit előtérbe helyezve. Van akinek jelen állapotában tökéletesen megfelel, az nyilván nem fogja folyamatosan azt mondogatni, hogy még ez kéne, meg az kéne bele. Persze, van még hova fejlődni, de a MS elmondta hogy jön a 8.1 minden készülékre (igen, hivatalosan bejelentették), ami kérdéses hogy milyen formában, de sokmindenre hozhat megoldást.

    Szóval értem, hogy Te nem szereted a WP-t, nem szereted az új irányt ami a Microsoftnál van, de sokaknak igenis bejön, és hosszú távon, ha összeér a piac és a Microsoft elképzelése, akkor nagyon jól járhatnak. Van akkora vállalat, hogy ehhez benyelje a csempés felület kezdeti bukdácsolásából adódó bevételkiesést.

    [ Szerkesztve ]

    Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

  • Lall

    veterán

    válasz nash2 #15926 üzenetére

    Jaja, szaracsempe, szarabing, fejek hullanak, úton a csőd felé. Ahogy mondod... Ja, nem. [link]

    Amúgy én sem nagyon értem, hogy emberek ennyi energiát fektessenek abba, hogy százszor leírják, miért szar az adott rendszer és mindezt úgy, hogy közben lehülyézi azokat akik használják. Biztos velem van a baj, de én egy iOS és android topikban sem írtam többoldalas fikázásokat, pedig azoknak is van elég hibája, mindamellett, hogy rengeteg előnyük is akad. Miért nem lehet elfogadni, hogy bizonyos embereknek ez a "fujjszarcsempe" rendszer is tökéletesen megfelel - minden hibája ellenére - és megelégedéssel használja? Fizikai fájdalmat okoz vagy mi? Érthetetlen... :U

    [ Szerkesztve ]

    Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

  • foxymaci

    senior tag

    válasz nash2 #15926 üzenetére

    Ne haragudj a személyeskedésért de nevetséges vagy .......
    El se tudom képzelni milyen korlátozásokról beszélsz ami nincs benne a WP de az androidba igen...
    520 30 ezer körül van ennyiért lehet venni egy használhatatlan androidot szóval nem értem

    _FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

  • Tin

    veterán

    válasz nash2 #15926 üzenetére

    én 3 éve használok androidot tableten, és nagyrészt csak böngészek.

    az első 2-nél meguntam, hogy a samsung csak ígérgeti a frissítést, de valójában alig adja ki. a népszerű programok pedig mindig a legújabbra vannak optimalizálva, így idővel a régebbi rendszereken hibákat produkálnak. mivel a nagyobb gyártóknak millió terméke van, mindegyikkel egy kis csapat foglalkozik csak, ezért a driverek szarul megírtak, hibásak és erőforrászabálóak, ugyanez igaz az oprendszerre, és a frissítések leginkább csak hibákat javítanak. a fejlesztők is szenvednek, mert ezermillió készüléken kell tesztelniük az alkalmazásokat, folyamatosan javítgatni kell hogy mindenen jól menjen, és mellette mindig kapják az ívet. a vírusos programokról ne is beszéljünk.

    iphone-t nem használok, kollégáim közül van akinek van. előnye, hogy kevés a készülék, a szoftvert azokra optimalizálják, a fejlesztők így tudják mire számítsanak, és a felhasználói élmény ezáltal jó, mert a dolog működik. sajnos a régebbi készülékekre - mint látszik - ,az újabb ios-eket már nem optimalizálják, így a 2-3 éves telefonok szépen elavulnak. hátránya: a zártsága, a kisméretű kijelző, és az ára. ekkora árat fizetni érte szerintem inkább felvágás mint realitás, leszámítva persze azokat, akiknek munkára kell.

    lumia 520-at egy hete használok, kollégáim között van aki 1-2 éve használ wp8-at. sokmindent nem tud, de stabil, de azt tudja, amit tudnia kell: telefonálás, emailezés, navigáció, zenehallgatás, kis böngészés. nekem több nem kell, és a felívelés alapján sok más embernek sem. nem véletlenül veszik százasával ezeket a telefonokat a cégek sem, üzleti telefonnak tökéletes.

    és az ára? 25e-ért vettem dominóval. ennyiért normális androidot teló közel sincs. az iphone 5x meg 182e.

    van még kérdés?

Új hozzászólás Aktív témák