Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lumiás

    csendes tag

    Hali mindenkinek!
    A napokban vásároltam egy Nokia lumia 1520-as telót. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Nagyon jól bírja az akkuja, a rendszer az rezzenéstelenül teszi a dolgát. De: A kijelzőmmel valami nincs rendben. :((( A 3. nap után jelentkezett egy olyan probléma, hogy amikor az ujjammal tapogatom (éppen az ujjam súlyát rakom rá) akkor mint amikor egy lcd tv-t kopogtatunk, kicsit hullámzik a kijelzőben a folyadék. Szerintem ez nem normális dolog egy 180-200 ezres telónál. Sőt, még egy 40-ezresnél sem. Valamint amikor lerakom valahova a telót, akkor a kamerafészek olyan mintha belülről megnyomná a kijelzőt addig amíg ütközik a felülettel amire lerakom. És olyankor egy kis folt jelenik meg addig, amíg a kijelzőt nyomja belülről.
    Tudom hogy szervíz, de garim az nincs. A készülék külföldről jött.
    Igazából az érdekelne, hogy másnak is jelentkezett ez a probléma. Vagy csak nekem. Még az érdekelne, ha jelentkezett. Akkor hogyan oldotta meg (szevízen kívül). És hogy hosszútávon ha nem csinált vele semmit akkor jelentkezett-e bármilyen más komolyabb probléma a kijelzővel vagy a kamerával kapcsolatban.
    Előre is köszi a segítséget! Remélem valaki tud valami okosságot írni. :)

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz kpal #1333 üzenetére

    Lehetséges hogy a sorozatkép van beállítva. A home gomb felett csak egy kamera ikonnak kell lennie, akkor csak 1 képet csinál. Vagy még az lehet a gond, hogy hosszan nyomod a gombot. Olyankor addig csinálja a képet, amíg nyomod a gombot.
    Ha nem az van amit leírtam, akkor töröld le az appot. Kapcsold ki meg be a telót. Telepítsd újra vissza az appot. És akkor már normálisan kell működnie. Ha akkor sem akkor passz.

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz Cooley18 #1337 üzenetére

    Köszi a választ! Közben néztem pár szétszedős videót és konkrétan a kamera fészek nyomja a kijelzőt.
    http://www.youtube.com/watch?v=v5pZfppmsZE
    A vékonyságra törekedtek, és ezért nincs semmilyen rés vagy kitöltő anyag a kijelző és a fészek között. Tulajdonképpen a kamera az a kijelzőn fekszik rajta.A kijelző is szerintem azért hullámzik mert a digitajzer egybe van a kijelzővel. A BB-nél dolgoztam kb 4 évig. És nem valami egészséges dolog ha a kijelző hátulját nyomkodja a kamerafészek vagy akármi, mert az egy idő után ki fog kopni. Ahogy elnéztem, a nokiás kamerafészek is fém, és hát, szerintem a fém jobban koptatja a műanyagot vagy a nyomtatott áramköröket. Remélem kihúzza majd azért minimum 2 évig. :(( Az enyémet se Európába szánták. De ez nem lehet az oka. Nem hiszem hogy értékesítés helye szerint szeparálják őket. Hogy a szar hibás az megy Kínába, Oroszországba akárhova, a tökéletes meg megy mondjuk USA, Németország, Olaszország. Éppenséggel személyesen is megveti, megrendelheti bárki Kínából vagy akárhonnan, ha egy eredeti dolgot akar megvenni valamivel olcsóbban, vagy akár lényegesen olcsóban. Csak akkor ugrik a gyári gari, mint nekem is pl. Spórolás átka. :))
    De közbe bevittem egy hivatalos Nokia boltba. Ott nem nagyon tudtak segíteni. Azt mondták hogy ez nem természetes dolog. Valamin ha zavar akkor vigyem be 1,5-2 hét is visszajön. Software frissítést mindenképpen csinálnak, úgy hogy mentsek le minden ami lényeges.
    Viszont egy másik oldalon írták is hogy ennél a típusnál ez előfordulhat.
    Hát, megpróbálok vele együtt élni. Ez már így maradt.
    Amúgy nekem is 1,5 cm-es körben csinálja.
    Annyinak örülök hogy nem egyedi eset, azt hittem én csináltam vele valamit. És hogy neked is már féléve csinálja és még műkszik. Remélem sokáig bírja még a tied is meg az enyém is. Meg mindenkié aki így vette meg. :K

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz BobTail #1342 üzenetére

    Köszi a választ!
    Hát ezzel most így jártam. :(
    De én még mindig fent tartom azt az álláspontomat, hogy mind1 honnan jön. Így is úgy is Ázsiában gyártják. Mert ott a legolcsóbb a munkaerő stb. Én úgy gondolom, ha az ember vesz egy telefont. Ami azért keményen 100 ezer felett van. Akkor az legyen mind1 hogy hol veszi. Működjön jól. Eddig minden telómat külföldről szereztem be, egyikkel sem volt problémám. Ez az első ilyen esetem. Pedig mind valamelyik Ázsiai országból jött. Ha a teszteken megbukik. Akkor egyszerűen nem szabadna hogy kikerüljön a gyárból. Legalábbis a BlackBerrynél ez így működik.
    Az is járt a kobakomba, hogy egyszerűen a szállítás során megnyomódhatott a telefon, vagy akármi.
    Már csak az lenne a kérdésem, ha valaki tud benne segíteni. Ha van itt egy nokiás. Hogy a szervizelése az kb mennyibe kerülne. Sajnálnám lecserélni ez miatt.
    Nem hiszem hogy olyan nagy baja lenne (gondolom én). Mert tulajdonképpen minden működik rajta.

    Várom még mások tapasztalatát is. Ezzel vagy más problémával kapcsolatban. Főleg ha ők is külföldről rendelték a telefont.

    Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek! :R :R

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz runnerman #1345 üzenetére

    Én úgy tudom, tapasztaltam, hogy azok az üzletek amik 2 év gyári garanciát vállalnak, nem boltit és nem 12 hónapot. Azok normálisan Magyarországra, Európába szánt készülékek.
    Amit én vettem azt konkrétan HongKongba, Kínába volt egy boltban. Amit én egy magyarországi gsm bolton keresztül rendeltem. És mivel az extrák infóban az van hogy HongKong ezért gondolom hogy a gsm bolt az Kínából rendelte az én telefonomat.
    Az eladó az konkrétan és nyíltan meg is mondta nekem, hogy ezekre az "akcós" készülékekre azért csak 12 hónap bolti garancia van. Mert ezek olyan telefonok, amik külföldről jöttek. Ezzel igazából tisztába is voltam, csak mindig rákérdek, hogy milyen töltőfejjel érkezik a telefon.
    Ezelőtti rendeléseim alapján több gsm boltnál tapasztaltam olyat is, hogy a vevő megvette normális 24 hónapos gyári garanciával. És valamilyen okból élt az elállás jogával, visszaküldte. Majd az szintén el lesz adva 12 hónapos bolti garanciával. Akciósan.

    Egyébként kísérleteztem otthon, egy széles szemöldökcsipesszel 0,2-0,3 mm kintebb toltam a kijelzőt óvatosan. És valamicskét mérséklődött a kamera fészek nyomása a kijelző hátuljára.

    A vásárlással kapcsolatban az én tapasztalataim alapján, annyit tudok tanácsolni bármilyen telefon esetében. Hogy ahol csak bolti garancia van. Az külföldi telefon, vagy elállási jogával élve valaki visszaküldte. Ezért olcsóbbal ezek a telefonok mint pl a MediMarktban, Extreme digitalnál stb.

    Lényegében én tisztába voltam azzal, hogy külföldi lesz a telefon. Ez egem nem is ért meglepetésként. Eddigi telefonjaim se "magyarok" voltak. Csak ez a kijelző dolog zavar. :(((

    Köszi amúgy mindenkinek a gyors válaszokat és a segítséget. :R Remélem én is tudtam a vásárlással kapcsolatban segítséget adni. A telefonomat valószínűleg decemberben vagy hamarabb szervízbe viszem.

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz zolinko #1347 üzenetére

    Töltsd le a preview for developers alkalmazást a wp áruházból, jelentkezz be rajta a microsoft fiókoddal.
    Viszont ez a 8.1 még nem a végleges. Több wp-s oldalon írják is, hogy csak saját felelősségre telepítse mindenki. Ez egy nem végleges fejlesztői változat. Viszont ha previewel szeded le a frissítést, akkor a previewen keresztül fog csak frissülni, jönni hozzá +funkciók, javítások (mert ugye ez csak egy teszt rendszer, aminél te vagy a tesztelő). De csak akkor ha a preview aktiválva van. Végül egyszer csak a previewen keresztül megkapod a végleges eredeti wp8.1-et. Akkor mielőtt kiadják a végleges változatot. Valamikor július vége, augusztus eleje környékén ha jól tudom.
    Ha leszedted érdemes utána csinálni egy gyári beállítások visszaállítását a menü- beállítások- névjegy menün belül. (Rendszerfrissítés esetén szerintem nem árt csinálni egyet az esetleges anomáliák elkerülése miatt).
    Ha gond lenne a rendszerrel akkor, javaslom, hogy telepítsd újra a szoftvert a Nokia Software Recovery Tool segítségével.

    [link]

    De ezzel a Nokiás programmal csak a Wp8-at tudod rátenni, mert ugye a 8.1 hivatalosan még nem jött ki. Ez az alkalmazás mindig a végleges legutóbbi hivatalosan kiadott változatot telepíti. A Nokia Software Recovery Tool alkalmazás csak Windows 7 és Windows 8 op. rendszeren telepíthető és futtatható, Win XP/Win Vista op. rendszeren nem telepíthető.
    A nem hivatalos 8.1 telepítése után elméletileg ugrik a gyári gari. De ez csak abban az esetben, ha a hivatalos 8.1 megjelenése előtt telepíted a rendszert, és ha ez idő alatt valami baja lesz a telefonodnak, akkor mondhatják azt a szervizben. Bocsi, nem csináljuk meg gariba. Mert nem a végleges rendszer van rajta és lehet a telefonnak azért lett baja (persze ha nem hardveres gond, viszont a szoftver egy anomália vagy rendszerhiba esetén tönkreteheti a hardvert. De erre kicsi az esély, de előfordulhat). De ez függ a szerelők jóindulatán is.
    (Egy tanács. Ha sokáig telepít véletlenül se kapcsold ki a telefont. Az akkud legyen teljesen feltöltve, vagy töltőre téve telepítsd a rendszerfrissítést. Voltak akik kikapcsolták a telefon és ezzel tönkre is vágták.)
    De mivel a te telefonod is ázsiai ezért biztosan nincs rajta eredeti Nokia gyári garancia. Csak bolti 12 hónapos. Jobb esetbe bolti 24-es (az üzletvezetőtől függ, de nem jellemző). De ha van is gyári garid, az tudtommal csak az adott földrészre, országra érvényes.
    A nokia lumia 1520-as ha jól tudom a wp 8.1 hivatalos megjelenése után 2017-ig támogatva lesz (a támogatási időt többnyire minden nagyobb frissítés után kitolják). Mivel eléggé erős vas van benne, ezért remélhetőleg állják is a szavukat.
    Remélem tudtam segíteni.
    Van pár értelmesebb wp-s oldal ami ugyan nem frissül sűrűn de vannak rajta hasznos infók.
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz Yoretto #1351 üzenetére

    Attól függ. Ha szolgáltató függő a telefon akkor azok 1-2 hónapot 100% hogy csücsülni fognak a rendszeren. Ez nagy mániájuk. De van hogy a Microsoft is eltolja a kiadást. Elméletileg tényleg e-hónap vége. De ezt úgyis csak a kártyafüggetlen mobilok kapják meg azonnal.
    Én mindig a legrosszabbal szoktam számolni. Ezért is írtam ezt az időpontot. :)
    Amikor nekem megjött hivatalosan a black, haveromnak rá 2 hónapra jött meg a frissítés. T-nél legalábbis.
    Én ezeket tapasztaltam az eddigi használat alatt.
    Nekem már rajta van/volt a nem végleges 8.1. Problémám nincs/nem volt vele. De mivel holnap a kijelző hibája miatt viszem a szervizbe a telefont. :((( Ezért vissza raktam rá a 8-at.
    Valamint ha a telefon mondjuk kínai, lengyel akármi. Ezért az egyes kiadások között lehetnek minimális eltérések is.

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz Cooley18 #1356 üzenetére

    Hali!
    Elkészült a telefonom! :DD
    55 ezer forintba került. De abba maradt a kijelző minden nemű abnormális viselkedése. :))
    Bár amikor megláttam a szervizbe, hogy náluk 183 ezer ft a 1520-as majdnem agyvérzést kaptam. :O Ha ezt tudom, akkor tudtam volna venni egy magyar garisat is. Ott tőlük. Az enyém az 140-be került + a kijelzőcsere 55. Simán tudtam volna venni tőlük egy magyar garanciásat. De ezzel így jártam. Lényegében működik minden faszául.
    A szervízben nagyon rendesek voltak. Segítőkészek. Mielőtt fizettem, oda adták a telefont hogy próbáljam ki stb. :)
    Azt mondta a szervizes csávó. Hogy a Kínába szánt telefonok valamivel silányabb minőségűek. Így igaza volt BobTail nevő felhasználónak. :)
    Lényegében ezért kezdte ki a kijelzőt a kamera. Meg azért hullámzott a kép érintésre. Meg maga a kijelző hibás is volt szerinte. Meg a hátulján lévő fém, amire felfekszik a kamera, más egyéb. Az a fém lap, érezhetően vékonyabb, könnyebb volt. Mint az amit ők kaptak a Magyar Nokiától.
    Remélem nem lesz más gebasz vele.

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz gretzky77 #1357 üzenetére

    Hali!

    "Az volna a kérdésem,hogy azért ekkora a csend mert minden király és hibátlan a készülék?" Olvasd el a hozzászólásaimat. :)

    "Vásárlás esetén van vmilyen tipushiba amire érdemes figyelnem?" Ha Magyarországon veszed, vagy itt Európába akkor kisebb rá az esély. De am kijelzőhiba, wifi hiba előfordul. Ahogy itt olvasgattam.

    "Lumia 925 használtam igy a rendszerrel nincs gondom kérdésem, a RAW támogatást megkapta már?"
    Megkapta. A kamerabeállításoknál van.

    Remélem tudtam segíteni.

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    Mondtam neki, hogy ha szükséges, akkor cseréjék ki a kijelzőt. Így is úgy is kicseréltettem volna. Ha mást nem december, január környékén. Nem tudom neked mennyire volt "érzékeny" a kijelződ. De nekem nagyon dúrva volt. Legalábbis számomra az volt. És ez idegesített is használat közben. Feszt hullámzott használat közben. :(
    + az nap este a navigációs gombok nem érzékeltek. Minden más jó volt. :O Így kénytelen voltam bevinni.
    Ezért kicseréltettem.
    Tudtam hogy fájós ára lesz. De maga a telefon se olcsó. Úgy vagyok vele mint a kocsikkal.
    Ha valaki vesz egy mercit. Ne csodálkozzon hogy a légrugó darabja 60 ezer.

    De most már viszont van egy tökéletesen működő 1520-om. :DD

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz Yoretto #1372 üzenetére

    Én ráraktam. Semmi problem nincs vele. :B Király minden. Tetszik az értesítési sáv, és a hátteres csempe. Ezt én személy szerint bátran merem ajánlani. Mármint a 8.1 telepítését a preview for developersen keresztül. :)

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz btudos #1383 üzenetére

    Igazad van.
    De amikor kiválasztom a magyar nyelvet az indításkor, visszaállítás után. Akkor újraindul. És amikor elkezdek valamit gépelni a billentyűzettel alaphelyzetbe állítás után. Akkor kiírja hogy elérhető egy frissítés. Ami a billentyűzet nyelvi csomagját tartalmazza az aktuálisan kiválasztott ország szótár javaslataival együtt.
    Ez ugyan úgy települ mint amikor rendszerfrissítés érkezik.
    Ha ez meg van, már van is egy magyar rendszerű és billentyűzetű telefonod.
    Lényegében a telefon rendszere alapértelmezetten tartalmazza a magyar nyelvet. Csak a magyar billentyűzet nincsen rajta.

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz Cooley18 #1374 üzenetére

    Csak azt az alkatrészt nem hiszem hogy tudják cserélni. Mert az rá van ragasztva magára az LCD-re.
    [link]
    A fenti videóban 4 perc 50 másodpercnél egy kék csomagból veszi ki a másik kijelzőt. Amit látsz fém. Lényegében azzal van gond. Ha úgy vesszük nem is a kijelző a rossz. És nem a kijelző hibájából nyomja belülről a kamera az LCD-t. Hanem egyszerűen a fém lap az valami silány vékony vacak.
    Amikor érte mentem a Nokia szervizbe a telefonért. És amikor kézbe vettem, mintha a tömege is több lett volna (vagy csak nekem tűnt úgy). És akkor mondta nekem a szervizes srác, hogy a régi kijelző és amiit ők kaptak. A kettő között ő is érezte a különbséget. Mondta is, hogy az európai darabokban egy normális acél lemez van. Ami nekem volt, azon pedig egy vékony valami volt.
    De azért próbáld meg, lehet megoldható. Az enyémben azért döntöttek a teljes csere mellett (amit nem bántam meg). Mert volt hogy az alsó rész nem érzékelt. Meg eléggé nagyon volt hogy hullámzott is.

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz btudos #1388 üzenetére

    Lényegében semmi.
    De a régió kiválasztása miatt, szerintem muszáj hogy benne legyen a nyelv. Gondolom én. A többi lényegében csak saját tapasztalat. Persze neked is igazad van. Mert előfordulhat az is, hogy nem tartalmazza másik kontinens nyelvét. Az is lehet hogy az ázsiai telefonok már nem is fogja tartalmazni az Európai nyelveket wp9-en (remélem hogy nem lesz ilyen).
    Mivel téma volt a nyelv. Ezért gondoltam leírom. Valakinek lehet segítség lesz. :)

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz Vegitaa #1386 üzenetére

    Szerintem vedd meg márkaboltból. A Nokia boltokban most 185-ért megkapod (ennél olcsóbb helyet nem találtam gyári független árral). Főleg mivel erről a telefonról van szó, azért is mondom hogy itt vedd meg, vagy olyan helyen ahol 100% hogy van érvényes normális gyári garancia a telefonra. Akik olcsón jutottak hozzá, azoknak nagy többségében mindegyiküknek volt valami gondja. Angol fórumokon is vannak panaszok, főleg a kijelzőre.
    Az enyém is 140-be került. De mivel a kijelző az rossz volt. Így is úgy is rá kellett költenem az 55-öt. Így meg akár tudtam volna venni egy magyar garisat is.
    A nyelv az wp8-nál szerintem nem lehet gond (bár szerintem a későbbi rendszereknél se lesz az).
    Frissítéseket is biztosan meg fogod kapni, akkor is ha ázsiai, akkor is ha európai.
    De a problémák miatt inkább utólag én is azt tudom ajánlani, hogy szánj rá többet, de az biztosan jó lesz. Ha gond is lesz vele, akkor ingyen megjavítják.

    (#1389) Cooley18
    Számomra is érthetetlen, de úgy látszik hogy a "Nokia by Microsoftnál" így működik az értékesítés. De mi vagyunk rá a példa. Tiedben is rendellenes a kijelző, meg az enyémben is az volt.
    Amúgy ezek nekem is jelentkeztek amiket írtál a kijelzővel kapcsolatban. Majd egyik percről a másikra nem ment a kijelző alsó 2cm-e. Egyszerűen nem érzékelt.
    Nem mondom hogy nálad is ez lesz (főleg mivel már jó ideje használod ha jól tudom, nekem meg 1 hét után). De előfordulhat. Gondoltam leírom ezt. Nehogy meglepetés érjen amikor egy applikációból ki akarsz lépni a home gombbal.

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz Vegitaa #1406 üzenetére

    MobilWebshop. De most már ott is olcsóbb mint amennyiért én vettem. :D Egy ismerősöm ott vett egy 1320-ast. Az övé Malaysiai. Az tökéletesen megy azóta is.
    Bár én még mindig azt mondom, hogy hivatalos Nokia bolt, akár hogy is nézed, ott a legolcsóbb. 185 ért még a mediamarktban és az extremedigitálnál se kapod meg gyári nokia garanciával, max drágábban. Ahol olcsóbb mint ott, arra nem biztos hogy van gyári garancia.
    Saját tapasztalatból mondom, így utólag. Hogy megéri többet kifizetni.
    Nekem is az eddigi telefonjaim is külföldről jöttek, bolti garival. Egyikkel se volt gond, de ezzel megszívtam.
    De viszont te tudod. Te pénzed, te fogod használni.
    Nekem az is járt a fejembe. Mi van ha nem javítható gonddal vettem volna. 140 ezrem a kukába került volna. Utazgathattam volna pestre az üzletbe. Viszont ha gyári garanciával veszed, akkor valószínűleg kapsz egy újat. Mondta nekem a szerelő is, hogy nem biztos hogy javítható, mert lehet gond az alaplappal, akkor viszont kuka. De szerencsére nem ez lett.

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz bhippi #1416 üzenetére

    Hard reset. Nekem csak akkor melegszik ennyire ha asphalt 8-al játszok. Vagy valami már 3d-s játékkal. Csinálj egy gyári beállítások visszaállítását. A menü- beállítások- névjegy menün belül.
    Ha ekkor is nagyon melegszik akkor passz.

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz Vegitaa #1403 üzenetére

    Igen, lényegében valami ilyesmi lehet.
    Ezért is írtam le ezt. :)
    "Igazad van.
    De amikor kiválasztom a magyar nyelvet az indításkor, visszaállítás után. Akkor újraindul. És amikor elkezdek valamit gépelni a billentyűzettel alaphelyzetbe állítás után. Akkor kiírja hogy elérhető egy frissítés. Ami a billentyűzet nyelvi csomagját tartalmazza az aktuálisan kiválasztott ország szótár javaslataival együtt.
    Ez ugyan úgy települ mint amikor rendszerfrissítés érkezik.
    Ha ez meg van, már van is egy magyar rendszerű és billentyűzetű telefonod.
    Lényegében a telefon rendszere alapértelmezetten tartalmazza a magyar nyelvet. Csak a magyar billentyűzet nincsen rajta."

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz kekkola #1431 üzenetére

    #1423) Cooley18

    55 ezer kijelző cserével mindennel együtt. Lehet kapni olcsóbban, de nem biztos hogy működni fog a nem gyárival.

    (#1431) kekkola

    "1. Üzemidő hogyan alakul? Kb hány óra kijelzőidő van meg általános használattal (folyamatos adatkapcs.)?"
    Ha nem nyomkodod mint az őrült akkor 3 napot el megy (nekem legalábbis, kinek mi az általános használat).
    De amikor megvettem, akkor feszt nyomkodtam, zene, 3D-s játékok. Ezzel a használattal este töltőre kellett tennem. Wifi mindig be van kapcsolva, 3G-is.

    "2. Az alábbi appok működése megfelelő? Box, Dropbox, facebook, fb messenger, viber, otp smatbank, bp menetrend, gmail, youtube"
    Box=találtam, nem haszbálom. Dropbox= én nem találtam, Face az van özön, én a hivatalos microsoftosat használom, nekem okésan megy. Fb mesenger is van, de szerintem felesleges ha van face alkalmazásod, én nem használom. Viber is van, használom is, működik is. OTP Smartbank is van, használom is, működik is. BP menetrend is van, én nem használom. Gmail is van, alapból a "e-mail + fiók" alatt a beállításokban, de nem használom, egyszerűen összefűzöm a többi e-mail fiókomat a liveos címemmel, így csak egyet kell használnom. YouTube is van, De én nem használom. :)

    "3. Fájlkezelés frankón meg van oldva?"
    Van, de felesleges. Nem droid, zárt rendszer. :)
    Ahogy woland_y2k is írta. "kepek a kepek mappaban, videok a videok mappaban dokumentumok a dokumentum mappaban. masolashoz meg nem kell fajlkezelo. ettol fuggetlenul van az ms-nek fajlkezeloje, a store-bol letoltheto."
    Vannak lehetőségek, bár én nem használom. Új mappa, kijelölés, rendezés, keresés.

    "4. Vezetékmentes töltést használ valaki? melegszik nagyon közben a telefon? ajánlat esetleg valami alternatívára a gyári töltő helyett, mert nagyon borsos az ára.+
    Nem használok. Nem szabadna melegednie, legalábbis nem jobban mint usb-n töltve. Nem tudok alternatívát, mindenből csak gyárit szoktam venni. De csak annyi a lényeg hogy "QI" szabványú legyen.

    "5. Beépített hívásidő, sms, adat számláló van benne? esetleg ingyenes appok?"
    Van hívásidő számláló, Nincs sms számláló, legalábbis én nem találtam. Van adatforgalmi segéd. Sose kerestem ilyen appokat.

    "6. a fizetős applikációk jól működnek, megérik az árukat?"
    Amiket én töltöttem le azok nagyon okésak. De olvasd el a hozzászólásokat az appok letöltése előtt, sokat segítenek. A 1520-as telefonhoz az ms ad 8 ezer forintot ajándékba az Áruházban való vásárláshoz.

    Nincs mit, remélem tudtunk segíteni. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz kpal #1447 üzenetére

    Jó kérdés. :)
    Van skypeom, de nem nagyon szoktam videobeszélgetésre használni, inkább írkálok. Eddig 3x használtam erre a skypeot. Akkor is olyan 15-20 percre. kb annyira eszi ilyenkor a skype az akkut, mint a viber amikor nagyon nyomja az ember (valami miatt a viber nagyon szívja az akksit, nekem legalábbis).
    De ez a skype állítólag nem jól kezeli az a erőforrásokat (ms szeint). Bár én úgy tapasztaltam, hogy ha csak szövegváltásnál használja az ember akkor eléggé jó. Ha egész nap skypeozok, és olyan 8-9 között leveszem töltőről a telefont, akkor estére olyan 65-70% körül mocorog ha egész nap írkálok, gondolom videóval sokkal kevesebb. Fut a háttérben, jelez ha írnak. Majd jön valamikor, egyszer talán wp-re a Skype 5.0. Rá azt igére az ms hogy lényegesen jobb lesz sok mindenben. Nekem ha úgy vesszük most is oké.
    Engem többnyire csak az üzemidő szokott érdekelni, arra is írta hogy jobban fogja majd bírni az akku. Jobban lesz optimailzálva.

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz Vegitaa #1448 üzenetére

    Igen, úgy ahogy írod. :K
    Ad ajándékba 8 ezret forintot fizetős alkalmazások és alkalmazás kiegészítők letöltésre.
    Csak le kell tölteni az ajándékutalvány nevű alkalmazást a wp áruházból. kb 2 hete fedeztem fel én is.
    Egyfajta akció az ms részéről, nem tudom tart-e még.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    Megérkezett a wp 8.1.1 a previewen keresztül. A mappás megoldás eléggé faxa lett. :K
    Nem rég települt, mást eddig nem tapasztaltam még.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz zack #1576 üzenetére

    Helló!

    Meg tudnád mondani, hogy az európai független szoftvernek mi a product code-ja? Én felraktam egyet, amire azt hittem, hogy az lesz az, de kiderült, hogy egy angliai szolgáltatós rendszer, amire jelenleg még nincs 8.1 hivatalosan. Előre is köszönöm a segítséget!

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz zack #1607 üzenetére

    Köszi szépen. Időközben este én leszedtem egy Great Britain.
    059V051 (RM-937 VAR EURO GB CV YELLOW)
    :)
    Kerestem. De konkrétan Magyarországi független rendszert sehol nem találtam.

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz Cooley18 #1612 üzenetére

    Kinek mi a jó. :)
    Egy biztos. Wp-ről én pl csak iOS-re mozdulnék. :)
    Igazából azért írok. Mert nem biztos hogy a pd-ek megkapják pd-n keresztül a cyant.Legalábbis már több mint 1 hónapja ezzel szenved az ms. És egy hónapja is azt javasolta a Nokia és az Ms is hogy mindenki álljon vissza 8.0-a
    A nokia oldalán a magyar 1520-as telefonok megkapták a cyan frissítést a 8.1-el [link]. De aki pd-vel tette fel a 8.1-et. Az csak úgy tudja felrakni ha a Nokia Software Recovery Tool-al újra rá rakja a 8.0-át. És utána a hivatalos módon a preview for developers nélkül feltelepíti a 8.1-et. És akkor már azzal együtt ott is lesz a cyan.
    Persze lehet hogy ez valakinek nem újdonság. Csak gondoltam hogy leírom.
    Akinek külföldi a telefonj az töltse le a Cyan Update nevű appot. [link] Beállítod a régiót ahonnan származik a telefonod. Majd jelez az alkalmazás ha te telefonod régiójában is elérhető a frissítés. De akinek az előzetes van fent. Az ugyan úgy nem tudja felrakni a cyant, hiába az app. Ez csak arra jó, hogy ne keljen feleslegesen hiányolni a 8.1 előnyeit. Ha az app azt írja hogy elérhető. Akkor a Nokia Software Recovery Tool programmal újra lehet tenni a rendszert. Aztán hivatalosan meg is jön a cyan.
    Valamint mióta rajta van a telefonomon az európai rendszer. Vannak benne újdonságok. Meg mintha stabilabb is lenne. Nem merül annyira, bár szerintem ez a cyan miatt lehet. Rajta volt a telefonomon a 8.1.1 a cyan nélkül. Akkor csinált olyat, hogy amikor kikapcsoltam. És be akartam kapcsolni, akkor feljött a nokia felirat, és újraindult. Ezt csinálta addig amíg nem reseteltem. Mióta rajta van a cyan driver frissítés, és ugyan úgy ráraktam a dp-s 8.1.1-et ez a gond nekem megszűnt. Cyan nélkül nem tekinthető teljesnek a 8.1.
    Gondoltam leírom, hátha valakinek segítség. :)

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

  • lumiás

    csendes tag

    válasz zack #1615 üzenetére

    Van benne valami, én szeretek élni a lehetőségekkel. :)
    Hagyom hogy küldje az adatokat a telefonom az ms-nek. Legalább ezzel is segítem őket. Nem mintha nem látnák ha nem akarnák.
    A fentit inkább azoknak írtam, akiknek fent van már a deves verziós rendszer, és csodálkoznak hogy nem jön a cyan. Hát nem is fog. :) Legalábbis az ms szerint nem egy hamar, ha már ők is azt mondják hogy rakjuk vissza a 8.0.
    Gondolom vannak akik nem tudnak erről. Én se tudtam ezekről, nagy segítség volt nekem is. Gondoltam megosztom, másnak is segítség lehet. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Nokia Lumia 1520, Acer Iconia B1 & Sony Vaio Fit 15E

Új hozzászólás Aktív témák