Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovi82

    tag

    válasz Pleti87 #250 üzenetére

    Szia !

    Pontos tesztet nem tudok írni még mivel csak fél napja van meg a készülék és semmi probléma vele..kopp kopp..

    Mielőtt megvásároltam komolyan utána olvastam meg a teszteket stb..miután kezembe vettem a telót csináltam róla pc suittal gyorsan egy szűz mentést..meg tettem bele egy 4GB os SDHC kingston-t..

    Szal beszéltem a hivatalos nokia szervízzel.. új szoftver még NINCS rá..csak ami rajta van..és hogy tisztázzuk a Nokia szervizes szoftver frissítés az igazi..mivel ha te frissíted akkor télleg "csak" "foltoz" és nem annyira fullosan van újrahúzva mint a szervízben ezt ők mondták..De persze a telódról akkor minden törlődik és ne legyen feltörve mert akkor ugrik a gar. is ugye..

    Szal rákérdeztem hogy mennyire stabil a készülék merthogy másoknak fagy..de másoknál tökéletes..erre a szervizes srác azt mondta hogy sokmindentől lehet.. Pl. régi Sim kártya, vagy másoltak rá vmi-t és megszakították a másolást, usb-ről csak úgy lehúzták nem választották le, wifi kapcsolatot nem szabályosan kapcsolták le hanem pl. kinyomták a telefont, ezek csak hülye példák de összességében azt szűrtem le a szavaiból hogy nagyon SOK esetben USERerror.. azaz a felhasználó bénázott el vmi-t..vagy olyan szoftvereket tett fel rá amit krekkelt hekkelt stb.

    Értem én hogy mindenki ezt csinálja..de nem hiszem hogy normál használat mellett hivatalos progikkal hibázna a készülék.. Persze ha felteszed az ilyen olyan Taskman progikat és stb. hasonló témával össze vissza tekergeted..utána ne csodálkozz hogy megbízhatatlanul működik..

    És nagyon egyszerű miért van több negatív vélemény.. Azért amiért a híradóban is csak "rossz" hírek vannak.. A JÓ dolgokat nem reklámozzák azzal elvannak az emberek mert úgy normális ha műxik..viszont ha vmi gáz van akkor azt tudja meg mindenki és AZ a HÍR..ha valami normálisan megy az NEM HÍR..

    Szóval nyugi..állat készülék és minden benne van aminek benne kell lennie..finomítani lehet rajta meg lesz is..biztos javítanak a szoftveren..akinek nem sürgős az várjon 1-2 hónapot addigra jön ki új szoftver és olcsóbb is lesz. Aki nem tud és akar várni (mint én) az vásárolja meg és majd később úgyis frissíti a stabil szoftverre.. Ígyis sláger készülék lesz szal kiemelten fogja kezelni a Nokia biztos..

    Jelenleg: Siemens ME45 , Nokia 3109C , Nokia 3650 (symbian), Sony E P910i (symbian UIQ) , Nokia E50 (symbian) , Nokia E51 (symbian) , Nokia E52 ( Symbian ) , Nokia 5230 ( Symbian ) , ZTE Blade , Nexus S i9023 , LG 4X HD ( P880 )

  • kovi82

    tag

    Sziasztok !

    Nem vonom kétségbe hogy vannak rossz darabok.. és akinek előtte volt már Symbian készüléke ÉRT hozzá.. nem véletlenül vesznek sokan ilyet. Én csak felsoroltam pár dolgot amitől hibás lehet a dolog.. De sajnos van ilyen, hogy az ember hibás darabot fog ki. Pl. szüleim is vettek ÚJ autót Toyotát hogy hát az mennyire megbízható..és ők nem akarnak kockáztatni.. azóta beállt egy helyen a szervó trélerrel vitték el a megbízható autót :) mert sosem hagy cserben.. Szóval ők kifogtak egy gyári hibás darabot..IJ attól még jó márka :)

    Szerencsére NEKEM semmi bajom egyenlőre a telefonnal.. külső Wifi-n (IKEA) neteztem vele sim nélkül stabilan..Telefonáltam vele SIM-el és a Nokia Tracker Sport progi is felment.. Tettem bele 4GB os memkártyát és másoltam MP3..rá.. + Fogtam 2-3 FULL HD-s filmet azt átkonvertáltam 320x240-re 1500 kbit/s-os full minőségben 192 kbit/s-es hangal..tökéletesen akadásmentesen játszotta a klippet. Ezzel se volt probléma.. Ami alatt kicsit belassult hogy rátöltöttem a Canon 40D fényképezőmmel készült 10 MP-es 4mb-os képeket próba gyanánt.

    Amivel nem vagyok kibékülve az a készülék hangja..(szerencsére keveset telefonálok majd rajta így nem nagyon érdekel) szal a céges Nokia 3109C készülékem sokkal sokkal hangosabb és élesebb..az E52 hangja kicsit tompa ..nemtom leírni olyan "dobozos" vagy milyen a 3109C hez képest.. De volt E51-em is annál már jobb azért. Viszont azt nem értem ha egy übergagyi 3109C -be tudnak minőséget csinálni..vagy hangerőt akkor miért nem lehet egy drága típusba..

    A másik amit nem értek hogy miért nincs benne hangszínszabályzó ?!!?! Ha az mp3 zenelejátszás alatt van NAGY dolog lenne beletenni hogy hívásnál ez meg az a hangszín legyen ekkora mély ekkora magas hang intenzitással ?!!? Szal ez a része kicsit negatívum.

    Viszont gyönyörűen szól a Nokia HS-103 -as fülesemmel amiben van mikrofon is..

    Jelenleg: Siemens ME45 , Nokia 3109C , Nokia 3650 (symbian), Sony E P910i (symbian UIQ) , Nokia E50 (symbian) , Nokia E51 (symbian) , Nokia E52 ( Symbian ) , Nokia 5230 ( Symbian ) , ZTE Blade , Nexus S i9023 , LG 4X HD ( P880 )

  • kovi82

    tag

    válasz -Maci- #246 üzenetére

    Nem full műanyag.. a Hátlap is fém pl.

    Az E51-em anno kicsit lötyögős volt..a hátlapnál..de ez tökéletesen illeszkedik, jól össze van rakva és a műanyag is minőségi nem gagyi..

    Mivel nem full fém, ezért kellemes a súlya is..igaz a 6300 se sokkal nehezebb de figyelembe kell venni azért hogy az 2" os + Wifi + 3G antennának se kellett helyet szorítani..a GPS modulról már nem is beszélek..az aksija se 860 mAh hanem majdnem dupla akkora az E52-é... szóval ha fémből lenne FULL akkor TÚL nehéz lenne.. sajnos kompromisszum, és gondolom mérlegeltek és ezért döntöttek így.

    Ez a része műanyag.:
    [link]
    A teló szétszedve:
    [link]
    Még jobban szétszedve , szemléltetve a modulokat:
    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Jelenleg: Siemens ME45 , Nokia 3109C , Nokia 3650 (symbian), Sony E P910i (symbian UIQ) , Nokia E50 (symbian) , Nokia E51 (symbian) , Nokia E52 ( Symbian ) , Nokia 5230 ( Symbian ) , ZTE Blade , Nexus S i9023 , LG 4X HD ( P880 )

  • kovi82

    tag

    válasz Sztbeni #235 üzenetére

    Ízlések és Pofonok kinek mi az etalon telefon..
    N70-et a hátamközepébe SE.. vastag és icipicik a gombjai.. Ja és vastag is..

    E52 : 116 x 49 x 9.9 mm, 54 cc (98g)
    N70 : 108.8 x 53 x 21.8 mm, 95.9 cc (126g)

    [ Szerkesztve ]

    Jelenleg: Siemens ME45 , Nokia 3109C , Nokia 3650 (symbian), Sony E P910i (symbian UIQ) , Nokia E50 (symbian) , Nokia E51 (symbian) , Nokia E52 ( Symbian ) , Nokia 5230 ( Symbian ) , ZTE Blade , Nexus S i9023 , LG 4X HD ( P880 )

  • kovi82

    tag

    válasz Ankhiszesz #276 üzenetére

    Mert mi a gond a nokiaval? Ha hazaerek a nyaralasbol irok egy tesztet a telorol. De annyit elolre elarulhatok hogy Beepitett Gps el jottem +garmin xt vel nyaralni..minden ok volt. MOST PL.a nokia E52 rol irok a Hotel wifi en keresztul. A telo stabil es minden okes vele.. Az iranytu is allat ami benne van :) a tobbit nyaralas utan.

    Jelenleg: Siemens ME45 , Nokia 3109C , Nokia 3650 (symbian), Sony E P910i (symbian UIQ) , Nokia E50 (symbian) , Nokia E51 (symbian) , Nokia E52 ( Symbian ) , Nokia 5230 ( Symbian ) , ZTE Blade , Nexus S i9023 , LG 4X HD ( P880 )

  • kovi82

    tag

    válasz cintula187 #275 üzenetére

    fm transzm. Nincs. Viszont van RDS es AF a radioban, antenna azaz headset nelkul termeszetesen nem megy,sajna..

    Jelenleg: Siemens ME45 , Nokia 3109C , Nokia 3650 (symbian), Sony E P910i (symbian UIQ) , Nokia E50 (symbian) , Nokia E51 (symbian) , Nokia E52 ( Symbian ) , Nokia 5230 ( Symbian ) , ZTE Blade , Nexus S i9023 , LG 4X HD ( P880 )

  • kovi82

    tag

    válasz cintula187 #285 üzenetére

    e52 konyv.: "a zajcsokkentes nem erheto el kihangosito vagy fulhallgato hasznalatakor" Ergo barmilyen headset fules , kulso kütyü csatlakoztatasakor a zajcsokkento deaktivalodik.

    Jelenleg: Siemens ME45 , Nokia 3109C , Nokia 3650 (symbian), Sony E P910i (symbian UIQ) , Nokia E50 (symbian) , Nokia E51 (symbian) , Nokia E52 ( Symbian ) , Nokia 5230 ( Symbian ) , ZTE Blade , Nexus S i9023 , LG 4X HD ( P880 )

  • kovi82

    tag

    válasz Szellem. #291 üzenetére

    Hamarosan írok egy tesztet az E52 ről asszem :) Az E52 akkut semmi nem übereli ez a telóm bír a legtöbbet .. még a feketefeher 3510 se bírt ki ennyit anno , pedig abban semmi nem volt :)

    Jelenleg: Siemens ME45 , Nokia 3109C , Nokia 3650 (symbian), Sony E P910i (symbian UIQ) , Nokia E50 (symbian) , Nokia E51 (symbian) , Nokia E52 ( Symbian ) , Nokia 5230 ( Symbian ) , ZTE Blade , Nexus S i9023 , LG 4X HD ( P880 )

  • kovi82

    tag

    válasz Norbi27 #293 üzenetére

    Örülök hogy sikerült új telót kapni..bár nem hiszem hogy lenne olyan hogy xy kor érkezett szállítmányok rosszak az 1 héttel utána lévő szállítmányok meg jók..sztem csak egy rossz darabot fogtál ki ami nem jól hangzik..
    Az hogy pl. bekapcsolod és nem indul..majd akku kivesz visszatesz és újra bekapcsolásnál nincs gond ez ILYEN :) a symbian nak van kicsit külön lelkivilága.. a 7-es symbianom rengetegszer kifagyott lehalt de mégis azt mondom egy jó készülék volt a 3650-es teló.. és a méregdrága P910i telóm is kifagyott anno néha.. ez ilyen.. sokkal több dologot meg lehet csinálni vele mint egy S40-es telóval .. pl. ma kifagyott és kilépett a GarminXT navigációs progim 2-3x is mindentől függetlenül.. ez ilyen.. ha megvettem volna a Garmin-t akkor jogos lenne hogy duzzogok de mivel "szereztem" és rátettem így elviselem...
    Aki stabil telót akar és nem szereti a meglepetéseket azoknak az S40 való..akik meg szeretnek telepíteni és mindent az 1-ben..annak meg symbian.. :) mutassatok +1 olyan készüléket amire van..
    -elérhető Garmin, Sygic, TomTom navi egyszerre..
    -beépített GPS
    -WiFi
    -1500-as brutál akksi
    -nem tapis kijelző
    -RDS-es Rádió
    -3.5-es headset..
    Nekem ezek kellettek..így nemnagyon volt alternatíva + ott a nokiaprogramok.hu millió progival..és a nokia szervízháttér..

    Jelenleg: Siemens ME45 , Nokia 3109C , Nokia 3650 (symbian), Sony E P910i (symbian UIQ) , Nokia E50 (symbian) , Nokia E51 (symbian) , Nokia E52 ( Symbian ) , Nokia 5230 ( Symbian ) , ZTE Blade , Nexus S i9023 , LG 4X HD ( P880 )

  • kovi82

    tag

    válasz ppress #299 üzenetére

    Erre a kikapcsolásra csak egy vicces sztori jut eszembe..már nem az első telefonomat használtam akkor és asszem symbian 7-es ősrendszer volt a telón (Nokia) amikor ÚJ telefon létére 1-2 hét múlva az egyik reggelen nem akart indulni..

    -bekapcsoltam, felvillant a nokia logó már már bejelentkezett volna egyszer csak kikapcsolt..na jó gondoltam semmi gond ahogy el szoktam intézni az ilyet akku kivesz vár kicsit visszatesz.. a teló megint ezt játszotta.. bekapcs felvillant a logó kikapcs..marha jó 2hetes készülék vihetem vissza gar.ba már a garanciajegy is ki volt készítve mikor gondoltam egyet , feltettem töltőre...

    -fél órát röhögtem magamon,, elég rossz passzban lehettem mert csak le volt merülve :D

    Jelenleg: Siemens ME45 , Nokia 3109C , Nokia 3650 (symbian), Sony E P910i (symbian UIQ) , Nokia E50 (symbian) , Nokia E51 (symbian) , Nokia E52 ( Symbian ) , Nokia 5230 ( Symbian ) , ZTE Blade , Nexus S i9023 , LG 4X HD ( P880 )

  • kovi82

    tag

    válasz Szellem. #304 üzenetére

    A tesztet sajnos csak hétvégén vagy jöv. héten tudom megírni a munkám miatt. De nem felejtettem el !

    Jelenleg: Siemens ME45 , Nokia 3109C , Nokia 3650 (symbian), Sony E P910i (symbian UIQ) , Nokia E50 (symbian) , Nokia E51 (symbian) , Nokia E52 ( Symbian ) , Nokia 5230 ( Symbian ) , ZTE Blade , Nexus S i9023 , LG 4X HD ( P880 )

  • kovi82

    tag

    válasz chron #305 üzenetére

    Fogjuk már fel hogy a telefon NEM fényképezőgép.. az össz .. igen jól írtam az összes mobil fotózási tudása GAGYI és eltörpül egy 20-30e Ft os fényképezőgép mellett , mivel FIZIKAI képtelenség jobb képminőséget elérni..

    A tesztemben erre is kitérek... Szívem szerint az E szériába kamerát se tennék..felesleges hülyeség..és igazad van az N széria jobb minőségű képeket csinál de így meg nagyon felesleges az E szériába kamera.

    "mert 60-70000ft ot egyszerűen nem vagyok hajlandó kiadni au fókusz nélküli telóra."

    --
    Bár 80-100 e Ft ból jobb minőségben is meg lehetne oldani mindent..teszem azt venni egy telefont ( telefonálásra ) 20-30 , aztán GPS-t ( navigálásra ) 20-30 e , aztán fényképezőt 20-30e ért.. És akkor ugyan minden dolgom külön van de JÓVAL jobb minőségben..

    Persze nekem is E52 van mert nem akarok ennyi kütyüt magammal vinni de tisztában vagyok vele hogy a fényképezője használhatatlanul gagyi a GPS-t 2.4" on kell néznem és nincs rá IGO és a hangminősége is jobb sok olcsóbb készüléknek.. persze tudom ez 80e be fájt kb..

    Jelenleg: Siemens ME45 , Nokia 3109C , Nokia 3650 (symbian), Sony E P910i (symbian UIQ) , Nokia E50 (symbian) , Nokia E51 (symbian) , Nokia E52 ( Symbian ) , Nokia 5230 ( Symbian ) , ZTE Blade , Nexus S i9023 , LG 4X HD ( P880 )

  • kovi82

    tag

    válasz Szellem. #304 üzenetére

    MEGÍRTAM a tesztet.. vagyis inkább a véleményem mint egy fullos mindenre kitérő teszt.

    E52.TRY.HU

    [link]

    Jelenleg: Siemens ME45 , Nokia 3109C , Nokia 3650 (symbian), Sony E P910i (symbian UIQ) , Nokia E50 (symbian) , Nokia E51 (symbian) , Nokia E52 ( Symbian ) , Nokia 5230 ( Symbian ) , ZTE Blade , Nexus S i9023 , LG 4X HD ( P880 )

  • kovi82

    tag

    A véleményeket akár ide is írhatjátok :)

    [ Szerkesztve ]

    Jelenleg: Siemens ME45 , Nokia 3109C , Nokia 3650 (symbian), Sony E P910i (symbian UIQ) , Nokia E50 (symbian) , Nokia E51 (symbian) , Nokia E52 ( Symbian ) , Nokia 5230 ( Symbian ) , ZTE Blade , Nexus S i9023 , LG 4X HD ( P880 )

  • kovi82

    tag

    válasz Sztbeni #316 üzenetére

    1. Igen az a keszthelyi kastély.
    2. Mivel volt E50, E51-es telefonom is kijelenthetem, hogy az E52-es tényleg hangosabb..bár a hangtisztaságával nem vagyok kibékülve..
    3. Most gondolkodom egy 6710 navigátoron.. mivel nekem a GPS a fontos :)

    Jelenleg: Siemens ME45 , Nokia 3109C , Nokia 3650 (symbian), Sony E P910i (symbian UIQ) , Nokia E50 (symbian) , Nokia E51 (symbian) , Nokia E52 ( Symbian ) , Nokia 5230 ( Symbian ) , ZTE Blade , Nexus S i9023 , LG 4X HD ( P880 )

Új hozzászólás Aktív témák