Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baltazar325

    csendes tag

    válasz imisomogyi #26 üzenetére

    De, most miért mondod ezt? Asszem ez most egy kisebb regény lesz. A hangzása nem egyedülálló szerinted? Vagy az a baj, hogy alacsony órajelen megy? (Még úgy tovább is bírja, de én processzortúlhúzással használom így 700 MHz-en, C6 ROM-mal gyorsabb, mint az IP3.) Nem tetszik a felület? Ott van rá az SPB Shell. Vagy esetleg az nHD felbontást tartod kevésnek? (Mert manapság érdekes módon még a 400*800-as felbontás miatt is sírnak egyesek.) Gyenge az anyagminőség? Nem vitatom nem fémből készült, de jobbfajta műanyagokból, nem azokból a csillogós, ujjlenyomat gyűjtős 100 Ft-os plasztikdarabokból. Én kifejezetten szeretem, hogy nem túl penge a telefon, a 1,5 cm-es vastagság pont kézbe passzol, ergonómiailag kiváló. Az én telefonom már egy árva nyekkenést sem ad ki magából, még akkor se, ha erősen nyomogatom, (mert már szétszereltem és összeraktam pontosabban), de a gyáriak kicsit tényleg nyekeregtek. Az 5800 családjához tartozó telók tényleg no comment, mert azok mindegyikéből kihagytak valamit ami az 5800-ba már benne volt. Gyakorlatilag azok közül mindegyik az 5800 butított verziója. Ugyanakkor az 5800 az egyik legsokoldalúbb telefon. Kevés olyan telefon van, amin egyszerre megtalálható: a gyorsindító gomb, a fény és távolságérzékelő, az előlapi kamera, a hangerőszabályzó gombok, a kameragomb (egyes androidos telóknál még az sincs :O), a kettős led vaku, a beépített stylus, a tolós lock gomb, a híváskezelő gombok (az utóbbi igen nagy előny az androidos cuccokhoz képest, faterom Galaxy 3-as telefonján senkit se lehet kinyomni csak virtuális gombbal :O) és a külső slotok a memókarinak, illetve a SIM-nek. A másik negatívum amit el tudok képzelni, hogy nem tetszik ebben a telefonban a kamera minősége. Nos az tényleg lehetne jobb, de jó fényviszonyok között jókat lehet vele kattintani, egyébként meg átlagos. A másik dolog amit el tudok képzelni, hogy zsigerből utálod a Symbiant. Erre nem tok mit mondani, kinek melyik rendszer jön be. Azt beismerem, hogy az én telefonom tipikus buhercucc, de sokaknak az a baja, hogy úgy akarják használni a telefont, ahogy az a gyárból kipottyant. Ez azért hülyeség, mert úgyse lesz minden funkciója olyan, ahogy azt mi megálmodtuk, valamit nekünk is tenni kell érte (és ezáltal lesz egyedi). A gyárban csak a legszükségesebb appokat rakják fel a telóra. Meg azért az se mindegy, hogy milyen 5800 volt a kezedben, a régi 2008-as szoftver nagyon ótvar, még kinetikus görgetés sincs, illetve a képernyő elforgatása is száz évbe telik és még sorolhatnám. Én most 2011-es C6-os szoftvert használok, és teljesen meg vagyok vele elégedve. Most a Belle-s ROM boncolásával foglalkozok, hátha fel tudnám rakni az 5800-ra. Amúgy a maga idejében 2008-ban még durva telónak számított, de én a mai napig elégedett vagyok vele. Szerintem az a jó telefon, amiben sok kiaknázatlan lehetőség rejlik. Kíváncsian várom a véleményedet, hogy szerinted mi a rossz ebben a telefonban, és hogy mit lehetne rajta javítani, illetve, hogy jelen esetben te milyen készüléket használsz. :) Meglepődnék, ha ezt végigolvasnád. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák