Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baltazar325

    csendes tag

    Hát kíváncsi leszek, hogy vajon eléri-e majd az 5800 szintjét. Olyan gyönyörűen, minőségi hangon szóló telefont még nem hallottam, mint az 5800. Ja és nem csak a cigányok hallgatják kihangosítva a mobilt. Én is úgy hallgatom (és nem vagyok gipsy), persze csak otthon (zuhanyzás, ebéd, esetleg munka alatt), nem tömegközlekedésen, vagy olyan helyen ahol esetleg zavarhat másokat. Nekem egy mobilnál kifejezetten fontos az, hogy hogyan szól. Azért is szoktam sokszor borzongani mikor meghallok egy kínai masinát. Azokba nem raknak hangszórót, csak egy cincogó egércsalogatót. Még a nagyobb gyártók se, mint pl: ZTE, Huawei. De megjegyezném, hogy az Iphone és a HTC sem a hang bajnoka.

  • baltazar325

    csendes tag

    válasz imisomogyi #26 üzenetére

    De, most miért mondod ezt? Asszem ez most egy kisebb regény lesz. A hangzása nem egyedülálló szerinted? Vagy az a baj, hogy alacsony órajelen megy? (Még úgy tovább is bírja, de én processzortúlhúzással használom így 700 MHz-en, C6 ROM-mal gyorsabb, mint az IP3.) Nem tetszik a felület? Ott van rá az SPB Shell. Vagy esetleg az nHD felbontást tartod kevésnek? (Mert manapság érdekes módon még a 400*800-as felbontás miatt is sírnak egyesek.) Gyenge az anyagminőség? Nem vitatom nem fémből készült, de jobbfajta műanyagokból, nem azokból a csillogós, ujjlenyomat gyűjtős 100 Ft-os plasztikdarabokból. Én kifejezetten szeretem, hogy nem túl penge a telefon, a 1,5 cm-es vastagság pont kézbe passzol, ergonómiailag kiváló. Az én telefonom már egy árva nyekkenést sem ad ki magából, még akkor se, ha erősen nyomogatom, (mert már szétszereltem és összeraktam pontosabban), de a gyáriak kicsit tényleg nyekeregtek. Az 5800 családjához tartozó telók tényleg no comment, mert azok mindegyikéből kihagytak valamit ami az 5800-ba már benne volt. Gyakorlatilag azok közül mindegyik az 5800 butított verziója. Ugyanakkor az 5800 az egyik legsokoldalúbb telefon. Kevés olyan telefon van, amin egyszerre megtalálható: a gyorsindító gomb, a fény és távolságérzékelő, az előlapi kamera, a hangerőszabályzó gombok, a kameragomb (egyes androidos telóknál még az sincs :O), a kettős led vaku, a beépített stylus, a tolós lock gomb, a híváskezelő gombok (az utóbbi igen nagy előny az androidos cuccokhoz képest, faterom Galaxy 3-as telefonján senkit se lehet kinyomni csak virtuális gombbal :O) és a külső slotok a memókarinak, illetve a SIM-nek. A másik negatívum amit el tudok képzelni, hogy nem tetszik ebben a telefonban a kamera minősége. Nos az tényleg lehetne jobb, de jó fényviszonyok között jókat lehet vele kattintani, egyébként meg átlagos. A másik dolog amit el tudok képzelni, hogy zsigerből utálod a Symbiant. Erre nem tok mit mondani, kinek melyik rendszer jön be. Azt beismerem, hogy az én telefonom tipikus buhercucc, de sokaknak az a baja, hogy úgy akarják használni a telefont, ahogy az a gyárból kipottyant. Ez azért hülyeség, mert úgyse lesz minden funkciója olyan, ahogy azt mi megálmodtuk, valamit nekünk is tenni kell érte (és ezáltal lesz egyedi). A gyárban csak a legszükségesebb appokat rakják fel a telóra. Meg azért az se mindegy, hogy milyen 5800 volt a kezedben, a régi 2008-as szoftver nagyon ótvar, még kinetikus görgetés sincs, illetve a képernyő elforgatása is száz évbe telik és még sorolhatnám. Én most 2011-es C6-os szoftvert használok, és teljesen meg vagyok vele elégedve. Most a Belle-s ROM boncolásával foglalkozok, hátha fel tudnám rakni az 5800-ra. Amúgy a maga idejében 2008-ban még durva telónak számított, de én a mai napig elégedett vagyok vele. Szerintem az a jó telefon, amiben sok kiaknázatlan lehetőség rejlik. Kíváncsian várom a véleményedet, hogy szerinted mi a rossz ebben a telefonban, és hogy mit lehetne rajta javítani, illetve, hogy jelen esetben te milyen készüléket használsz. :) Meglepődnék, ha ezt végigolvasnád. :D

    [ Szerkesztve ]

  • baltazar325

    csendes tag

    válasz kolosanyi #29 üzenetére

    Okés vágom, de egy 5800-át már egy 20-asért hozzádvágnak. :D De ha a 600-asra gondolsz, az kb. 50k.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák