Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Getadam

    csendes tag

    Üdv! Nem szeretném lehúzni a tesztet, de őszintén szólva nem egészen értem a tesztelő egyes megállapításait. Például azt írja: "Hasonlít az iPhone-hoz."
    Csak azt nem értem, hogy miben? Ha a külsőségeket érti ez alatt, akkor szerintem ez totálisan nem igaz, az iPhone teljesen más, méreteket illetően és design-t illetően is. Tudást illetően is teljesen más, míg az iPhon a gyorsaságra, nagyobb reakcióidőre, meg a minél nagyobb kapacitásra teszi a hangsúlyt, addig a Nokia az 5800 esetében szerintem inkább a tudásra, végső teljesítményre és úgy érzem, ezekben nagyon meg is veri az előbbi modellt. Az iPhon nem rendelkezik egy csomó olyan képességgel, amire nekem pl. szükségem lenne, sőt, szerintem semmivel sem tud többet egy középkategóriás bármilyen gyártmányú bármilyen modelltől, legfeljebb csak annyiban, hogy tapi képernyős és a vezérlése nyilvánvalóan gyorsabb, tárkapacitása pedig nagyobb. Ez viszont számomra pl. nagyon kevés.
    Azután ezt a dolgot sem igazán értem: "Az 5800 bal felén kettő darab, hosszúkásnak mondható ajtócska van, a felső rejti a gyárilag 1 gigás memóriakártyát (bár elvileg egy 8 gigásnak kellett volna benne ülnie az eszközben a Nokia honlapja szerint)"
    Én újonnan vettem az enyémet és bizton állítom, hogy gyárilag is 8 Gb-os kártya van benne.
    Majd így folytatódik: "az alsóba pedig a SIM-et kell csúsztatni, tehát ehhez nem kell kivenni az akkumulátort."
    Ez igaz ugyan, de azért nem ártott volna megírni mellé azt is, hogy bár a sim kártya behelyezéséhez valóban nem kell levenni a hátlapot és kivenni az akksit, ám a kivételéhez már igen. Ugyanakkor a behelyezéshez sem árt mégis, hiszen a telefon külsején sehol sincs felrajzolva az, hogy hogyan, milyen helyzetben kell betenni a sim-et, viszont ha levesszük a hátlapot és kivesszük az akksit, a belső nyákon fel van rajzolva.
    Ezt a megállapítást sem igazán értem: "Alul semmi nincs, viszont az igencsak tré műanyagból készült hátlapon.."
    Tulajdonképpen ez a hátlap hasonló műanyagból készült, mint a Ray Ban napszemüvegek keretei. Én azért nem nevezném ezt "tré"-nek. Lehet, hogy van akinek nem jön be a hátlap külső részének a "selymessé" tett tapintása (nekem bejön), de ehhez a műanyagnak amiből készült, még nem kell okvetlenül "tré"-nek lennie.
    "Az anyagminőség nem illik a prémium kategóriába, sima fröccsöntött panel minden,"
    Tényleg nem szeretnék a műanyagok gyártásába belebonyolódni, de fröccsöntés és fröccsöntés közt is vannak ám különbségek.
    "ami engem kimondottan zavart, az a telefon elülső részén körbefutó perem."
    Ebben viszont egyetértek a tesztelővel, ez az egy, ami szerintem is lehetett volna másmilyen.
    "..de a sebesség a mindennapok során általában kellemes,.."
    Én úgy vettem észre - nem ez az első Nokia készülékem -, hogy a Symbianos Nokiák sebessége leginkább a memóriájuk, azonbelülis elsősorban a kontaktok telítettségétől függ. Ez még az N79-esem esetében sem igazán volt másképp. Mikor megvettem, először bekapcsoltam, nagyon kellemes sebességet tapasztaltam, azután teleraktam az ilyen-olyan adatokkal, naptárbejegyzésekkel, képekkel, zenékkel, stb.... és a sebessége ha nem is a felére, de azért érezhetően visszaesett. Lényegében ez az 5800-as Nokia, az első olyan Symbianos Nokia készülék, amin ezt nem tapasztalom, vagy csak nagyon nagyon kicsi mértékben. Én azt gondolom, ez is fontos, említésre érdemes dolog.
    "a képek váltogatásánál és kezelésénél viszont hosszadalmas a gondolkodás."
    Attól függ mit nevezünk hosszadalmasnak. iPhonhoz képest valóban érezhetően lassabb, de az, hogy 1,2 vagy 0,5 mp alatt nyit meg valamit egy készülék, szerintem nem olyan lényegi kérdés, már annál is inkább, mert pl. az N79-hez képest szerintem még így is száguld.
    Ezt viszont végképp nem értem: "Ezt követően viszont a főképernyő közepe eléggé, hmm… sivár," .. "Ezt a sivárságot még az sem oldja, hogy négy shortcut, vagy négy kedvenc kontakt feje kitehető egy sorba, ennél sokkal jobban ki lehetett volna használni ezt a hatalmas területet.."
    Hát ez nem így van. Igaz, hogy az ezután következő sorokban, mintegy "helyesbítve" lett a dolog, de azért ez a fenti, így akkor is rosszul néz ki egy tesztben szerintem. Hiszen ahogy később a tesztelő is írja, csak mintegy hangsúly nélkül; "Aztán persze kiderül, hogy ha a gyorsikonos felületet használjuk, akkor ide íródnak ki a naptárbejegyzéseink, minden esetben látszik itt a háttérben futó rádió, vagy zenelejátszó információja is." Bingó! Tehát lényegében az, hogy kontaktokat, vagy gyorsikonokat és ezzel egyetemben naptárbejegyzéseket rakunk a főképernyőre, állítható a készüléken, kinek mi az ami kellemesebb. Vagyis gyakorlatilag tudja ugyanazt a készülék, mint az előző Symbian S60-as készülékek is, csak attól egy kicsit többet, azáltal, hogy lehetőséget ad a főképernyőre kontaktokat is rakni, plusz a futó alkalmazások infoit is megjeleníti. Az, hogy gyárilag a kontaktok főképernyőre kihozhatóságának a lehetősége van beállítva a gyorsikonos helyett amikor az ember először elindítja a készüléket, szerintem csak azért történhetett, hogy éppenséggel mintegy megmutassa a felhasználónak, hogy a főképernyő beállítása, egy ilyen újabb lehetőséggel bővült, különben lehet, hogy egyes felhasználók erről a lehetőségről tudomást sem szereznének. Szerintem így azért - hogy is mondjam -, korrektebb lett volna a megfogalmazás.
    A többivel lényegében azonosulni tudok, a görgetés valóban kissé lehetett volna jobb is, a hozzáadott tok is nagyon szuper, csak lemaradt róla az övklipsz és hát így "hogyan" hordja, használja az ember, plusz hozzátenném, hogy egy normális védőfóliát is mellékelhettek volna ebben az amúgy is sok-sok tartozékkal ellátott csomagban, melyet az ember a kijelzőre felragasztva, azt mintegy védeni tudja az esetleges karcolódásoktól, kosztól, egyéb behatásoktól. A készülék gyári fóliája ugyanis tele van mindenféle ábrákkal, meg krix-kraxokkal, ezért azt mindenképpen kényszerűen le kell venni ahhoz, hogy normálisan használni tudjuk. Ezeket a dolgokat leszámítva viszont nekem maximálisan bejön a telefon. OK, persze nyilván a Nokia új csúcsmodellhez, az N97-hez képest elmarad - ahogyan szerintem bármelyik másik készülék is, beleértve az etalonnak tartott iPhone-t -, de ennek ellenére mégis azt tudom mondani, hogy viszonylag egy elérhető áron, a Nokia egy olyan tapi képernyős okostelefont tudott összehozni, mely véleményem szerint az említett képességei kivételével bőven túlszárnyalja az iPhone-t, ráadásul számottevően olcsóbb áron.

  • Getadam

    csendes tag

    válasz CASper666 #7215 üzenetére

    Bátor vagy. Én azért nem merek tűvel piszkálni egy ekkora értékű készüléket. :)
    Én a sim kártya befele tolásánál is inkább a biztos megoldásra próbáltam hajazni. Először mondjuk a használati útmutatójában próbáltam megkeresni a helyes megoldást, de miután - elég érthetetlen módon - ott nem találtam, így kénytelen voltam újra szétkapni, a már előzőleg összerakott készüléket. Igazából jobban belegondolva, ha már a memóriakártyának ilyen klasz nyomásra ki és be tételi lehetőséget készítettek, nem nagyon értem, hogy ez miért nem ment a sim kártya esetében is. De végülis ez legyen a legkisebb gond.
    A perem hogy mennyire véd.... hát, nem tudom, ha valahová leteszi az ember fordítva, akkor biztosan valóban véd, hiszen a tapi kijelző nem ér hozzá fizikailag mondjuk az asztalhoz. De tulképpen sosem értettem, hogy miért nem tudják ezeken a kütyükön karcmentes műanyagból elkészíteni a kijelzőket? Hiszen az igazi jó megoldás az lenne. Ma már anyi féle karcolásoknak, erőbehatásoknak ellenálló műanyag fajta van, rádaásul ezek minimálisan drágítanák csak meg a készüléket, tényleg élhetnének a lehetőségekkel a gyártók.

  • Getadam

    csendes tag

    válasz sbazsi #7222 üzenetére

    Jogos amit írsz. Ugyanakkor, ha karcmentes lenne a kijelző, védő fólia sem kellene rá lényegében.

  • Getadam

    csendes tag

    válasz CASper666 #7225 üzenetére

    El tudnád mondani, hogy hol lehet kapni rá való fóliát?

  • Getadam

    csendes tag

    Gondoltam megosztom Veletek a dolgot, hátha valakit érdekel, vagy érint:
    Ma vettem az 5800 telefonomra egy nagyon tutkó védőfóliát. Brando gyártmányú és kifejezetten erre a típusra készítették. Iszonyat klasz szerintem, felrakni meg a leírásnak megfelelően szinte gyerekjáték. Két rétegű fedés van rajta, vagyis egy alul a ragasztó rétegen, amit felragasztáskor kell lehúzni róla, egy meg felül, ami kemény és a felragasztást szinte gyerekjátékká teszi, tökéletesen, buborékmentesen fel lehet ragasztani. Miután fenn van, le lehet szedni a felső borító réteget is és készen is van. Egy hibája azért van, jobbanmondva kettő. az egyik az, hogy egy árnyalatnyit elméretezhették, mert tizedmilliméteres szinten ugyan, de nem teljesen passzol a szélessége, vagyis nem tart tökéletesen a perem szélétől a perem széléig, de ennyi eltérés szerintem még elmegy. A másik pedig az, hogy pokoli drága és egy csomagban csak egy darab van. De hát ezt mindenki eldöntheti, hogy neki megér-e 3000 Ft-ot.

  • Getadam

    csendes tag

    válasz Sly Bp. #7399 üzenetére

    "A Speedshoban 2000 tájt van"

    Baccameg!

    "Amúgy a Brandó a legjobb!"

    Komcsi? Na akkor legalább most jól választottam. :C

    "azért kisebb mert hőtágulás meg miegymás"

    Ez eszembe sem jutott. Tényleg, milyen igaz. Tényleg csúcs ez a cég, hogy még ilyesmire is gondolnak. :R

  • Getadam

    csendes tag

    válasz balazs0102 #7407 üzenetére

    Hmmmm.... Kicsit érdekes a történeted. Én simán adnék egy Brando fóliáért 2990 Ft-ot, mert qrvára megéri. (Mondjuk adtam is 3000 Ft-ot.) Elárulod pontosan milyen vágható fóliát vettél? Csak azért, mert először én is egy vághatóval próbálkoztam és bizony harmadjára sem sikerült normálisan felpakolnom. Ráadásul tök gagyin nézett ki és ahogy elkezdtem próbálni kifele simogatni az alá szorult buborékokat a körmömmel (nem ám vadállat módjára, csak nagyon finoman!), miután konstatáltam, hogy nem fog sikerülni, még az is feltűnt, hogy a körmöm általi finom nyomkodástól (!!!!) megkarcolódott! Na azon nyomban le is rántottam a p.-ba az egészet róla. Brandoval viszont az egész művelet valóban elsőre sikerült, hiszen dupla védelem volt rajta, egy alul a ragasztható felületén, egy meg fölül, ami meg arra szolgált, hogy tényleg tökéletesen és buborékmentesen lehessen rá felragasztani. Plusz ez nem is karcolódik a körmömtől sem. Kipróbáltam. Ami meg azt illeti, sehogyan sem tudtam kivágni a vághatót megfelelő méretűre, legalábbis ami a gombok kikerülését és a hangszóró előtti rész kivágását illeti. Neked hogyan sikerülhetett ez? Ráadásul elsőre? Vagy egészen egyszerűen levágtad róla azt a részt és alul csak a gombokig, fölül meg csak a hangszóróig tart a telefonod fóliázottsága? Én is próbáltam azt is, de az meg úgy aztán végképp nagyon gagyin nézett ki. Egyszóval, ha már választani lehet, én inkább kiadok 3 rongyot egy jó fóliáért, ami nem is karcolódik, tartós, plusz kivágni sem kell, teljesen fedi a készüléket és észrevenni sem igazán lehet, mint egy gagyiért, amivel szenvedni kell, ócskán is néz ki amikor felragasztom, plusz karcolódik 990 Ft-ot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák