Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kleroo

    veterán

    válasz KB-Tomi #20875 üzenetére

    Nekem betonstabil a keret.Pedig 1 éves,és rendesen nyúzom.
    Milyen gyártmány?

    Hodor. Hodor? Hodooor!

  • karldergroße

    senior tag

    válasz KB-Tomi #20879 üzenetére

    Nos, sikerült végre eladnom az 5800-mat. 4 és fél hónapig próbáltam megbarátkozni vele, nem sikerült. Amilyen jó a „kis” Nokiákon található S40-es oprendszer, annyira gyalázatos a Symbian, amelyet ráadásul teljesen tehetségtelenül adoptáltak az érintőképernyőre.
    Amikor megvettem a készüléket, az járt a fejemben, hogy a Nokia 5310-es után, amelyet nagyon szerettem és most is szeretek (hiszen újra használhatom) egy olyan készüléket fogok kapni, amely az 5310-es összes tudását hordozza és ehhez még olyan képességek fognak csatlakozni (WLAN, GPS, jobb kamera), amelyekkel egy univerzális, mindentudó és mégiscsak Nokia telefonom lesz.
    A mérete miatt persze már rögtön egy érzékeny kompromisszumot kellett kötnöm: a karcsú 5310-es után nehéz volt megszokni a féltégla 5800-t. Nem tudom, hogy muszáj-e egy érintőképernyős telefonnak ilyen vastagnak lennie, más gyártóknál vannak e téren is jó példák.
    Az igazi csalódások viszont csak a készülék megismerése után jöttek: ezek látszólag csak apróságok, de mivel én egy számomra tökéletes készüléket adtam fel, mégiscsak nagyon számítottak. Olyan ez, mintha valaki elhagy egy nőt egy másikért, azt gondolva, hogy az mindenben jobb, de aztán rá kell jönnie, hogy a dekoratívabb külső és a csillogás mögött egy problémásabb belső rejlik. De lássuk is ezeket az „apróságokat”, először is azokat, amelyeket az 5310-eshez viszonyítva éreztem teljesen bosszantónak:
    Zenelejátszó: ki tudja miért, a Nokia mérnökeinek nem sikerült megoldaniuk, hogy az óriási képernyőn elférjen az album címe. Persze meg lehet lenni az albumcím nélkül is, de nem értem, miért kellett ezt lespórolni. Nem érthető, hogy egy érintőképernyős mobilon miért nem lehet megoldani, hogy a beállítások (pl. hangszínszabályozó vagy véletlenszerű lejátszás) egy érintéssel elérhetők legyenek. Gyakorlatilag ezeket éppoly nehezen lehet előcsalogatni, mint egy sima, nyomógombos modellből.
    Naptár: A 5800-s naptárja – bár a symbianos telefonokat „üzleti” modellnek csúfolják – nem tud annyit, mint az 5310-é. Nem lehet például beállítani, hogy egy esemény a hét két napján ugyanabban az időpontban zajlik le. A telefon nem engedi, hogy a bejegyzést másoljuk, tehát, hogy az egyikből előállítsunk egy másikat. Ez minden további nélkül megy az S40-en, megkönnyítve hasonló bejegyzések készítését. Az S40 simán engedi, hogy egy rendszeres bejegyzés egy elemét átszerkesszük, vagy más napra helyezzük, időtartamát megnöveljük. Az 5800 az ilyen próbálkozásaimat hibaüzenettel kísérte…
    Számológép: „Üzleti” modell??? Tudományos számológép nélkül… Vicces. A 2XXX-es Nokiákon van tudományos számológép, itt nem volt.
    Üzenetek létrehozása: prediktív üzemmódban az 5800 nem tudja az „előző (szó)” funkciót. Tehát ha választanunk kell a szavak között és véletlenül „túlfutunk” a megfelelőn, kezdhetjük elölről.
    Híváslisták: a zöld gomb megnyomására csak a tárcsázott hívás jelenik meg. Szerintem jobb az S40-es verzió, ahol az összes hívás megjelenik.
    Napló: Az 5800-ban kaotikus a telefonhívások naplózása, egy külön listán vannak az időpontok, onnan nem lehet menteni, egy másikon a hívások, onnan lehet, de ott csak az utolsó hívás jelenik meg. Hogy a két listát miért nem lehetett egyesíteni, jó kérdés.
    Ébresztőóra: ha az ember elmulasztja az ébresztőórát még a csengés közben lekapcsolni, ezt csak egy többszörös opciók-választás-opciók-biztos benne?-igen gombnyomássorozattal teheti meg. Miért nem lehet egyetlen gombnyomással a jelzést megjeleníteni, majd egy kuka-ikonnal rögtön törölni (ahogy a telefon más menüiben van is erre példa.)
    Üzemmódok: Időzítés sokkal bonyolultabb, mint egy S40-esen.
    Kijelző: Siralmas, hogy csak négy gyorsikont lehet az „asztalra” kitenni. A Symbian testreszabhatósága nagyon gyenge – ez itt látszik meg a leginkább.
    Kijelölés listából: tragikus. Egyesével, mindig újra belépve a kijelölés menübe… Nevetséges. Az 5310-esen egyet kijelölök és utána egy-egy gombnyomással a lista tetszőleges eleme kijelölhető. Hihetetlen, hogy a Symbian nem tudja azt, mint az S40.
    Térképszoftver: Ez volt a „leggyengébb láncszem”. A szoftver – valószínűleg a nem megfelelő default beállításoknak köszönhetően – rendkívüli mértékben túlértékelte a főútvonalakat a mellékútvonalakkal szemben. Ennek köszönhetően aztán pl. 120 km-en 30-40 km-rel hosszabb utakat javasolt csak azért, hogy főútvonalon haladjak. Az „optimalizált” és „leggyorsabb” útvonalajánlat mindig megegyezett. A „legrövidebb út” pedig bevitt volna minden mocsaras főútra. Amikor a legrövidebb út beállításnál kikapcsoltam a földutakat, a készülék nem bírt kiszámolni megfelelő útvonalat. (Próbálja ki mindenki: Sopronkövesden keressen útvonalat ezzel az idióta szoftverrel Szombathely felé, lője ki a földutakat és kapcsoljon a „legrövidebb út” üzemmódra. A szoftver egyetlen utat sem tud mondani, pedig az egyik a sok közül biztos, hogy a legrövidebb… Az útvonaltervező használata közben volt még egy nagy melléfogás: hívás esetén nem lehetett az ablakhoz rögzített telefont kihangosítani. Ezért aztán, ha nem akartam egy fontos hívást elmulasztani, kénytelen voltam a telefon lekapni az autós tartóról és fülemhez tartva beszélni. EZ az egész művelet meglehetősen balesetveszélyes és szabálytalan. Nem értem, miért nem lehetett ilyen esetben egyetlen gombnyomással felvenni a hívást és kihangosítani. Ez elfért volna azon az óriási kijelzőn, nem???...
    Egyszóval a Nokia 5800 egy tévút volt, amiről sikerült lelépnem. A Symbian talán nem rossz operációs rendszer nem érintőképernyős telefonon, viszont itt egy fiaskó. A szoftver elsietett, logikátlan, és ami a legfontosabb: az érintőképernyő lehetőségét 20%-ban használja csak ki, a legtöbb esetben az összes funkció elérése legalább addig vagy tovább tart, mint egy s40-esen. A topicolóknak persze sok örömet kívánok a telefonjukhoz, nekem ennyi elég volt belőle. Minden jót.

  • jety91

    őstag

    válasz KB-Tomi #20879 üzenetére

    Nekem sem lötyög, erről még nem hallottam :F

    Rihannát töröl, meg QuickOffice-t HR után, de azzal csak olvasni tudtad a fájlokat 30 napig.

    PDF-re pdf+
    Office-ra QuickOffice

Új hozzászólás Aktív témák