Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wictor

    senior tag

    Sziasztok! Szeretném megosztani a Nokia 5630-as telefonnal kapcsolatos kálváriámat.

    Nos, tegnap vettem újan egy t-mobilos 5630-at egy használt-mobilos üzleteben, t-mobil garival (szép kis kombó... ;], leadták ugyanis az üzletben még azon a napon, mikor megvették vadiújan a t-nél), örültem nagyon, mert elég jó áron jutottam hozzá. Az örömöm addig tartott, amíg nem akartam otthon menütémát váltani a telón, ekkor ugyanis olyan szinten megfagyott, hogy hiába vettem le az akksit, onnantól kezdve semmire nem reagált a teló, bekapcsoláskor csak a Nokia feliratig jutott el, vagy ha 20 (!!!) perc után nagy kínkeservek árán bekapcsolt, akkor is csak egyesével rakta ki az aktív készenlét ikonjait, meg nem reagált semmi nyomkodásra sem (természetesen a full resetet sem vette). Na, gondoltam beviszem holnap (azaz ma) a t-mobilhoz megjavíttatni, mivel ugye oda szól a garancia. A t-mobilban, mikor odaadtam a komának a telót és felvette az adataim, látom, hogy nagyon nézi a gépet. Már ekkor sejtettem, hogy baj van, szívás lesz. :O Azt mondja a srác, hogy le van tiltva 3 napja a teló... Bazzzz... :W Kérdi, hogy hol vettem? Mondom egy mobilos üzletben volt kirakva, mint "új" telefon. Azt mondja, hogy a garancialevelet ő most visszaadja, a telót szervízbe felvenni nem fogja/tudja, vigyem oda vissza a telót, reklamáljak ott. Pár órányi szívatás után visszavették a telót hibásan, mondta a mobilos srác, hogy ő nem tehet róla, meg egy olyan gyerektől vette a telót, aki már máskor is adott neki szar mobilt... :W Miért mindig én fogom ki az ilyet? Ennyit erről.

    És most a telóról: a fagyit és az utána bekövetkezett elhalálozást kivéve elmondhatom, hogy egy elég jó mobilról van szó, csak éppen fele olyan gyors még csont üres állapotában, mint amilyen a teszben benne volt. A menü tele van internetre felrepítő ikonokkal (ezért ölni tudok egyébként :(( ...). A kamera elég normális képet készített a teljes fókusz ellenére is. A hangja headsettel elég jó volt, de nem kiemelkedő (szerintem az 5310-es Nokia simán veri ugyanazzal az LG headsettel, most olyanom van, így össze tudom hasonlítani). Mást nem nagyon tudtam kipróbálni rajta. Hát, ennyit az 5630-ról.

    Félreértés ne essék! Nem magát a típust szidtam ebben az előző pár sorban, csak elmondtam, hogy vannak ilyen bizonytalan forrásból származó "új", hulladék változatok is, valamint annyit akarok mondani, hogy újként árult, szolgáltatófüggő telefont senki ne vegyen mobilos üzletben, mert nagyon valószínű, hogy így fog járni, mint én!

  • Wictor

    senior tag

    válasz sekli #351 üzenetére

    NEM volt gyors, egylátalán. Kb két órát tudtam használni, de lassabb volt néha, mint egy E50. Pedig ki volt kapcsolva az áttűnési effekt is és nem volt rajta semmilyen plusz program. A videó is szaggatott, amit ráraktam. :(((

  • Wictor

    senior tag

    válasz lindermen #354 üzenetére

    Nagyon komoly szoftveres probléma lehet... a felhasználóban. :P Bárcsak nekem is csak ennyit produkált volna az 5630-am... :O Nekem mostanság az E51-em szokta azzal indítani a napot, hogy valami időjárás jelentést leszed magától 1 megabájtokért... :F

    [ Szerkesztve ]

  • Wictor

    senior tag

    válasz lindermen #357 üzenetére

    Ennél szebb dolgokat is fog magától csinálni az 5630. Nem kell semmi komolyra gondolni. Symbianos, tehát annyira okos, hogy magától, kérdés nélkül kezd bele olyan dolgokba, ami tetszik neki. :D :((( Mondom, az E51-em is önálló életet folytat mostanság...

Új hozzászólás Aktív témák