Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Samus

    addikt

    Kérdés. Ugyanúgy van tanítható kézírásfelismerés, mint az 5800-ban? Hagyományos telefonos billentyűzet és fektetett QWERTY is?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Most jól látom, hogy nem jár emellé cerka az MM-ben? Színes hátlapok sem? Adatkábel, füles, stb.?

    Egyébként hadd reagáljak a 35k vs. 100k-s telefonra. Nem tudja ugyanazt. Nem kell itt parádészni ezen. Az 5230 legnagyobb hibája a Wifi hiánya, és kedves Nokia, rohadj meg itt. Az 5530ban van, de ott pedig kis kijelző, 3G és GPS hiánya van...Az Omnia HD nem ez a kategória. Van benne minden földi jó (8 MPx kamera, 1280x720 videofelvétel, 3.7" kijelző és a TouchWiz-es felület, ami sokkal szebb a sima S60v5ös kezdőképernyőjénél, számomra az rettentő puritán). Az más, hogy ezek nem mindenkinek fontosak. Ha valakinek olcsó érintős telefon kell, ami már okos, és GPS is van benne, 3G-n netezik, ritkán fényképez, akkor is csak úgy, mert nincs jobb dolga (tudom, aki sokat fényképez, vegyen kompaktot, de szeretem, ha minden egyhelyen van), annak tökéletes az 5230. Nekem a Wifi és a jobb kamera hiányzik (tudom, akkor 5800...) De az tény, hogy az i8910-et rendesen megcsinálták. És a Symbian pedig Symbian marad, testreszabható és jól bővíthető (ez a bajom az Aréna S-Class rendszerével sem, nincs téma, nincs testreszabhatóság, nincs bővíthetőség)...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz jorgi22 #618 üzenetére

    Hogy? Keress összefüggést. Van egy készülék, ami olcsó, okos, szép kijelző, ami nagy is, GPS és 3G társaságában, gyenge kamerával. De Wifi nincs. Van egy másik készülék, ami árban majdnem ugyanennyi, kijelzője kisebb, nincs se GPS, se 3G, viszont van Wifi és jobb kamera. Ezért rohadjon meg. És akkor van az 5800, ami 20k-val több, de a kettő tudása egyben. Tudom, hogy nem éri meg nekik az 5800 tudását olcsóbban adni, de ez akkor is szemétség...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz Monique104 #626 üzenetére

    PC Suite és Nokia Map Loader. Feltepeíteni őket. Majd telefont csatlakoztatni. ha felismerte a PC Suite, akkor mehet a Map Loader. Indítás. majd teheted fel a számodra szükséges térképeket (Magyar a Maps fülnél Europe/Hungary alatt) és hangokat (Voices/Hungarian). A térkép 66 MB, ha jól emlékszem, a hang 4 mega. A teljes világtérkép 3.6 GB, ha jól emlékszem. Talán még írtam is valahol régen. A telefont nem kell Offline módba rakni. Csak az A-GPS-t érdemes kikapcsolni, ami Kiegészített GPS néven fut. Ez netre kapcsolódva letölti a műholdak aktuális helyzetét, így gyorsabban áll készen navigációra, cserébe alkalmanként 10-20 ft-be kerül. Ez híján kicsit több idő kell a műholdak megtalálásához, cserébe nem kerül pénzbe. A navigáció használta ingyenes. Ha a program kapcsolódni szeretne, akkor ne engedd neki. Ha jól emlékszem, első indláskor rá is kérdez.

    Kérdésem másokhoz. Ovi Maps, vagy nekem még Nokia Maps, de ugyanaz. A téképnézetet nem menti a telefon. Hiába rakom 3D-re, kilépek és újra be, megint a 2D fogad. 5800-n hasonló a helyzet. Ez bug vagy feature?

    Az 5800 ceruzája használható 5230ban is? Tehát belefér, nem lóg ki?

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz t.kristof #639 üzenetére

    Még ceruzahely sincs, a készülékben sem? (vékony üres csík a szélén a hátlap alatt)...akkor a Mobilarénás tesztben mit figyel rajta a ceruza? Mindegy...

    Navigáció: ha felraktad a Nokia.com oldalon lévő ingyenes verziót (Ovi Maps 3.03) (a magyaron nem biztos, hogy fentvan már, azok le vannak maradva, viszont az angolról letöltött is magyar lesz, nem kell félni), akkor amit Map Loaderrel letöltesz, azt letöltés után magától felpakolja a telefonra, semmi más dolog nincs vele. Esetleg ha több nyelvet raktál fel, akkor kiválasztani, amit használni akarsz, ha csak a magyart, akkor még ennyit sem kell tenni. Gyalogos navigációt úgy tudod használni, hogy a beállítások között az útvonaltervezésnél kiválasztod a gyalogos módot az Autós helyett. Ekkora a szoftver nem veszi figyelembe az egyirányú utcákat és hasonló dolgokat, mert ez gyalogosan ugye nem számít. Ezután kimész, vársz a műholdra. Ha megvan a jel, akkor nem piros vonalkák rohangálnak, hanem bezöldülnek. Megkeresed a címet és elindulsz. Közben pedig hallgatod az instrukciókat, mert beszélni szeret a Maps.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz bencurio96 #659 üzenetére

    Na, akkor Te belecsöppensz egy teljesen új világba. Bár talán nem az S60v5 (Symbian érintős) a legjobb a Symbian megismerésére, még nem elég kiforrott, nehéz eligazodni benne. A telefon az árát bőven megéri, ha nincs szükséged Wifi-re, bár a kérdéseidet elnézve nem hinném, hogy lenne. A GSM azért durva volt, már bocs. Rendben, hogy első komolyabb telefon, de a GSM és a GPRS olyan dolog, ami lassan évtizedek óta jelen van a mobilkommunikációban. Na mindegy, legalább tudsz írni, és tanulni szeretnél, és azt sem szégyenled, hogy nem tudod, ez dicséretes. Lassan belejön az ember. Érdemes Mobilarénás cikkeket olvasni, van mobiltörténelemmel foglakozó is. Hajrá :)

    Mit bújtam a cikkeket, mielőtt telefont vettem...még anno majdnem két éve. Symbian-ban úgy, ahogy kiismerem magam, de a Windows Mobile még elég ismeretlen számomra.

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz fixerx #672 üzenetére

    A GPS használata ingyenes, ha az user letölti az Ovi Mapsot a Nokia.com oldalról. Persze ajánlott kikapcsolni a Kiegészített GPS-t a készülékben (súgó segít). De hányszor mondtam/mondták már el...A térképek a memóriakártya Cities nevű mappájában foglalnak helyet. Továbbá egy qf (ha jól emlékszem) nevű fájl van a kártya gyökérkönyvtárában, ez tárolja, hogy milyen térképek vannak fent. Töröld ezt és a cities-t, majd tedd fel újra a Loaderrel, ami kell.

    Remélem a többiek nem bánják, hogy csatlakoztam annak ellenére, hogy nem rendelkezem 5230al...Két éve nyüstölöm az S60v3-at (N82 személyében), mivel a két rendszer nagyon hasonlít, gondoltam beleokoskodom, hátha tudok segíteni pár tagnak.

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz fixerx #676 üzenetére

    A független softot csak és kizárólag Product Code átírásával oldhatod meg, ami garanciavesztéssel jár (tehát nem a frissítés, hanem az előkészület"), és persze minden T-s dolog elmegy a levesbe. Ha van jó ismerősöd szervizben, Ő valóban megcsinálhatja, és ha dokumentálja (garanciapapíron), akkor elvileg megmarad a garancia, de manapság ez elég nehezen megoldható. Kicsit várni kell, míg megjön mindenhová az új verzió...pár napon belül, ha minden jól megy, megkapják a szolgáltatósok is.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz Monique104 #682 üzenetére

    A jelenlegi helyzetet mindig GPS pozíció szerint jelzi, ha talál műholdat. Amíg nincs kapcsolat, addig az utolsó pozíciót (vagy keresés eredményét) jelzi, ha megtalálta a legalább három műholdat (három zöld csík), akkor ugrik az aktuális pozícióra.

    Garminnál van olyan, hogy otthon beállítása, és bárhol vagy ki lehet választani azt, hogy "Menjünk haza!", ilyenkor az otthon címre tervez útvonalat. Nem tudom, hoyg az új 3.03as Ovi tud-e többet, de a 2.6, ami nekem van, elég szegényes beállításokat kínál. Garmin Mobile XT-t használom jobban.

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Új hozzászólás Aktív témák