Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fzoli19

    csendes tag

    Az ár, ahogy talán már más is írta, kezd magára találni, legalább is a J és S szériásak. A V-kel szerintem a Nikon sem tudja, hogy mit akar, ott nagyon érződik az útkeresés. A J5 konkrétan már egy V3-á fejlődött, csak port nélkül, ebből kiindulva, és ahogy a V-k ára mindig is állt, valami egészen félprofi cuccnak kéne a következő V-nek lennie. Remélem visszatérnek a V1 kialakításához. Ami a pici szenzort illeti, lehet, hogy ha szép elmosást akarsz, akkor ez nem a te rendszered, de azért nem mindenki akar portrézni. Valós helyzetekben a nagyobb szenzoros géppel sem állandóan f2.0 rohangál az ember. Ez a rendszer pont arra jó, hogy bevágod a kis táskába, nem húzza a vállad, ha szalad a gyerek / kutya / macska vagy bármi, tuti tudsz róla éles képet lőni, mert a fókusz a helyén lesz, időben, és a mélységélesség is jó nagy lesz :P Én nagyon szeretem ezt a rendszert, véletlenül váltottam rá de nem bántam meg. Amit igazán negatívumként mondanék, az a szűk felhasználói tábor, főleg itthon, használtan beszerezni valamit hozzá felér egy lotto ötössel.

  • fzoli19

    csendes tag

    válasz DarknessHope #49 üzenetére

    Ezt nem tudtam, bár én amugy is középpontos AF-S-el komponálok :) Igazából nincs Nikon DX-es rendszerből semmim. Viszont az oroszok AF visszajelzős M42/univerzális adapterére kíváncsi lennék, mennyire válhat be gyakorlatban.

    Ijk: a 32 1.2mm ára tényleg horror, pedig 18.5 1.8 után most ezt néztem ki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák