Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz arn #1 üzenetére

    Aztán mégis játékszer, mivel az 1"-os érzékelő az f5.6-al nem egy ütős párosítás.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • DarknessHope

    senior tag

    válasz arn #1 üzenetére

    igen ez most már így lesz. úgy látszik a DSLR piac kicsit konzervatív... nos a sok jó újjítás van és alapvetően ez egy igen jó utód de azért a 4k debütálását nehéz lett volna ennél jobban elbaszni.

    ennyiből miért nincs 8k 4fps videó benne :)

    egy dolog mentheti ezt ha cserébe a a V szériás utód 30-at kap és minden felbontásban dupla fps-t lefele is.. tehát 240fps HD ban...

    amúgy szorgalmaznék valamit:

    egy nagy fogyasztói szabványrendszert szeretnék javasolni: a sorozat és a nagy sebességű videók terén

    szóval
    sorozat fogalma:
    1 feltétel(sebesség): sorozat felvétel
    az a sebesség amit egy átlagos nem reumás kézzel már nem lehet illetve nem kényelmes folyamatosan nyomogatni javaslat 5fps a min.

    nagy sebességű sorozat: 10kép/s fölött nevezhető de AF és fénymérés kötelezően meg kell maradjon és felvételi hossz is. ha nincs af akkor fix fókuszú sorozatnak kell nevezni.
    2 felvételi hossz: a sorozat nem nevezhető sorozatnak ha nem tart legalább 3 másodperc hosszan. tehát 15 kép a min sebességel
    sorozatnak csak az érzékelő teljes felbontásán készítettet lehet nevezni, ez alatt csökkentett felbontású sorozat a helyes megnevezés:
    itt is van kitétel csökk f. sorozatnak minimum a max felbontás 60% de min 6megapixel és jó tömörségű jpg.

    magyarázat: pl azt mondom 10ezer kép/s sorozat..ez tök jól hangzik de mit ér ha 20 képig tart? azt mondom tarthat 40.ezer képig de mit ér ha VGA felbontás? azt mondom 8 megapixel.. de videó módú túltömörített és két megapixelessel sem egyenértékű. akkor mire is jó? megmondom:adatlaptöltőnek és marketingnek. :Y

    nagy sebességű videó:
    itt se ártana tisztázni dolgokat hogy a fogyasztó valóban használható dolgokat kapjon:
    min 4 szeres fps. ami a szükséges 24fps el nézve 96kép/s egyszerűség kedvéért 100kép/s

    most őszintén a 60fps mire jó? árulja el valaki mit érek a fél sebességre lassítással?

    minimum felbontás hosszú olda 800 rövid oldal 400. felvételi hossz min 30s. ( igen akkor is ha 25000 kép/s)

    nos itt is kéne a képkockák tömörségére is minimum, de ide nem tudok konkrét értéket megadni... legyen értékelhetően részletes ez a lényeg.

    dinamikaátfogás esés állóképhez képest. ezt is illene mérni botrány egy-két gép.

    nah kb ennyi... hogy tetszik az ötlet? :P

    [ Szerkesztve ]

    Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz arn #35 üzenetére

    pedig szerintem tévedsz

    egyedül itt van tényleg nagyon jól működő elektromos zár (mert kisebb a szenzor). a durvább af. a legdurvább sorozat. igazából egy technikai erődemonstráció a cucc, egy 1"-os szenzor köré építve. nekem ez nem gond, épp fele a mérete az m4/3-nak, az 1 fé. a sony-féle 20 mp bsi 1" lapka nekem megfelelő kompromisszum, akkor is, ha van jobb (a 16 mp-es m4/3 lapka határozottan jobb).

    szerintem megfelelő(en agresszív) árazással és kicsit komolyabb kezelésű vázakkal (a j5 már jó, a j1-nek kellett volna ilyennek lennie) nagyot tudnának szakítani. 2-300 ezer forintokért, belépő usernek kialakított vázakkal viszont nem is értem, hogy mire számítottak.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz arn #41 üzenetére

    most írtam le, hogy milyen előnyei vannak a kisebb szenzornak. a méretet nem kell már zsugorítani, mert a kezed sem lesz egyre kisebb. de ja, lehet, hogy az m4/3 az arany középút. bár a nikon 1 sok olyat tud, amit az nem, szóval...

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz arn #43 üzenetére

    ahogy a nikon 1 sem használhatatlan. pont ugyanolyan hülyeség az m4/3-ot kiemelni és ahhoz képest egy másik rendszert értelmetlennek minősíteni, mint mondjuk az ff-et. a m4/3 pedig nagy tisztelettel sem tud rendes követő af-et. a nikon tud, méghozzá kifejezetten durva speckókkal. és van köze a szenzormérethez is, mert hogy nincs tükör, az af érzékelők a lapkán vannak.

    de nem téríteni akarok, csak nem szeretem, amikor értelmetlennek/szarnak mondják, mert nem az, van benne ráció. obi, az kevés van, ja. az bármelyik rendszerben kevés van az m4/3-hoz képest.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz arn #45 üzenetére

    ami van hozzá, az jó, beleértve a nagylátó zoomot, a superzoomot és a fixeket is. de az árazás nincs rendben, sokkal versenyképesebbnek kéne lennie. az aps-c/ff szenzornak, amit írsz, azért nincs értelme, mert ez a rendszer az 1"-os szenzorral működik így, azokkal más lenne.

    az meg csak akarat kérdése, hogy 100e ft legyen mondjuk egy ilyen j5-tel egy duplakit. máris más volna a leányzó fekvése, a hiányzó egy-két fixet meg menet közben kiadhatják. olcsó alap fix amúgy itt is van, a 10/2,8 lehetne fing olcsó és még egy olcsó portré kéne nagyon.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • o.peter

    újonc

    válasz arn #1 üzenetére

    Kipróbáltam!
    Hogy "többet tud" mint egy dSLR gép, az főleg az elektronikus zár meglétéből adódik. Egy tükrös gép nem képes másodpercenként 20-30-60 alkalommal fel/lecsapódni; fizikailag nem megy.
    Azért a gyors sorozatokkal csak óvatosan: a J5 kit obija 3.5 - 5.6 fényerejű, 50 mm-en 4.5. 10, vagy 20 kép/másodperc esetén nagyjából 1/500 sec az exponálási idő, ami egyrészt többnyire a 4.5-es blendenyílást követeli meg, nagyon kevés mélységélességgel, másrészt az automata ISO könnyen felszalad 3200-re, akár 6400-re, és azon bizony rendesen zajos. (be is állítottam max. 1600-ra) Csodák nincsenek!! A 18.5 f/1.8-as prime esetében némileg jobb a helyzet, de ki vásárol egy ilyen kis mindenes géphez egy komplett objektívparkot? Én nem!
    A panorámázás is jól bejön vele, figyelni kell azonban, hogy a "pánozás" max. 15 másodperc. Utána a gép leáll, tehát igyekezni kell. Vagy vizszintesen, vagy függőlegesen lehet mozgatni, a ferde pánozásra beint.
    Dícséretesen jó a video! (ugye, kisebb a felbontás) 30 és 60-nal próbáltam, rezgésmentes, folyamatos, kifogástalan AF, talán a színek egy kissé kemények, de ezt korrigálni lehet.
    Az egyéb szűrők és "kreatív" cuccok engem nem érdekeltek, a női használók pedig úgyis automatán lődöznek.
    Egyébként egy csoda aranyos kis gép, eltűnik a tenyeremben, és mellette könnyen kezelhető. Amolyan kis ékszer, bizonyos vagyok benne, hogy az asszonyok kedvence lesz. Természetesen a telefonképeknél sokkal jobbakat készít (6x nagyobb CMOS), és veri a kompaktokat is, ezért az árért el is várható.

    Ha valaki a telefon/kompakt/bridge minőségnél lényegesen jobb fényképezőre vágyik, amit zsebben, vagy kesztyűtartóban magánál hordhat, de a dSLR túl nagy, illetve drága, annak melegen ajánlható. Mellette még jól meg is nézik.http://prohardver.hu/dl/s/v1.gif

Új hozzászólás Aktív témák