Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    Miért kellene egy FHD és 4K videó is? elméletileg simán lejátssza a 4K tartalmat is a ps4, az pedig hogy FHD -n jelenik meg mellékes. Amúgy FHD kijelzőn is sokkal szebb a a 4K videó.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Menthirist #14 üzenetére

    Konzol PC :DDD

    PS4 --->GTX960
    PS4.5--->GTX970
    PS5---> GTX980
    PS6--->980 Ti

    hajrá !

    Azt hiszem megtartom még jó darabig a PC-t abban legalább már hozzászoktam ehhez a tuningoláshoz.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz ChipKng #19 üzenetére

    Nem tartom valószínűleg azt, hogy dupla ekkora teljesítménnyel is tudni fogja a 4K játékokat 60 FPS sebességgel futtatni, mikor a jelenlegi még a FHD alatt is szenved vele, itt meg 4x ekkora felbontásról beszélünk.( max silányabb minőségben)
    Még egy Fury vagy egy 980Ti is kompromisszumokkal képes erre, majd pont ez a kis tunning röppenti fel ezt a konzolt abba a magasságba.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz tepenzed #26 üzenetére

    természetesen poénnak szántam :)

    kevés lesz 4 K hoz még az új verziós ps is, ez szinte 100%.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz F.B.I. #76 üzenetére

    Hát mi itt élünk keleten. érted. vagy örüljünk , hogy nyugaton nem fáj nekik? nem értem a kommented lényegét.

    gyuribácsi88 (#78) Elég széles a baráti köröm, de senki nem mászkál ájfon meg samu 300 ezres telefonnal, sőt még 100 ezressel sem. Általánosítani elég nagy hiba. Azt meg külön megnézem, hogy ha lesz PS4K az 100 ezerbe fog kerülni. Inkább 200 az a 100. De persze valamit valamiért, így kellett volna kezdeni.
    Aki akarja úgy is kifizeti az árát.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #85552128 #113 üzenetére

    vagy 4K 15 FPS :DDD

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Raysen623 #118 üzenetére

    És ezen okból viccből hozza ki a Sony az új ps4 verziót mert mindenki elégedett és boldog. azzal, ami van a konzolosok között is. ugye?
    ( Amúgy meg azért, mert megakarja lovagolni a VR pénzes zsákot és ahhoz kevés a mostani hardver. ennyi a titok. )

    gyuribácsi88(#122): Nem ,itt mindenki csak flameol és mindenki torrentezik és lopja a játékokat és valóban senki nem hallott még a steamről és a jobb boltokról.
    Ja, 4K 120 fps alatt nincs is élet. (azért elégedett a többségünk a FHD 60 FPS dologgal is.( az alatt pedig csak kényszer, mert nincs pénz másik hardverre vagy az igénytelenség van. Sorry, ez van)

    Pont az ilyen hozzáállás szülte ezt a szar konzolgenerációt, mint amit te is képviselsz, Mert ha lenne igényesség a mai konzolos társadalomban, és nem állnának sorban ezért a szar generációért( mert erre igazából kár volt eddig váltani PS3 ról)akkor nem szúrnák ki a gyártók ilyen hardverrel a szemeteket, a játékkészítők ilyen bugyuta tömegjátékokkal és remastered rókabőrökkel a pénztárcátokat. Valamint mi, PC-sek is kapnánk néha olyan portot , amin vért izzadna egy GTX 970 is, hogy kipréselje a szép grafikát, nem pedig a silány port minőségét.
    Ezekkel pont azt igazoljátok a gyártók és a készítők fele, milyen jó úton járnak. Egy dolgot elfelejtettetek, hogy egészen eddig azért lehetett mindig elégedett a konzolosok zöme, mert kimagaslóan sok jó és egyedi játékokat kaptunk, és a hardver amivel kijött természetes volt, hogy egyedi és magas minőségű grafikát tudott kipréselni magából már a megjelenéskor is. Lásd PS1-2-3, Sega dreamcast, N64, gamecube, xbox 360 vagy Classic, de még a wii-t is ide sorolhatnám, hisz pont az egyedi kezelés és játékfelhozatal emelte fel oda ahova való volt.

    Mielőtt elkezded 14 konzolom van itthon 1980 tól felfele, köztük egy Xbox one is, amit nyertem , mert magamtól nem vásároltam volna meg.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz lezso6 #128 üzenetére

    Értem én és nem igazán jön át az amire gondolok :) Én pont, hogy ezeket a dolgokat szeretem. Ezért van Dreamcastom, ezrét van Ps1-2 a háznál, mert imádom őket és olyan játékok vannak rajtuk amiket máshol nem kapsz meg.
    Ez mind eltűnt és jött helyette ez az izé, ami a ps4 meg a box, ami a legsikeresebb konzolgeneráció eddig amit valaha gyártottak az eladások alapján. Mikor ránézek az N64 -re vagy a dreamcastra elgondolkodok, hogy ezt megérdemlik? miért? Ezek az öreg masinák akkoriban etalonok voltak minden mércével, grafikával de főleg a játékfehozatalukkal. Megjelenésük után 2 éven belűl olyan címekkel lehetett rajtuk játszani, amik a mai napig mérföldkövek. lásd Tekken, ResidentEvil,Silent Hill, GT stb...

    Amiket felsoroltál, azok mind kikerülhetők, ezek sajnos nem. Itt nincs másik út annak, aki konzolozni akar az új játékokkal. :) Ez a különbség. peace.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz lezso6 #132 üzenetére

    Ok így már világos mire gondoltál.:)

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zeratul #135 üzenetére

    Az akkori színvonalon mindig példaértékű grafikával születtek a jó játékok, DC, N64 és Playstation meghaladta tudásban a korát.
    Nintendo játékoknál a mai napig keresni kell a bugokat és nem voltak 2 gigás first day patchek soha.

    Következő személyeskedésnél megint elküldetlek egy hét pihire.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Raysen623 #137 üzenetére

    Mindenben egyetértek, jól megfogalmaztál mindent :R

    Zeratul (#139)Ezzel tisztában vagyok, amit én megfogalmaztam az főleg a minőségre vonatkozik általában, nem csak a felbontásra. Színvonalra úgy általában és az exkluzív címekre, amikből kevés van , pedig már pár év eltelt.

    Ettől függetlenül a 4 K és VR korszaka jön, ( amihez szintén kevés már a FHd felbontás),már lassan túl kellene lépni a FHD grafikán is. Azért úgy látom a fejlődés beigazolja azok véleményét, akik ezt fontosnak tartják és erről szól maga a cikk is. Amíg nincs megfelelő hardver a konzolokban addig csak visszafogják a fejlődést. A felbontás mellett megfelelő teljesítmény kellene hogy maradjon az MI számára, ami évek óta egy helyben topog a játékokban.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zeratul #141 üzenetére

    Persze, én nem 4K-ra vágyok, ezt már leírtam 30 kommenttel előrébb.Elég a FHD stabil FPS.( hogy kihasználja a ma kapható TV-k többségét) és az mellett megfelelő előremutató grafikára és MI színvonalra, amik valamilyen téren előre mutatnak, nem pedig hátra visznek.( sőt, a felbontás nem is érdekelne, ha ebből csak a második részét meg tudnák valósítani)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zeratul #143 üzenetére

    Remélem ez majd hoz előrelépést.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Z10N #167 üzenetére

    csak az egésznek nem látod át a buktatóját. erről a későbbiekben nagyon nehéz lesz átállni, hiába jön esetleg egy újabb megoldás- Ez könnyen lehet zsákutca is, tök mind1, melyik cég gyártja. A GCN is egy szükségmegoldás, ami jelenleg alegjobb, de egyben az egyetlen út is az AMD-nek. De nem tudhatod mit hoz(hatna) a jövő 5-6-8 év múlva, mire jön a következő gen.Nem feltétlenül jó dolog ez, hogy egy gyártó van minden konzolban egy adott termékkel.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #169 üzenetére

    Remélem nem érti félre senki köztük Te sem,de eléggé félelmetes, hogy egy ismét totál veszteséges negyedévet maga mögött tudó cég diktálja a feltételeket ezen a fronton is. Minden divízió, veszteséget termelt ismét ebben a negyed évben is. Mi lesz így a vége? Értem én , hogy a konzolok miatt kénytelen elfogadni az MS is és a Khronos is a szabványokat, még ha van jobb is, de mi lesz ha beüt a vég véletlenül? merre tovább?

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #171 üzenetére

    Én ezt értem, ezzel nem is vitatkoznék.technikailag ok, egyszerűbb az élet vele stb. De a Piac mást mutat.Maga A VGA rész ugye különvált, mégis veszteséges. Tehát hiába jó minden afejlesztőknek ha a Piac mást mutat, folyamatosan csak veszteség termelődik.meddig lehet ezt így kihúzni?2015 első negyedévhez képest további 12%-kal kevesebb bevétel, 110 millió dolláros veszteség. Az egyedi chippekkel, SOC -okkal foglakozó részleg, 25% veszteséget termelt, ami hatalmas.

    Én piacilag konzolgyártóként rizikót látnék befektetőként az AMD ben, nem csak üzletet..

    Z1ON(#173): Természetesen a piac ezt diktálja most a konzolokkal, hogy ez a megoldás jó most( persze ez kizárólag a fejlesztőkre igaz, mi userek inkább a másik irányba való elmozdulást láttunk eddig grafikailag, talán most kezd beérni a dolog)
    Ettől függetlenül nem tudhatod , milyen kutatások folynak a háttérben és milyen nem GCN irányú lehetőségek adódnak a jövőben. Ezek a kutatások akár értelmetlenek is lehetnek sajnos, mivel piacilag , most mindenkinek a GCN-t kell erőltetni, mert az kifizetődő. Ez az irány amit követni kell akár 10-15 éven át, de ez sem lehet korlátlan lehetőségű sebességben, vannak határai, mint ahogy ez kiderül már 3 GCN verzió alatt .
    Nem tudom mi történik, ha esetleg 5 év múlva becsődöl az AMD és egy másik gyártó nem kíván GCN alapú APU -val vagy GPU val jönni, hanem más egyedi elképzelése lesz, amit szintén végig akar erőltetni a világon, úgy mint ahogy ez most folyik. és ebből az userek megint azt veszik észre, hogy nem megy ez a játék jól, vagy meg kell várni az új Dx verziót, stb.
    Előnyösebb, ha egyszerre több szereplő van a piacon többféle architektúrával a piacon konzolban, mert a gyártók és a fejlesztők kénytelenek jó motorokat írni egy egy adott gépre, hogy visszajöjjön az ára a befektetésnek.. Ez csak az én józan paraszti gondolkodásom.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Z10N #177 üzenetére

    A cellt senki nem fogja erőltetni konzolszinten, ez szinte biztos, mert túlságosan drága.
    3 gyártó azért választotta, mert erre íródnak a grafikus motorok, ez a legkifizetődőbb, nem pedig azért , mert ne lehetne jobb. Hidd el, ez az irány 10 évig meg fog maradni legalább konzoloknál.
    xRragna (#178) :
    Ez pontosan mit jelent? és mi az a sokkal erősebb xbox one szöveg ?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Z10N #183 üzenetére

    A Cell nem is új és nem is költséghatékony, nem tudom hova tenni ezt a Celles hozzáállásodat. szólj ha tévedek. Ezt te írtad erre válaszoltam.

    Már ezerszer lerágott csont, hogy rohadtul nagy bukta volt ez a generáció hardverileg, el sem akarom kezdeni, de ha tényleg olyan jó ez az irány akkor nem itt kellene tartanunk, hogy jön a Neo.
    Szar az API tudjuk jól de épp napokban nyilatkoztak róla hogy messze még az idő, amikor a Dx12 közvetlen módja valóban elterjedt lesz és arról is milyen rohadt drága a low level elérés, [link]magyarul tök értelmetlen volt ez a generáció ezzel a hardverrel nekünk vásárlóknak, mert visszavetette az egész játék iparágat 3 évvel, miközben a gyártók az AMD vel együtt pezsgőt bontottak, mekkora siker.. Erről szól a dolog.

    Tehát nem vagyok meggyőződve én erről a nagy AMD féle struktúráról a konzolokban, és jelenleg a tények is ez mellett szólnak. Attól , hogy most megduplázzák a PS4 hardverét, még mindig elmarad a teljesítménye az elavult API-t használó gamer PC-k képességeitől, miközben az új játékmotorokat még évekig főleg a konzolokban lévő hardverekre írják. tehát belátható időn belül a PC iparág egyetlen továbblépési lehetősége a Dx 12, de ott meg ismét megakad a grafikai fejlődés a konzolok szűkös teljesítmény keresztmetszete miatt. Gondolom a skálázhatóság segíteni fog ezen az első 1-2 évben , de tovább nem.

    Tehát érdemileg és kerülve a személyeskedést reagálj, vagy inkább ne, mert ez csak itt divat, hogy ha az ember valakivel vitát( eszmecserét) folytat, a 3. hozzászólásnak feltétlenül személyeskedést kell tartalmaznia.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz stratova #185 üzenetére

    A friss negyedéves jelentés alapján:

    2015 első negyedév : teljes árbevétel 1.03 milliárd $ : profi ,(veszteség ) : -180 millió $ ( működési 137 millió )
    2015 negyedik negyedév: teljes árbevétel 958 millió $ : profit( veszteség) : -102 millió $ (működési 49 millió $)
    2016 első negyedév: teljes árbevétel 832 millió $ : profit8 veszteség) : - 109 millió $ (működési 60 millió $)

    Nem látom hogy jön ki neked a 67 millió dollár.

    Ez alapján 15% árbevétel csökkenés mellett is nőtt a veszteségük. hiába csökkentették a működési veszteséget ez éppen kompenzálja a bevétel oldalról kiesett pénzt, sőt az első negyedév alapján arányaiban tovább romlott.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz stratova #188 üzenetére

    Igen z igaz. de az utolsó negyedévhez képest nőtt az üzemi veszteség, kisebb árbevétel mellett. A 2015 Q1 ben nagyobb volt az üzemi veszteség jóval, de majd 200 millió dollárral nagyobb volt az árbevétel.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zeratul #190 üzenetére

    A teljesítménye elavult, épp ezért vetette vissza. Nincs még mindig igazi low level elérés évekkel a megjelenés után sem, magyarul a legtöbb játék hasonló módon íródik, mint PC re,.
    Nem fog a végletekig optimalizálni a legtöbb cég, mert rengeteg pénz és idő, Szebb játékokat tudnának alkotni, ha kevesebb optimalizációval bika hardveren dolgozhatnának. Hiába ez az út a rossz, akkor is erről szól a Piac manapság, tisztelet a kivételnek, lásd Nintendo címek, Naughty Dog.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zeratul #193 üzenetére

    Na igen de ők sem tudnak mit csinálni, ha nincs pénz kifejleszteni saját motort, vagy megoldani a low level elérést. ha nincs rá pénz, akkor azzal főznek ami van. Fentebb a példa rá, milyen borzalmak születhetnek.Erre is azt mondta valaki, hogy menjen, adjuk ki. Elég durva :(

    És hát ezért jön a Neo.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Z10N #196 üzenetére

    Nem, az a gond, hogy te azt látod bennem. :) Én nem akarok ellenpéldát hozni, mert nem tudok. A lényegen nem változtat, hogy hiába írod le te is ezerszer és megy a -te szavaiddal írva -"sírás", hogy milyen fejlett ez meg hogy nincs jobb, ÉN ebből nem látok mást, csak hogy a legjobb stúdiók is szenvednek ezen a hardveren, bárhonnan is nézem. Tök mind1, kit hibáztatunk, a lényegen nem változtat, hogy otthon bekapcsolod a gépet, vagy megvásárolod az eddigi generációk közül a legdrágább játékokat és otthon hasonló színvonal fogad, mint ezelőtt 5 éve, a ps3 idejében.

    Igen, az irány lehet jó lesz, de 2x sebesség se fog csodát művelni, főleg nem mondjuk 5 évig. Te hiába írod, hogy kénytelenek lesznek majd optimalizálni a fejlesztők, nem fognak,mint ahogy az elmúlt 3 évben sem tették, csak a legjobbak.
    Az hogy kinek a hibája. elismerem, nem az AMD a hibás, de [link] erre ugye sokan vissza tudunk emlékezni.
    AZt pedig olvasni, hogy a konzol jár előrébb technológiában, fájó és a könyökömön jön ki. Miben látom én ezt otthon? miben látja ezt egy átlag játékos? lassan egy 970- I5 szintű hardver ára fog benne dolgozni amivel hozza azt a szintet, amit az átlag gamer PC. Ezt a nagy előrelépést akkor látnám csak , ha jóval olcsóbb hardverből hasonló vagy gyorsabb szintű grafika jönne ki, mint PC-n de ez nem így van, sőt.
    Az pedig, hogy valami egy alultervezett hardveren médium beállítással elfut nem jelenti azt, hogy High, ultra beállítással egy erős PC hardverből akár kisajtolja csak az 50 százalékát a teljesítményének, max a rossz optimalizálatlan kód miatt. (Frostbite a világ egyik legjobb játékmotorja, de kíváncsi lennék, mikor lesz annyi pénze egy átlag stúdiónak, hogy hasonlót kifejlesszen önállóan)

    Lehet lovagolni ezen hogy teljesítmény =/= képesség, de ez puszta okoskodás illetve szőrszálhasogatás. Elismerem én, hogy tud a konzol egy csomó olyan effektet éa képesságet amit a PC majd csak később,vagy soha( és pont nem hiányzik senkinek) de ennek ára van és olyan erőforrásokat eszik meg amit nehéz ellensúlyozni erő hiányáéban.

    Igazából értelmetlen ez a dolog. Te azt írod technológiailag milyen fejlett, meg hogy nincs jobb.Én meg azt mondom, hogy ez így kevés még a Neoval is,
    Egyetlen út az lenne , ha valóban alacsony szintű eléréssel fejlesztenének kizárólag konzolra írt játékmotorokat és hanyagolnák a Multiplatformot. Addig ezek a multiplatform dolgok, ( mivel a dx 12 még gyerek cipőben jár) ne fognak érdemi és minőségi előrelépést jelenteni senkinek. Ezek a konzolok is megelőzték a korukat a hardverükkel,. Most kellene még csak kiadni őket a Neoban lévő hardverrel és akkor talán 2-3 év múlva beérne a Dx12 és a Low level api közös gyümölcse.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zeratul #199 üzenetére

    Nem tudhatod a Neo mennyibe fog kerülni, de nekem ha tippelnem kellene most 6-800 dollára tenném( amiért már elég tűrhető kis CPU-DGPU párost tudsz összerakni)
    Nem írtam én 1000 dolláros konzolt sehol, de nem tartom kizártnak, hogy VR szemüveggel lesz az még több is.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bozont #200 üzenetére

    Igen pont ezért írtam azt, hogy egy erősebb hardveren biztos , hogy költséghatékonyabb és egyszerűbb dolgoznia egy játékfejlesztőnek., mert nem kell annyi erőt beleölni az optimalizálásra.
    Cell-t meg kellett tanulniuk programozni, ezek x86 alapú konzolok, ráadásul nem használják bennük a legalacsonyabb szintű elérést zömében.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Z10N #208 üzenetére

    Így van egyetértek azzal amit írsz. Természetesen Én átlag felhasználó vagyok, csak annyiban különbözök, hogy nekem van konzolom is ( igazából 14 darab, az új genből sajnos csak One) és PC is. Érdekel mi áll az egész mögött, valamint szeretem a konzolokat, illetve szerettem.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Polllen #220 üzenetére

    Sajnos, ezért tart itt az egész ahol tart, kellene egy kis igényesség a vásárlóerőben.

    Raysen623 (#218) : Azt mondta pont , hogy nem a 60 fps hiánya a gond, hanem a 30 kellene hogy állandó és minimum legyen,de még az sincs meg sok játéknál.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Raysen623 #230 üzenetére

    nekem XO van. Forza 6 tényleg példaértékű és eléggé áll-leejtős. :K JÓ lenne ha ez lenne a minőségi elvárás minden címnél a kiadók részéről.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz mildwood #238 üzenetére

    Az szánalom , hogy csak személyeskedéssel tudsz érvelni. Én pont leszarom , hogy neked mi a véleményed a konzolodról, meg azt is hogy most itt tombolsz és ütöd az asztalt a kis PS4 védelmében, Akkor is egy alultervezett gép, ami nem képes megfelelő minőségben kiszolgálni még egy FHD tv-t sem sok esetben. Mint látod a cikk címét nem véletlenül jön az új GEN.
    Az Én véleményem pont az ellenkezője a tiednek, de nem tartanám szánalmasnak kommentedet, mert elfogadom , hogy neked elég. Nekem meg nem elég. és akkor mi van?A személyeskedésed és a hisztid viszont tényleg szánalom.

    Mellesleg- bár sok közöd nincs hozzá-Azért nem adom el az xbox one-t mert céges nyereményjátékon nyertem ahol dolgozom és tiltja a cégszabályzat ezt a dolgot 1 évig. A másik meg hogy így 50 " Tv-n tudok skypelni a rokonokkal, kenyérre meg nem kell a pénz szerencsére.

    Egyébként 14 darab konzolom van itthon, köztük olyan is amiről talán még nem is hallottál.1989 óta foglalkozom konzolokkal.
    Soha nem volt még ennyire mélyponton a konzolos játékfelhozatal, mint ennél a generációnál. Ez az eddigi legszánalmasabb felhozatal és konzolgen. Nem adnám oda egyik új generációs gépért sem a Gamcubot, sem a Dreamcastot sem az N64 gépemet és főleg nem az eddigi 3 Sony vagy 2 Xbox generációt, mert ott olyan játékfelhozatalt tettek le az asztalra, 2 éven belül a megjelenésükkor amit más gépen nem tudtál játszani és az agyad eldobtad. Hát itt nem forog ez a veszély,. Most 3 évvel a megjelenés után megérkezett az első két cím ps4 re ami miatt egyáltalán érdemes lenne bemenni az üzletbe. Uncharted 4,Ratchet and Clank. Ha ilyen játékok jönnének rá, csak 2 havonta egy, senkit nem érdekelne a felbontás és a többi,de így hogy multicímeket erőltetik az új generáción, körberöhögöm őket, mert kb egy 130 ezres PC vel szarrá alázom a grafikát és ha akarom akkor ugyan úgy TV-n tolom FHD ban. ha már multicím akkor minek kössek kompromisszumot, exkluzív címek meg mint a fehér holló. tehát az hogy te igényeidet kiszolgálja, az egy dolog , mondhatnám azt, hogy téged minősít,de ez a te dolgod. Kinőni az igényességet meg nem lehet, maximum elfogadni az igénytelenséget. Ha ezek a grafikai kompromisszumok exkluzív játékfelhozatal mellett lennének engem sem érdekelne, mert el kellene fogadnom, nyelnék egyet,hogy máshol nincs jobb csak itt tudok ezzel és így játszani. Itt nincs ilyen helyzet sajnos.
    Nagyon várom az NX gépet, mert N. az utolsó olyan konzolgyártó, ahol a mai napig 6 GB patch nélkül is játszható minden játék és nincs fullon Bughalmazzal. Ott le fogom szarni a FHD grafikát meg a hajmozgást meg bármit, mert Ott tudok csak játszani Zeldával, meg Marioval. vagy Bayonettaval.és az ígéretek szerint a cég nem fogja elszúrni ezt a gent, lesznek rá exkluzív játékok már az elején is és folyamatosan.
    Ez lenne a konzol lényege.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zeratul #240 üzenetére

    Nincs vele gondom, eddig Nintendonál nem kellett félni az optimalizáció hiányától.

    Pollen (#241). Nem értem a kérdésed :(

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz mildwood #242 üzenetére

    Mivel ma már a legnagyobb pénz az asztali játékok terén a konzolokban van, ezért azok hatását multiplatform címeknél már megkerülni nem tudod. Hiába skálázható egy játék grafikája, ha maga a port egy hulladék, vagy pedig PC-n felhúzott grafikával is kb azt tudja mint ezelőtt 4-5 évvel a Crysis, mivel nem fejlődnek az alap grafikai motorok, illetve nehézkes a futtatásuk az újabb genen. Sok fejlesztő cég inkább foltozgatja az öreg U3 motort, vagy Frostbitet, tök mind1.

    Remastered játékokról is meg van a véleményem. ( így kell pénzt keresni egy fontos alapdolog kihagyásával, amivel eddig rendelkeztek a konzolok. ugye a visszafele kompatibilitás. Gaikán újra meg kell venned a régi címet, vagy megveszed a remasteredet.amit remasterednek hívni szégyen. Ez egy generációs grafikai fejlődés? régen úgy hívták ezt a dolog , hogy texture pack, de sajnos ez ahhoz gyenge.[link] Boxon már jobb a helyzet.

    Dreamcast, N64 akkoriban csúcs grafikával rendelkeztek az adott korhoz mérten
    Meghaladták a korukat, ráadásul olyan játékokkal megfűszerezve, amiből akkoriban egy cím is eladta volna a konzolt. ( lásd Resident evil Code name Veronica, Shenmue, Soul calibur, Ecco the doplhin, N64 meg még ezen is túltesz.)
    Az pedig, hogy többen megvették te is tudod , hogy nagy részt az első 3 Playstationnak köszönhető. ha most új konzolként debütálna, nem itt tartana.Ehhez még hozzátesz a hatalmas hype, ami megelőzte őket, ugye Avatar szintű grafikát ígértek, és itt a Prohardveren volt olyan cikkíró, aki hosszú oldalakon át elemezte, hogy ezen konzolok megjelenésével, a PC halála jő, mert a port sem tudják elverni a konzolok lábnyomában, és mindenkinek 780 TI kell ahhoz, hogy egy egy új generációs játék elinduljon egyáltalán .( természetesen nem így volt megfogalmazva)

    Az utolsó felvetésedre pedig. : ezek szerint nem értetted meg mi a lényeg amiről írok. Nem érdekelne a grafika, ha kárpótolnának az egyedi címek. EZ majd talán Nintendoéknál bejön.
    ÉN imádom a konzolokat, de ezek a gépek elvesztik lassan mindenüket, amitől konzolok lehetnek. Egy operációs rendszerrel rendelkező, internetfüggő, több lépcsőben fejleszthető( kinek mennyi pénze van) gép. lesz. Igazából lassan egy lebutított PC.
    Biztos vagyok benne, hogy hamarosan be lesz jelentve az Xbox 1.5 is,és ugye volt róla cikk, hogy lehet ez az utolsó generációs PS, mert lehet ezentúl csak ilyen frissítések jönnek. Előfordulhat, hogy 6-7 év múlva már kint lesz 3 féle ps4, amire kijönnek majd ugyan azok a játékok kompromisszumokkal, vagy éppen csúcsként, kinek hogy engedi meg a pénze. ( érzed a párhuzamot, a PC-n milyen videokártya/ processzorra van pénzem dolgot)

    Ehhez hozzátenném, hogy abszolút megértelek az álláspontoddal. Nincs ez ellen semmi ellenvetésem, sőt inkább irigyellek érte. Ez csak az én világnézetem és csalódottságom azzal, kapcsolatban, hogy milyen rossz irányba tart az,amit régen úgy hívtunk játékkonzol.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák