Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joachim21

    senior tag

    válasz troviko #19 üzenetére

    Fura, mert neklem pont a fizikai gombok tetszenek, amik nem vesznek el helyet a kijelzőből, és adnak valami értelmet az alsó kávának. CSak érdekesség, hogy mennyire mások az igények, nem vitaindítónak szántam! :N

    Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

  • AndyRich

    csendes tag

    válasz troviko #18 üzenetére

    Közös bennünk, hogy én is Sony fun vagyok :)
    Meg úgy általában a japán cuccokat preferálom pl. a koreaiakkal szemben ( pl. TV-ben sem jutna eszembe soha Samsungot vagy LG-t venni, s ha az emberek hibastatisztikákat is néznének, akkor nekik sem).
    A Z sorozatból nekem Z-m, Z1-em, Z2-m volt, s Z3-asom van jelenleg. Most tervezek Z5 Prémiumot venni.
    Én abszolúte, minden szempontból folyamatos előrelépést látok. Folyamatosan jobb lett az üzemidő, jobb lett a kijelző, s jobb lett a kamera. Ez a kamera kérdés örök vitatéma! Én azt az álláspontot képviselem, hogy talán valóban nem a legjobb a "kiváló automatikus mód" a Sony telókban, de az egyéni beállításokkal, egy kis érzékkel, rutinnal, a legjobb fotók Sony telókkal lőhetők!!!! Összehasonlítási alapom van a baráti társaságban, rokonságban lévő LG G2, G3, Samsung S6, Iphone 5-6-al. Nem csinálnak jobb képeket, sőt!!!!!! Nem is értem a sok fanyalgót! Az tény, hogy az emlegetett telókban az automatika nagyobb eséllyel találja meg a jobb beállításokat, vagyis a Sonynál több a rosszul sikerült kép, viszont a jól sikerültek jobbak, mint a többinél!
    Vmiért a DXO mark is a Z5-öt hozta ki a legjobbnak! Vszínű van szakmai megalapozottsága is, s nem a marketing miatt nyert a Sony, mert abban a koreaiak erősebbek!
    Nekem a vízállósággal sem volt soha problémám, pedig mindegyikkel csináltam felvételeket medencében.
    A X sorozatról annyit, hogy több cégnek bejött már az, ha végleg felhagyott egy sikeres modell gyártásával, s ugyanabban a kategóriában kihozott új termék teljesen más nevet kapott. Pl ha az autógyártásból, s a japánoktól hozunk példát, nézzük meg a Toyota Carina utód Avensist! Sikersztori! Pedig csak a név változott!
    Vagy Mazda 626, Mazda 6. De a németeknél is van rá példa: VW Jetta, Vento, Bora, majd megint Jetta. Ez szimpla marketing fogás, ami vmiért bejön!
    Szóval én azért nem temetném azt a márkát, amelyik ennyi kamerát tud eladni a konkurenciának (nyilván nem kis haszonnal), s amely márka aktuális játék konzolja (PS4) eladásban magasan veri a versenytársakat (XBOX, Nintendo). Vszínű egy-egy stratégiai döntés meghozatala nem ad-hoc jellegű, s nem a véletlenre van bízva :K
    Tehát itt a fórumon mindig az derül ki, hogy minden éremnek legalább 3-4 oldala van, s ugyanarról a termékről egy-egy embernek teljesen eltérő lehet a véleménye, még a relatíve egzakt (processzor teljesítmény, kamera felbontás, üzemidő, stb) dolgok tekintetében is :)

Új hozzászólás Aktív témák