Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • troviko

    senior tag

    Xperia U, Z1 Compact, Z3, Z5.
    Ezek a Sony-jaim voltak (előttük meg sok-sok SonyEricsson), a Z1C és a Z5 jelenleg is aktív. Viszont évről évre nagyobb csalódást okoz nekem a Sony.

    Az U egy katasztrófa volt, utána viszont a Z1 Compact maga volt a megváltás, a tökéletes telefon, és be kell vallanom, még ma is etalon. Szégyen, hogy azóta nem tudta felülmúlni a Sony, azt a telefont.
    Először is az újabb modellek nagyobbak, pedig a Compact-nak pont az volt a lényege, hogy kicsi, nem értem, hogy miért kellett növelni őket.
    Aztán jött a Z3 C a gagyi oldalfalakkal, végül a Z5C full tejfölöspohár műanyaggal. Ultra gagyi. Nem értem, hogy miért adták fel az Üveg + Fém kombót.

    Annó Z3-at pont azért vettem a Z3 C helyett, mert az még fémből volt. Immáron pedig a Z5 is félig gagyi műanyag, már csak az oldala fém. Kevés fejlődés, sok visszalépés. Nem értettem a mögötte meghúzódó logikát.
    Miért lesz egy flagship évről évre rosszabb, mint az elődje. Már ami az anyaghasználatot, kialakítást illeti.

    Ugyanakkor viszont jött most az X család. Azt sem értettem, hogy miért csinál a Sony egy olyan családot, aminek 2 tagja a kanyarba sincs a Z-khez képest, egy meg bucira veri a mostani csúcsmodellt.
    Mert a sajtótájékoztatón lemaradt az infó, hogy ezeket hova akarják pozicionálni.

    Mára egyértelműen kiderül, hogy megszűnik a Z család, és az X lesz helyette. Kár érte, marketing szempontból, stb. rossz döntésnek tartom, mint ahogy már elég sok rossz döntést hoztak.

    Az X nem lenne rossz, de gyenge hardveresen, az XA pedig elképesztően ronda, és a kijelző/káva aránya katasztrofális.

    Az új készüléknek vannak nagyon vonzó tulajdonságai. Persze most csak a Performance-ról beszélek, a többi nem érdemli meg, hogy beszéljünk róla.
    Szóval full fém, ezt már NAGYON régen hiányoltam. Szerencsére vízálló is, tehát ez is rendben van.
    Még az is tetszik, hogy kisebb lett a Z5-nél, amit már kényelmetlenül nagy telefonnak találok.

    Viszont a fizikai méret alig csökkent, a kijelző méret is csak 0,2 colt. A kijelző káva arány sokkal rosszabb, mint eddig volt, és még a telefon is vastag lett. Az akksi kapacitás meg csökkent. Nem jó ez így, nagyon nem jó.

    Az 5 colos méret pedig arra utal szerintem, hogy ezekből nem lesz Compact verzió. Mert miért is csinálnának egy 0,3-0,5 collal kisebb verziót. Pedig nagyon-nagyon kéne egy Z1Compact utód. De egy olyan, ami méltó rá, hogy utód legyen, ne egy ultra gagyi műanyag vacak.

    Szóval sok esetben komoly visszalépés az X performance (én meg a kamerában nem látom azt a hatalmas előrelépést, amit a Sony ígérget, mint ahogy pl a Z5-m is NAGYSÁGRENDILEG rosszabb fotókat csinál, mint az S6 E+-om csinált, főleg sötétben).

    Az akksi kapacitást már nem is említem, az kifejezetten szégyen.

    A fentiek tükrében nekem komolyan úgy tűnik, hogy nem jó irányba megy a Sony. Persze élőben még nem láttam az XP-t, adok neki egy esélyt, de egyre inkább úgy érzem, hogy 12+ év után végleg ott hagyom a márkát. Nem bírom már elviselni ezt a folyamatos visszafejlődést, miközben a konkurencia folyamatosan fejlődik, és már egyértelműen a Sony fölé nőtt, immáron nem csak hardverben, de már anyaghasználatban, dizájnban, majd minden szempontból.

    Amikor az imádott fém Z1C-met vettem, a Samsung S széria még egy jobb fajta Tesco-s tejfölös poharat idézett, viszont az S7 minden szempontból jobb, mint ez az X Performance.
    Jóval vékonyabb és kisebb, de nagyobb a kijelzője,és nagyobb felbontású, nagyobb az akksija, több benne a RAM, jobb a kamera (OIS, 1,7-es rekeszértékkel), ugyan úgy vízálló, a dobozban füles, és gyorstöltő is van, míg én pl a Sony Z5-höz nem kaptam fülest, és a töltő is csak egy tucat modell, nem gyorstöltő.
    Gyári, hivatalos csomagról beszélünk, nem Ahmed-féle verzió.

    Én Sony fan vagyok, de folyamatos csalódások után azt kell mondjam, ezzel a modellel értünk el oda, hogy a Sony végleg elveszítette a csatát, lemaradt, technikailag, esztétikailag, koncepcionálisan, lassan már szoftverben is (ok, a Walkmannak még mindig nincs párja) stb.

    Nagyon sajnálom, és nagyon csalódott vagyok, de mostanra ki kell mondani, ezzel kb végük. Nem csodálkoznék rajta, ha 1-2 éven belül kivonulnának a piacról. Ezt így nem lehet.

    :( :( :(

    https://www.oldtech.hu/

Új hozzászólás Aktív témák