Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz atus72 #10 üzenetére

    Én nem tudok ablak nyitó-záró szerkezetről, és amíg ilyen nincs, hiába lenne hozzá vezérlés. Elektromos redőnyt sem értem, miért nincs olyan, ami oldalról húzódik az ablakra, mint a busz ajtó, vagy csak simán egy sínbe tolódik. Gyorsabban, halkabban, könnyebben menne, mint a feltekeréses módszerrel. Nyilván mindenhova nem férne el, de ha nincs, sehol se lehet. Egyébként a redőnyhúzás szabályozhatná a fényt, a hőt, a szellőzést is. De szerintem még ha valaha a vezérlők elérhető árban lesznek, a vezérelhető eszközök akkor sem. Meg az ilyen automatikus mechanikus dolgoknál mindig benne van a pakliban, hogy megöl valami állatot, vagy bezár.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz atus72 #15 üzenetére

    Ha van kint is, és bent is fényérzékelő, és bizonyos fényerőt akarok, akkor nem kell a redőnyt húzogatva próbálgatni, hogy mennyi fény megy be. De persze akár igazodhatna a körülményekhez, és ha jön egy felhő feljebb húzódik. :D Amúgy nem is olyan egyértelmű, hogy mikor van világosabb. Pl. ha besüt a Nap, akkor a lámpa nem sokat számít, ha lehúzom a rolót, akkor a lámpa fénye jobban látszik. Éjszaka amúgy is látszik a lámpafény, de elvileg lehúzott redőnynél világosabb van, mert visszatükrözi a redőny, és nem megy ki. De mi van, ha félhomály van, esős idő, hajnal, este? Nem jön be elég fény, de a lámpa is jobban látszik, ha lehúzzuk a redőnyt. Én amúgy csak arra gondoltam, ha süt a Nap, és fény kell, akkor ne a lámpa égjen. De persze nem lehet minden igénnyel összevetni ezeket, hisz biztos sokan szeretnék, hogy ne a lámpa világítson, de meleg se legyen. :D Na meg télen, lehet több hő megy ki az ablakon, mint amennyibe a lámpafény kerülne, nyáron meg lehet éjszaka is szellőztetnénk. A túlterhelés érzékelőnek meg olyan érzékenynek kéne lenni, hogy ne ártson a macskának, de más akadályt eltoljon. Ha meg beszorulsz, nem nagyon lát változást a mozgás érzékelő. Nem csak menet közben szorulhat be. Nyugalom van, nincs ott senki, az útba is fekhet.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Új hozzászólás Aktív témák