Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DS39

    nagyúr

    válasz Graphics #7 üzenetére

    nekem a Bada jobban tetszett. ez meg már felesleges, sajnos a platformcsatákat a marketek döntik el, ezért minden újnak nehéz dolga van. és nem csak azért mert komoly pénz kell az elterjesztésére, hanem mert a szoftverkészítőket nem fogják tudni rávenni, hogy x+1-dik platformra is portolják az alkalmazásokat, és még legyen is optimalizálva ugye. iOS, Android, ugye alap, lassan a WP is, de ott is jókora késések vannak ilyen szinten és van amit ki sem adnak rá. szóval én 4. mobil OS-nek nem látom létjogosultságát, mindegy hogy azt a samsung, a firefox vagy ki adja ki.

  • janeszgol

    félisten

    válasz Graphics #41 üzenetére

    Most ne csak a hardvert nézzük. A szoftver érdekesebb*. De mivel a Samsungról beszélnük, mely cég óriási, kedvtelésből azt csinálnak, amit akarnak. Lehet a következő valami csúcsteljesítményű gépezet lesz. Nem tudni.
    Itt inkább a szoftveren van a hangsúly. Illetve ha beváll a Samsung terve, szoftver milliőről fogunk beszélni. Szeritnem a Samsung az MS-el együtt leste el az Apple hegemóniáját. Saját OS mindenre, mindennel összekötve. Csak mivel az Android piacba a Samsung rengeteg erőforrást (pénz, tudás) ölt, gondolom kamatoztatni akarja. Ezért a full kompatibilitás a droiddal.

    Amúgy érekes világot élünk. Az MS is pár százalékot elérő befektető a Linux fejlesztésében, sőt az intel a második legnagyobb befektető. Ezek marha nagy vállalatok, ide is tesznek pénzt, meg oda is.

    * Amire én gondolok. Ma a három nagy mobil OS közül az Android a legnagyobb, legbonyolultabb rendszer. Tele van toldozgatással, foltozgatással. A Tizent felfoghatjuk egy kiherélt Androidnak. Rosszul gondolom?
    Az a baj, hogy a Tizenről még kevés érdemi infót lehet elérni.

Új hozzászólás Aktív témák