Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    Hatalmas bálnaként terpeszkedik az Xperia S mellett...
    30E felár az akkuért? Hmm.

    Nézzük csak. A modell elveszítette a RAZR karcsúságát (mintha Xperia arc-ot látnánk el egy egyenes hátlappal, alatta nagyobb akkuval, de akkor értelmét veszíti a név, hiszen akkor hol az ív?)

    +30E a nagyobb akkuért.

    Nem tudom, én akkor már inkább beruházok egy nagyságrendekkel olcsóbb 2-5000mAh-s power bankba, és megmarad a szép, karcsú modellem, de azért van nálam útközben plusz energia.

    Valamit valamiért.

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Cyberpunk #30 üzenetére

    ...de sajnos az a minimális vastagítás hazavágta optikailag a RAZR karcsúságát!

    Ilyen méreteknél elég pár mm-es hízás, és totál más formát, alakot mutat.

    Ráadásul és az Xperia S-szel vontam főleg párhuzamot, hiszen mindkét modell azonos kijelzőmérettel bír... (4,3" - ha nem tévedek) Ebből a szemszögből nézve bizony elég bután fest a MAXX az S mellett...

    Razr és Razr maxx:

    Méret 130,7 x 68,9 x 7,1 milliméter
    Tömeg 126 gramm

    Méret 130,7 x 68,9 x 8,99 milliméter
    Tömeg 145 gramm

    Razr:
    "A penge visszatért és élesebb, mint valaha. Az új RAZR egy vékony, okos és gyönyörű telefon."

    Na ezt veszítette el a Razr Maxx... :U

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Retekegér #41 üzenetére

    ...és látod, én meg inkább viszek magammal egy plusz eszközt (amit bármikor otthon is hagyhatok, ha nem kell) és úgy használom, olyannak a "karcsú" telefonom, amilyennek először megálmodta a tervezője...

    Elég csak ha belegondolunk egy szilikon, vagy kemény műanyag tokkal mennyire meg tud változni az eredeti külső.
    Éppezért én inkább rendelek plusz hátlapot (mint azt tettem eddig is, és most is rendeltem a ray-emhez) illetve fóliát az előlapra, hogy úgy használhassam, olyan formában, mint azt eredetileg megtervezték...

    Természetesen ezek - mint azt Te is jól láttad - az én preferenciáim, ezzel lehet azonosulni, vagy nem.

    (#43) Cyberpunk:

    Ez evidens, sőt! Nekem sem tetszik a túl penge. De nem is ez volt a fő mondanivalója a hsz-nak.
    Mindenkinek van olyan forma, méret, amitől eltérve már nem tetszik neki.
    Ez megkérdőjelezhetetlen, mert szubjektív.

    Én arra próbáltam rávilágítani, hogy a Razr-rel a köztudatba hozott pengeséget, karcsúságot veszítette el a Razr Maxx. Hiába "csak" 2 mm-et hízott, az pont elég (több, mint 26%-os hízás) ahhoz, hogy az eredeti érzést hazavágja.

    Neked is, (és még sok ezer embernek) ellenben pont ezzel a vastagsággal lesz optimális és szerethető - és ezzel az ég világon semmi baj nincs.

    Csak épp az eredeti Razr filozófiát dobta sutba...

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Bailey #51 üzenetére

    Ha jól tudom, a Samsungnak van olyan gyári akku-hátlap kombója ami nagyobb akkut eredményez.
    Ráadásul ezt a kérdéskört nem így közelíteném meg, mert inkább gyártsanak 1 jó modellt, mint két különbözőt ( egyiket 30-ezres felárral)...

    Ezt megkoronázva pl ott van a Mugen, ami szinte minden gyártónak gyárt nagyobb akkut, ha kell extra hátlappal...

    (#54) Legendd:

    "Másik: aki írta,hogy elveszti a szép formáját: basszus, még így sincs 9mm!!! A Sony S-em 10.5mm és a leírtakat tudja..."

    Nem a méret, hanem az arány a fontos!
    Az új RAZR mint penge, mint karcsú modell jött be, ezzel a szlogennel.
    Arányaiban ez a modell - még ha az most is csak 9 mm - vastagnak hat a RAZR mellett!!

    Kb, mint ha egy 50 kilós szupermodell mellett egy "dagi" 60 kilós állna (teszem azt kapná valamilyen koronát) és a többi 51-52 kilós szupermodell kritizálná, hogy némá! a vastag nyert...

    Pedig aztán a való életben az az 60 kilós szupermodell is több, mint kívánatos a férfiak számára...

    Szóval az arányok.

    Vagy képzeld el az Xperia S "utód/testvér" modelljét S+ ként, 12 mm-es vastagsággal, nem íves, hanem teli hátlappal... Szép kis tégla lenne, holott a mai átlagos mobilok még ennél is vastagabbak szoktak lenni...

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Brutális eb #57 üzenetére

    Heringnek... :C
    Ez jó, így még nem hallottam.

    Pedig aztán az S is milyen szép darab! Éppen még jól áll a kézben...

    (#58) Cyberpunk:

    Jaj, ne! Miért lenne gond? Ki írta? Gond?
    A fenét. Alkottam egy véleményt és semmi több! Ne kezdjük elvinni a semmi felé az érvelést!
    Gondja ezzel max a tulajának lehet, ha elromlik, nekem aztán az ég világon semmi gondom nincs vele.
    Véleményem az van. Mégpedig az alkotott dizájn - ami az eredeti RAZR-nél sem nyerte el a tetszésem, de ez szubjektív - és szlogen elvesztése.

    Mint a smart esetében. A smart, az azért smart, mert úgy vonult be a köztudatba, mint kicsi, kétszemélyes törpeautó.
    ...aztán jött a smart forfour és akkora bukás lett, hogy öröm volt (nem nem volt öröm) nézni.
    Pedig kompakt kis koci volt az is, csak épp a smartos jellegét veszítette el...

    Még mielőtt valaki belemagyarázná az utóbbi boncolgatásomba azt, hogy ez is bukás lesz, most verje ki a fejéből. Nem vagyok jós, és még csak nem is vagyok ott minden világrészen, piacon, hogy ilyet akár burkoltan is állíthassak...

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Legendd #62 üzenetére

    ...és még így is bele lehet(ne) állítani a liftajtóba? (a penge reklám szerint) :)

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák