Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prompt

    tag

    Megszűnök Defy-s lenni, mert sikerült kinyírni, teljesen. A garanciáját is elveszítette szegény.

    A történet az, hogy nemrég (majdnem 8 hónap után) előjött a hangszóróprobléma és elküldtem szervizbe, ahol természetesen még garanciában megcsinálták. Viszont ezután jó szokásomhoz híven buliban bemutattam (már sokadszor), hogy mennyire remek vízálló telefonom van. És mint kiderült már nem vízálló, mert mire észbe kaptam (ez amúgy nem volt túl gyors, mert ugye buliban voltam) már belement a víz, páros volt a kijelző. Másnap szárítgattam, de tiszta pára volt a kijelző még mindig, persze ekkor nem kapcsoltam be. Aztán darabokra szedtem, hogy tényleg kiszáradjon, meg kitörölgettem belőle a vizet és egy napot darabokban volt, hogy minden csepp felszáradjon. Utána összeraktam és bekapcsoltam, de hát a kijelző egy része nem érzékelt, a bal alsó gomb nem működött, a kamera szintén nem. Visszatettem rá a gyári ROM-ot (CM7 volt rajta) Elvittem szervizbe és mondtam, hogy milyen hibajelenségeket produkál (azt nem, hogy víz alá dugtam). Szétszedte a srác és látta az akksi allján lévő indikátoron (mert ilyen is van rajta), hogy az bepirosodott, szóval víz érte a telefont, amitől az elveszítette a garanciáját. Szépen be is jegyezte a központban, hogy ezt a telefont nem lehet garanciában javítani. Kérdeztem a szervizest, hogy az nem lehet-e, hogy a kb. két héttel ezelőtti szerviz alatt nem rakták össze tökéletesen, nem húztak meg valami csavart, elmozdult a tömítés, vagy valami, ami a gondot okozhatta, de persze ő mondta, hogy az elképzelhetetlen, ott tökéletes emberek dolgoznak, csak én lehetek a hülye. Nem vitatkoztam vele, felesleges lett volna.

    Felhívtam a szervizt, hogy mennyi lenne megcsinálni, mondták, hogy nem éri meg, alaplap csere tuti kell, ami 60-70 ezer körül van.

    Tanulság: csak óvatosan a vízállósággal, főleg szerviz után :)

    THE END :)

Új hozzászólás Aktív témák