Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CybonTom

    tag

    válasz .OM. #72 üzenetére

    A legtöbb cégben telephelyenként van egy-két vezetékes céges előfizetés amiből osztják a helyi internetet - bizonyos, hogy az 5000 HUF limitet ezek elérik havi szinten.

    Igen, telephelyenként, tehát ha valaki neadj isten szeretne terjeszkedni, munkahelyet teremteni, akkor új telephely nyitásával tovább növeli a saját költségeit, amit tutira nem fog megtartani magának, tehát mi fogjuk fizetni, vagy nem fog bővíteni, tehát nem hoz létre új munkahelyeket... ez mindenképpen az ország érdekeivel és a fejlődéssel ellentétes.

    Emellett számolni kell azokkal a speciális munkát végző kollégákkal, akiknek a munkájukhoz szükséges mobilnet van a telefonján. A legtöbb ágazat nem kívánja meg, hogy ezek a csomagok 1-2 GB / hó limitnél többet forgalmazzanak.
    Természetesen vannak speciális esetek, amikor ennél nagyobb mennyiségű adatot kell forgalmazni ami nem a központi vezetékes hálózatot fogja terhelni.
    Véleményem szerint az esetek túlnyomó részében ésszerűsítéssel és tervezéssel elejét lehet venni a kiadások megugrásának, mindemellett aláírom, hogy a jelenleg trendi felhő alapú infrastruktúráknak nem barátja ez az adónem.

    Erre megpróbálok neked egyben rávilágítani.
    Szóval, a mobilnet általában cégek esetében tényleg nem több mint 1-2 giga (bizonyos speciális eseteket kivéve), de ne felejtsd el, hogy ez pluszban fog jelentkezni a vezetékes mellé, tehát ismét árdrágító hatása lesz. Arra is felhívnám a figyelmedet, hogy a mobil internet egyébként most indult meg igazán a fejlődés útján és pont most kezdik elérni azokat a határokat, ahol már valószínűsíthető lesz az olcsó + korlátlan mobilnet hozzáférés... kivéve nálunk...
    Ráadásul az adó semmilyen szempontból nem veszi figyelembe, hogy a világon mindenhol jelentősen elmozdultak a munkahelyek (ahol csak van erre lehetőség) az otthoni dolgoztatás irányába interneten keresztül, mert a cégek ezzel is eredetileg spórolni tudnak (kisebb telephely fenntartási költségek, mint víz, áram, kötelezően előírt munkavédelmi/tűzvédelmi, higéniai előírások betartásának költségei, stb.) és a dolgozók morálját is javítja a felmérések és a tapasztalatok alapján. Ehhez párosult az általad trendi felhő alapú infrastruktúra, ami jelentősen megkönnyítette az ilyen munkavégzéseket (hisz egyre több cég ad ingyen, vagy bónuszként felhő tárhelyet, amit adat szinkronizálásra használnak sok helyen), ami viszont folyamatos és nagy mennyiségű adat mozgást eredményez, mind a magán embereknél, mind a cégeknél, amit ez a fajta adó megintcsak értelmetlenül súlyt. Amennyiben ehhez hozzáveszed azt, hogy sok helyen a cégek informatikai felügyeletét, a rendszergazdai teendőket egy másik cég végzi, akik általában netes support rendszert tartanak fent és a legtöbbször neten keresztül távoli eléréssel dolgoznak, ezel is megspórolva a kiszállás díját és gyorsítva a problémák elhárítását (és most nem tértem ki külön a külföldi cégek magyar telephelyeire, vagy a tudományos élet különböző területeire amiket ugyancsak hátrányosan érint ez az adó), akkor rájöhetsz, hogy sokkal több racionalizálást hajtottak már végre a cégek a netnek köszönhetően, mint azt egy átlag ember gondolná és van egy határ amikor már nincs hova racionalizálni, csak olyan módon leépíteni, ami nem a haladást és a fejlődést segíti, sőt kifejezetten hátráltatja (hisz ezeket a tendenciákat egyaránt sújtja a netadó).
    Sorolhatnám még hosszasan, hogy milyen árnövelő hatása lesz az adónak, de nem teszem, nyugodtan kezd el végig gondolni magad is, mind a cikkben leírtakat, mind a hozzászólásokban felvetetteket!

    Ezeket bár nem nekem írtad, de azért reagálnék rá:

    Bárhogy is lesz, jó/rossz, nem tudom - emlékezni fognak rá - tehát történelmet ír.

    Hitler is történelmet írt, mégse hiszem, hogy a Németek nagy része büszke lenne erre és örülne neki így ennyi év távlatából... Ám én azt remélem, hogy inkább az fog történelmet írni, hogy az ország miként fogott össze ezen buta adó ellen...

    Arról beszélek, hogy olyan adónem ami soha nem volt, tehát valami újat próbálnak. Majd kiderül, hogy mi lesz a hatása, de legalább próbálnak.

    Attól, hogy új, még nem jelenti azt, hogy jó... és főleg nem átgondolt, lévén az utolsó másodpercben került bele Orbán Viktor parancsára, azt pedig tudjuk, hogy ő erősen technikai analfabéta, így tuti, hogy nem gondolta át, max addig, hogy jó lesz az. Az pedig végképp nagy probléma és totális hozzánemértésről tesz tanúbizonyságot mind gazdasági, mind társadalmi szempontból, hogy egy ilyen horderejű adó hatásait meg sem próbálták elemezni előre...
    Amúgy, ha komolyan akarnának valamit próbálni, akkor a készpénz kivezetését kellett volna megcélozni és a teljes elektronikus fizetés bevezetését erőltetni (ez ugyanis az állam kiadásait, valamint a korrupciót és az adóelkerülés lehetőségeit csökkenti)... ehelyett a készpénzt nyomatjuk és adóztatjuk pluszba az elektronikus fizetést, amire még rádobunk egy lapáttal a netadóval (az atm-ek sem csak úgy maguktól működnek ám).

Új hozzászólás Aktív témák