Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ájvé

    veterán

    válasz vicze #84 üzenetére

    Szó szerint forgatod ki a szavaimat, nagyságrendileg semmi a nagy gyártókhoz képest semmi amit marketingre költ a Xiaomi, ennyi a lényeg, de te pedig ennek az ellentétét akartad igazolni linkkel amit át se olvastál. Nem hiszem, hogy milliókat költene marketingre, esetleg százezreket. Legközelebb kedvedért azt írom, hogy minimálisat költ rá, amik készülék árban csekély mértékben mutatkoznak meg (persze ez valószínű az agresszív piaci terjeszkedésük része is, nem csak csupa jószívűségből teszik).
    Rom meg jó, iOS-t mondjuk nem ismerem, de az hogy asztalon vannak az ikonok semmit nem jelent. Mi-4 tényleg elég hasonló az iPhonehoz (azért a Lenovo sokkal pofátlanabbul lemásolta, persze csak Kínában és esetleg néhány keleti régióban forgalmazza majd). Így vagy úgy, de az egyik legjobb rom, stabil és sokkal jobb, mint az egyes telefonok gyári romjai, talán nem véletlen, hogy egy sor nagy gyártó, jó néhány modelljére elérhető. Cyanogen említhető egy lapon csak vele.
    Xiaomi készülékek is mind nagyon jók. Volt már kezemben Redmi 1S ami kategóriájához képest igen csak jó készülék, nekem pedig Mi-3 van, így nyugodtan lehet elfogultsággal vádolni. Top készülék ez is, minden tekintetben.
    Te is rendelhetsz közvetlenül a Xiaomitól. Az lehet, hogy az első készleteket a kereskedők elviszik, de 26,11 millió készüléket nem hiszem, hogy csak úgy megvettek volna kereslet nélkül.
    Azért sok gyártó örülne, ha első 100.000-es készletét így elkapkodnák, persze másnak meg kevés ez is (Samsung és Apple).
    Volt presztízse HTC-nek, akit érdekelt az Android azok ismerték és szolgáltatótól a kezdetektől a mai napig megvehetik. Persze, mint írtam közre játszott, hogy néhány Androidos készülék volt (nem is tudom hány Andoid telefon lehetett még listán, mikor talán 2009-ben vagy 2010-ben megvettem a HTC Heromat, akkor még tele voltak Nokiával a listák és nem is volt nagyon régen). Készülékek nem voltak százával, így mind nagyobb figyelmet kaphatott. Néhány gyártó volt csak. Szóval volt értéke, sokkal nagyobb szerintem mint most. Eltűntek a tömegben, Sensei UI-val együtt amit akkoriban a legjobbnak tartottak.
    Kínai gyártók már mind itt vannak. Van ami EU brand alatt fut (Prestiogio) és jönnek bizony kisebb gyártók is (licencüket nem tudom mennyire villogtatják) vagy EU storeon keresztül, vagy hazai kis cégek viszonteladóin keresztül (xiaomishop.hu), sőt EU-ban már tevékenykedő kiépített kínai hálózaton keresztül (Wayteq lásd Xiaomi).
    Lenovo nem Motorola által jön, egyébként is megjelentek, mint a hírben is vita téma, ki a harmadik legnagyobb gyártó, nem rég ment végbe a vétel, de Lenovo már így is megjelent pl nálunk, kétlem hogy a szerződés érvényesítése pillanatában rögtön azonnal ellepték volna a piacot a Lenovo telefonok (bár várhattak volna még, nem láttam még hazai kereskedésbe értékelhető darabot, szóval hajrá Xiaomi).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák