Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alkatraz3000

    senior tag

    válasz Xing55 #79 üzenetére

    Na ők nem támogatják a startuppokat, hanem meg is veszik azt, ez is a támogatás formája :) maradhatnak a helyükön, de megis fejlődhetnek egy masik csapattal, es újabb dolgokat tanulhatnak.

    "Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Xing55 #79 üzenetére

    uhh...

    "akkor a minden félévben "pénisz növelő" felhalmozása annyira nem is szükséglet ugye? " aztán téged miért érdekel hogy kinek mekkora és mit csinál vele? gyanús...

    "De mifelénk ha néha segítesz a rászorulókon, nem néznek ki a sorból és azt is ugyan úgy megteheted."

    tippelhetek? nem vagy vállalkozó. talált?

    "Valóban, de rosszul fogalmaztam. Arra gondoltam hogy valami hasznosra pl ha sportra költik és ezért 100 gyerek tesz egy lépést az egészségesebb életmódért, már megérte. De írhattam volna oktatást, gyógyászatot,"

    az előző körben már kiderült hogy nem vagy vállalkozó, és ez így is van rendjén. ha az alma sportra, egészséges életmódra, oktatásra, gyógyászatra adakozik, akkor nem éri el a célközönséget. szegénység ellenes szervezetnek adtak már lét, de az ilyen általános, mindenki által dekódolható történet. a cégek úgy általában nem jóléti szervezetek az a baj hogy ezt nem fogod fel. terézanya meghalt, és nem támad fel. a google startupot akkor támogat, ha a munkatársa saját projektjén dolgozik, azt nem használják fel, de a fizetését megkapja (van erre valami időszak hogy x időnként y időt ilyen garázsprojektekkel kell tölteniük). a többit megveszi, mert bejött neki a technológia. a támogatás az, amit azért adsz mert csak, és nem kérsz érte semmit. ez meg felvásárlás.

    a redbull meg eleve a legrosszabb példa amit fel tudtál hozni... leejtették azt az embert onnan magasról mert mindenképp megoldja az izét... na, vagyis ezzel fel akarták hívni a figyelmet a, őőőőőő, de érted. a világ élőben nézte ahogy ezer bika logót viselő ruhában egy ember egy közvetítésben amiben 200x ejtették ki a brand nevét és le se került a logó a kijelzőkről, leeset a földre. newton tuti örült volna ha látja de a következő projektre lenne ötletem. leviszik a bordos csapatot valahova szudán mélyére a törzsekhez, pár milliárdért építenek oda egy bazinagy hegyet, telehordják hóval mert a gyerekek kalát már láttak de telet még nem, és bemutatják élőben a világnak hogy tanítják őket lecsúszni. ez nem jótékonykodás. ez a marketing büdzsé hatékony használata.

    "Vagy ha példát kellene felhoznom, ott a Red Bull, árulnak vmit amire nagy szükséged van azt is jutányos áron,"

    nincs rá szükséged, és a jutányos árról egészen más elképzelésünk van. amit 1 forintból legyártanak és 400-ba kerül, az nem jutányos. lehetne olcsóbb, de akkor nem lenne ennyire menő a fiatalok közében. de ismerős... várjálcsak... az apple is ... whati what? ez már nem is kettős mérce:D

    a bull meg felejtsd el mint pozitív példát a segítő szándékra és adakozásra. majd ha kint leng egy idősek otthonán hogy powered by redbull, akkor talán van az a szög, de addig maradjunk abban, hogy megfinanszíroznak, majd lefednek a logójukkal olyan rendezvényeket, amikkel a lehető leghatékonyabban elérik a célcsoportjukat. se több se kevesebb. nem jófejek. egy cég. üzelt. welcome to the real world neo...

    "A Cisco meg az Oracle sem a "presztízsből" szedte meg magát ha jól tudom. Az msről nem nyilatkoznék."

    hát pedig az ms is egész érdekes lehetett, az oracle meg aztán pláne, dehát te tudod:)

    nagyon mellé lősz. a meki is jóarc támogatja a sportokat. amerikában tényleg sok rendezvényük van. de miért? mert belelépett a bíróság az arcukba, velük volt tele a sajtó, elkezdődött a népharag, úgyhogy kellett valami amivel befogják az arcokat. a kajájuk nem lett se jobb se kevesebb. csak megfinanszíroznak rendezvényeket amiket utána teleszórnak a logójukkal. marketing, brand retinába égetése, üzlet.

    mindegyik cég profitorientált. ha adakozik, azt próbálja úgy tenni, hogy a célközönséget hatékonyan elérje és reklám értéke is legyen. ingyen a legkevésbé ad bármit bárkinek. még ha nagyon azt is akarják mutatni, amint látom néha egészen hatékonyan...

    [ Szerkesztve ]

  • azopi74

    addikt

    válasz Xing55 #79 üzenetére

    "Arra gondoltam hogy valami hasznosra pl ha sportra költik és ezért 100 gyerek tesz egy lépést az egészségesebb életmódért, már megérte. De írhattam volna oktatást, gyógyászatot, vagy akár mint a product red-et ahogy azt írták is. "

    Hát pedig nem ez az aggasztó a pénz és értékpapir felhalmozás kapcsán, hanem inkább az, amit irtam, vagyis az, hogy nem tudják értelmesen felhasználni a szabad forrásokat már lassan három éve. Egy vállalat nem közcélú alapitvány, hanem profitorientált szervezet, azt ne várd el, hogy adakozzanak. Az viszont joggal elvárható lenne egy ilyen iphone nevű cash-cow-n csücsülő vállalattól hogy folyamatosan új piacok felé nyissanak, kisérletezzenek, ahogy tették korábban. Ne pedig terpeszkedjenek a matrac alá dugott készpénzállományon, ahogy mostanában teszik egy ideje. Úgy tűnik, kifogytak az ötletekből. Vagy talán az új HQ-ra, a Campus 2-re gyűjtik a lóvét :)

    [link]

    Ezt persze csak viccnek szántam, az megvan röpke 5 milliárd dollárból, ők meg több, mint 160 milliárd dolcsin csücsülnek, abból 32 Campus 2 is kijönne :D

Új hozzászólás Aktív témák