Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz moonman #27 üzenetére

    fura, hogy a blogbejegyzés címe: mindenre van megoldás, ha kérdezünk, ehhez képest Windows-nál ez már a dögöjjönmeg kategóriába esik.

    ehhez csak annyit, hogy ezt a driver-bajomat eddig két - magát expertként definiáló - csóka próbálta megoldani, aztán én estem neki a netnek és kerestem a megoldást. ez nekem már kimeríti a kérdezés fogalmát, ezek után igenis dögöljön meg a windows.

    de ha hazajövök - mert most jól elmegyek - akkor átpörgök a megfelelő topikba kérdezni, hátha ti tudtok újat mondani, amit előre is köszönök.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz moonman #27 üzenetére

    Igen, csak a Microsoft nem gyárt számítógépet, az Ubuntu sem gyárt számítógépet, az Apple viszont gyárt, és mellé oprendszert is. Biztosan könnyebb a dolguk így, a kérdés nem ez, hanem az, hogy a Microsoft miért nem gyárt akkor számítógépet? Mert a helyzet az, hogy az OS X-en kívül mindennel csak a szopás van, ha driverezni kell. Van itthon egy Acer AspireOne 751h netbook, elég új cucc, van benne egy driver támogatással nem rendelkező Intel GMA500 videóchip, Ubuntu 10.04-nél nem megy vele a 3D, a Windows 7 csak simán használhatatlanul szar rajta (valami hangdriver-para ott is volt, de két nap alatt megcsináltam), a megoldás egy régi Ubuntu (9.04) lett dualbootban, ahol egy-két óra szenvedéssel megoldottam a dolgot. A konklúzió pedig az, hogy vesz az ember egy netbookot és lehet, hogy nem fogja tudni érdemben használni. Egyébként XP volt rajta, azzal tényleg tökéletesen ment, de azért érted, 2010-et írunk.

    Én tehát csak annyit mondok: Apple-nél ilyen nincs. Megveszed a hardvert és kb. garanciát kapsz, hogy még 5 évig hibátlanul menni fog a szoftver is, sőt, még support is lesz. Ilyet miért nem csinál egy másik gyártó sem? :(

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák