Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz biker #172 üzenetére

    "óránként 3-5 perc munkával ment le, csak a változásokat, mégis a teljes rendszert, bármikor minden visszaállítható"

    ezt a folyamatot hívják Windows-on shadow copy készítésnek (restore point), ugyanez a hatása és még 3-5 percig sem tart. ki lehet próbálni, system properties ablak, system protection fül, create gomb. amíg az lefut, annyi idő alatt készül egy teljes árnyékmásolat az összes fájlról (illetve azok módosulásairól).

    mivel azonban a Windows világban a shadow copy nem számít backup megoldásnak, van rá külön program és itt egyben válaszolnék a következő hozzászólásodra is:

    system image-et az ember nem ment hetente, mert fölösleges. egyszer kell készíteni, aztán alkalmanként, én pl. félévente gyúrok egyet. a heti mentésben én egyedül a library-kat teszem, mert abban van minden, amivel dolgozom, a rendszert elápolgatja a system restore, ha gond lenne. egy ilyen heti mentés pedig max. 10-15 percig fut és akkor már sokat módosítottam, sokat töltöttem le.

    remélem, így már kicsit kibogoztam a dolgokat, és hangsúlyoznám, hogy nem "hordok le" semmit, ha valaki így látja, az olvassa el még párszor.

Új hozzászólás Aktív témák