Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • devast

    addikt

    válasz helixP #20 üzenetére

    Nem közgépes vagyok, még csak gazdag sem. De ha leveszem az áfát, meg a kereskedelmi hasznokat, akkor egy 30-35k-s telefon kb 15-20k -ban áll meg. Annyiból meg ha beleszakadnak sem lehet értékelhető készüléket összerakni. Természetesen telefonálásra lehet használni, de amint elkezded okostelefonként használni.... Amit mi alsónak nevezünk, az normálisabb régiókban nem is létezik.
    Ez mondjuk jellemzi is a magyar piacot, mint anno az akai megmondta "mindegy milyen, csak olcsó legyen meg érintős". Ettől függetlenül ezeket én még az ellenségemnek se kívánom.
    ps: 100k az régebben tényleg felső kategória teteje volt, de manapság az új csúcskészülékek bőven 150k+ áron érkeznek.
    Moto G is 720p-s 55k körül, kínai 720p-s importból (myaudio, wayteq, prestigio stb..) is dunát lehet rekeszteni 50k alatt, és biztos van még sokféle, a közvetlen kínai választékot nem is keverem ide... szóval nem igazán hiszem, hogy 60k-ért az LG nem tudna belerakni egy olyan panelt.

    nekem huawei g700 kínai importom van, mt6589 + 2g ram + 5" 720p ips , ~9 hónapja volt áfával 67k. Lassan a "nagy" gyártók is léphetnének már egyet előre ebben az árkategóriában...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák