Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norbi819

    csendes tag

    Sziasztok !

    Most vettem egy ilyen telefont. Eddig még nem fagyott le, de egy bajom van vele. A billentyűzár nem akar feloldani. Vagyis, ha rámegy a telefonra a billentyűzár, akkor a bekapcsoló gombra egyszerűen nem reagál, nem jön fel a képernyő. Ha bedugok füledst, feljön. Hosszú-hosszú idő után ha össze-vissza nyomkodok minden gombot a telefon külsején akkor esetleg feljön. Mit lehet tenni ? Ez szoftveres vagy hardverhiba ?
    A telefon gyári független és V10B a firmware.

  • Norbi819

    csendes tag

    Sziasztok !
    Rájöttem a dolog lényegére, bár azt nem tudom, ez normális-e és hogy ez szoftveres vagy hardveres hiba. Szóval ha bekapcsolom a telefont vagy töltőre dugom akkor nem működik a bekapcsoló gombra a feloldás csak a hangerő gombra jön fel a képernyő. Miután feloldottam és újra lezáródik a készülék, onnan már megy a bekapcsológombra is... érdekes.
    Másik kérdés: Nektek meddig bírja el az akksi ? Nekem egy napig és annyi, közepes használat mellett. Azért ez szerintem nagyon kevés. Minden felesleges dolog ki van alapból kapcsolva. Firmware frissítés ezen tud valamit segíteni ?

  • Norbi819

    csendes tag

    Sziasztok !

    Három kérdésem van:
    1. Firmwaret akarok frissíteni. Az első hozzászólást végigolvastam, mentem pontról pontra, és elakadtam a hatodiknál. Beütöm a fájlok helyét, a firmware típusát és a 10 fájl nem generálódik, Semmi hibaüzenetet nem kapok, csak a loading... felirat és egyszerre befejeződik a parancs. Ez miért lehet ? Visszaolvastam jó sok hozzászólást és valaki belinkelte azt a 10 fájlt, hogy ne kelljen legenerálni. Igy simán átugorhatom ezt a pontot, nem lesz gond ?
    2. Töltöttem fel mp3 albumokat a telóra. Mekkora az a képméret, amit még ki tud ovlasni az mp3 fájlokból ? Vagy esetleg mi más zavarhat be ? 200x200-as képeket tettem beléjük. Volt amelyiknél kiolvasta, volt ahol nem...
    3. A Kedvencek képernyőn, ahol a zenéket hozzá lehet adni a képernyőhöz (lila képernyő), ott albumokat is hozzá lehet adni vagy csak számokat egyenként ? Albumokat szeretnék, nem egyenként egy album összes számát.

  • Norbi819

    csendes tag

    válasz ko9 #19845 üzenetére

    Hello !

    Nekem is van ilyen problémám, plusz a képek a számok mellett. Remélem valaki segít.
    Közben megoldódott a firmware frissítési probléma. Azért nem tudtam továbbmenni a hetes ponton, mert a vinyón nem volt már 200 mega se és gondolom nem tudta létrehozni a fájlokat, meg sem próbálta, hanem szó nélkül kilépett.
    Most V10P_00 UK van fent. Egyelőre le kell kopognom semmi baj a telefonnal. Eddig V10B volt fenn, egyetlen problémát vettem észre: Mikor elfordítottam a telefont, főleg SMS írásnál megbolondult a telefon és visszafordította a képet állóra, pedig semmit sem csináltam. Mostmár nincs ez a hiba se. A telefon még egyszer sem fagyott. Nagyon sok hozzászólást olvastam el, összegyűjtöttem a hibáitokat.
    - A zenékbe bele tudok tekerni
    - Működik a playlist
    - van időjárás widget
    - nincs vibrálás
    - nincs lassulás, lassú tekerés
    - a telefon nem melegszik, csak töltésnél, de minimálisan
    - nem lassú a java
    - telefonálásnál elsötétedik és vissza is jön a kép. Ha feloldom és fülhöz teszem, elsötétedik, de ha visszajön, akkor sincs billentyűzár. Arra kell csak vigyázni, hogy az érzékelő elé ne tegyem az ujjam.
    - profilok nem keverednek, nem veszik el a nevük és tényleg azt csinálja a telefon, amit beállítottam
    - ha lekapcsolom a 3G-t, akkor el is tűnik az ikonja
    Amit még meg kell néznem: A wifi és a youtube meg az ébresztő. Sajnos nem vagyok wifi közelben, csak hétvégén.
    És két probléma megmaradt: Bekapcsolás vagy töltőre tevés után először csak a hangerő gombbal jön fel a kép és úgy tudom feloldani, utána már a bekapcsoló gombra is megy. Ezzel még együtt tudok élni, de az akksi továbbra is katasztrófa. Egy napot se bír, ha a telefont rendesen használom. Csak telefonálgatok és nyomkodom a menüt. Nem is kameráztam vagy hallgattam zenét és egy nap alatt lemerült, estére már le is kapcsolt...

  • Norbi819

    csendes tag

    Sziasztok !

    Megint én. Megtörtént a Wifi teszt. A routerem TPLink WR941ND.
    Most vagy én fogtam ki jó telefont vagy nem tudom mi van...
    A Wifi gond nélkül megy, nemhogy 10 perce nem dob le, már két órája próbálgatom. Megnéztem a youtube-ot, simán megy. Több videot is megnéztem, pillanatok alatt pufferel, és megy a videó. Kérdések most is előjöttek, ha valaki tud, légyszi válaszoljon.
    Amik eddig is voltak:
    - A kedvencekbe lehet albumokat is felvenni vagy csak számokat ?
    - Mekkora képet lehet egy mp3-hoz fűzni ? Van amelyik megjeleníti van amelyiket nem.
    - Az akksi egy napot se bír, ez nektek is ilyen ? A telefon használt, lehet vennem kéne hozzá egy új akksit, de nem tudom megéri-e vagy ez sajnos általános probléma. El nem hiszem, hogy egy akksi egy napot se bír ki, alig nyomkodom a telefont. Ma reggel 8-tól délután 16-ig bírta, egyet-kettőt telefonáltam, semmi több. Energiatakarékosság be van kapcsolva, gombhang-rezgés levéve...
    És ami új kérdés:
    - Az eredeti böngészőn éles, nagyon szép a kép. Tettem fel Boltot és Operát, mindegyikből a lefrissebbet utána töltötte a gép. Ezekben a kép kicsit mosódott, nem olyan szép, gyengébb a felbontás. Ezen lehet valahol állítani ? Egyébként ez szinte minden Java alkalmazás igaz, kicsi a felbontás, nem éles a kép.
    - Youtube: Gyönyörűen megy a dolog, de : a kép nem az egész kijelzőt tölti be és szemcsés, nem éles. Haverom mutatta Galaxy S-en a minőséget, és hát kicsit más :). Megpróbáltam az optimalizálót, amire a FAQ link mutatott. Nem tudom lefuttatni, mert Authentication errort kapok... Szóval akármilyen videót indítok egy pici és gyenge képű videó indul el. Persze lehet ez nem is lesz jobb, világosítsatok fel. HD is ilyen, nincs opció se, hogy jobb kép legyen.

    Aki tud segítsen.... köszi

  • Norbi819

    csendes tag

    Sziasztok !

    Végigment a youtube optimalizálás, de semmit se változott, se a kép, se a hang. Az alap youtube widgeten elinduló oldal egyik videónál sem ajánlja fel a HD minőséget. Az opera felajánlja, de nem indul el a videó. Opera 5.1 Próbáljak meg régebbi verziót ?
    A Boltban meg egy pici ablakban indul a videó a youtube-on a video ablakon belül és itt sem lehet minőséget választani...

  • Norbi819

    csendes tag

    válasz RaveForce #19855 üzenetére

    Köszi a segítséget. Megtaláltam, de nem lett semmi különbség, ugyanolyan a kép meg a hang is :(, de még mindig jobb, mintha nem is menne.

  • Norbi819

    csendes tag

    válasz [HUN]LeslieG #19857 üzenetére

    Hello !

    Ma délután kipróbálom... észre se vettem eddig a Music könyvtárat, a Soundsba tettem a zenéket.
    Abban tudsz segíteni, hogy a kedvencek közé albumokat is fel lehet venni vagy csak számokat egyenként ?
    Még senki nem írt erre választ.

  • Norbi819

    csendes tag

    Na sziasztok !

    Mindenkinek válaszolok amit tudok.
    [HUN]LeslieG: Na megvan miért a Soundba mentettem a számokat. Nekem nincs Music mappa a telefonon, szerintem azt neked valaki csak úgy létrehozta.
    nerine: Winamppal lehet, de nekem van amikor beleteszi a képet, van amikor meg nem és nem tudom miért csinálja ezt. 200x200-as képekkel próbálkoztam. Rámész a file infora és az Artwork fület választod. Ott Load Artwork és kikeresed a vinyón majd OK.
    Persil: Nagyon fontos, hogy mindent úgy csinálj, ahogy le van írva. A könyvtárak és azok helye a vinyón is fontos. Vagyis a C:\111 az C:\111 legyen, ne mondjuk C:\valami\111, mert szinte minden baj és szó nélkül kidob. Nekem először azért sírt a program, mert nem volt a gyökérben a firmware, utána a firmware nevét nem pontosan adtam meg. Az egyik leírásban V10P van a másikban V10P_00. A második a jó. Utána meg az volt a baj, hogy a vinyón már nem volt 200 mega hely, hogy létrehozza a 10 fájlt, erről nem tájékoztatott a program, hanem szó nélkül a menübe visszadobott. Ha mindent úgy csinálsz ahogy le van írva, mennie kell.

    Azt mondjátok meg nekem, hogy az akksitok meddig bírja. Nekem ma úgy hogy a telefonhoz hozzá sem értem, nem nyomkodtam, nem is telefonáltam, egy nap alatt lemerült az akksi. Ez nem lehet normális...

  • Norbi819

    csendes tag

    Nincs memóriakártya a telefonban, azt hiszem veszek egy új akksit.
    Nekem látja a zeneszámokat, ha a Sounds mappába másolom a számokat.

  • Norbi819

    csendes tag

    Én hiszek neki, gyakorlatilag az én telefonommal sincs semmi baj, azonkívül, hogy az akksi nagyon hamar lemerül, de mivel használt a telefon, lehet hogy szar akksival kaptam...
    Egyszer se fagyott még le, a wifi megy mint a szél, a múltkor 3 órán át nyúztam vele (töltőről persze), youtube is megy, még stresszeltem is a telefont, hogy gyors egymásutánban végigjátszás nélkül megnyitottam 5-6 videót és pillanatok alatt kapcsolódott. A minősége viszont nem megy HQ-ban, ment ez egyáltalán valakinek ?
    Az ébresztővel sincs semmi gond, bár én azt nem használom, van külön ébresztőórám, csak megpróbáltam.
    Zenehallgatás is megy, itt is össze-vissza stresszeltem a telefont, tekergettem gyors egymásutánban a számokba, majd váltottam a következőre, ki-be húzkodtam a fülhallgatót, szóval kapott a telefon rendesen :).
    Semmi olyan hibát nem tapasztaltam, amit leírtatok, pedig eléggé féltem mikor megvettem a telefont, hogy tele lesz hibával. Hát ennyi.
    Mondjuk a 4-5 nap készenlét szerintem eléggé túlzás, még egy hagyományos telefon se bírja olyan hosszan.

  • Norbi819

    csendes tag

    Valaki kérdezte, hogy hogyan lehet képeket tenni az mp3 fájlokra.
    A FAQ-ban van egy bizonyos mp3tag program, most a 2.46a verziónál járnak és van benne magyar nyelve is. Egyszerűen hozzáfűzi a számhoz a képet és a telefon felismeri.

  • Norbi819

    csendes tag

    Videó felvétele közben van valahogy lehetőség zoomolni valamelyik felbontásban ?

Új hozzászólás Aktív témák