Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viraga

    tag

    Maximum milyen kapacitású microSD-t kezel? A neten találtam 4, 8 és 16 GB-ot is...

  • viraga

    tag

    válasz pillecukor98 #95 üzenetére

    Ha ilyen olcsó érintőset akarsz, sztem azt vedd amelyik legjobban tetszik külsőre... Nincs köztük nagy különbség, egyik modell ebben jobb, a másik abban. Az LG mobilok sokat fejlődtek az elmúlt pár évben, ebben a kategóriában sztem jobb, mint a samsung. Nem lehet márkákról általános képet alkotni, manapság termékeket kell nézni. Kb az összes nagy gyártónak árcetlitől függetlenül vannak kiváló és csapnivaló mobiljai egyaránt, és ez alól az LG sem kivétel.

    A teszttel ellentétben a hátlappal egyelőre nincs problémám, bár tény, h nagyon könnyen lejön, kb 2 mm-t kell tolni rajta és lent is van. A zsebemben még soha nem maradt, de nem is tartozom abba az állatfajba aki percenként leszedi a hátlapot (meg a távirányítók elemrekeszét, meg mindent amit le lehet). Az ilyen embereknél pár héten belül önjáró lesz, az biztos. Kicsit nagy kezem van, így az érintőképernyőt szövegbevitelre kb egyáltalán nem tudom használni - tinilányok előnyben. A virtuális qwerty absz. felejtő, ceruzával jó lenne, de az ugye nincs hozzá. A "hagyományos" mobilos kiosztás jobb, de nekem ehhez is nagyon koncentrálni kell, buszon, utcán, mozgás közben bármit próbáltam beírni, esélytelen volt, az eredmény mindig vmi "Gdrjlzt" lett. A kijelző az árához képest sztem korrekt, nagy és szép a képe, és egész jól kihasználja a telefon, szép a menü és úgy általában minden. Egész jól testreszabható, gyárilag is sokféle háttér, szín, stb van benne, és persze saját képeket is meg lehet adni ha ez nem elég. Jó a rádió és a zenelejátszó, bár idétlen, h a rádió widget nézetben már nem ír ki RDS-adatokat, csak hullámhosszt és programhelyet. Multitasking jó lenne, ha könnyebben lehetne váltani a futó programok között. Automatikus képernyőzár idegesítő, csak a késleltetés idejét lehet megadni, de azt, hogy csak a kezdőképernyőn vagy menüben is zárjon-e (vagy esetleg mely alkalmazásokban...), már nem, a hangprofiloktól való függést pedig főleg felejtsük el. Ez azért gáz, mert a bill.zár gombja nagyon rossz helyen van, jobb kézben tartva a telefont az ember tenyere alatt. Balkezesek előnyben. Működés: helyenként tényleg lassú. A menü gyors, az alkalmazások is gyorsan indulnak, ezekre kb semmit nem kell várni, de a névjegyzékben sokszor döcög, össze-vissza sebességgel görget, stb (pedig nincs 800 névjegyem...). Sokszor 1-1 mentésnél, beállításnál megakad, és azt hiszi az ember h nem jól nyomta meg a "gombot", másodpercekig tart mire vmit reagál. Ha a névjegyzéket háttérbe teszi az ember úgy, h előtte belegörgetett, akkor újabb megnyitásnál a lista elején áll... Igaz ez az összes menüre is, minden oldalnak mindig az elejére ugrik mikor visszatér rá, ez sztem gáz...

    Összességében: nagyon kis tünci-bünci, sajnos inkább szép mint jó.

    [ Szerkesztve ]

  • viraga

    tag

    válasz pillecukor98 #95 üzenetére

    Az LG GD510 POP-ot is nézd meg sztem, kicsit drágább, és talán fiúsabb külsőre, de mindenképp jobb is, külsőre, belsőre egyaránt.

  • viraga

    tag

    válasz bluespirit #101 üzenetére

    Na igen, de a GS290-nek hiába van valódi piros és zöld gombja, ha pl a hívás megszakításnál 1-2 mp-ig tart, mire a gombnyomásra reagál... Mindig azt hiszem h rosszul nyomtam meg.

  • viraga

    tag

    Hosszabb távú (~1 év) tapasztalatok a telefonnal:
    A hátlap gigaf*s: sosem piszkáltam, nem szoktam SIM-et cserélni, mégis kb. magától leesik. Nem csak hogy a zsebemben marad, hanem akár asztalon arréb tolva a telefont máris lejött a hátlap. Megoldás: óvatosan, NAGYON KEVÉS!!! szilikonnal odaragasztottam. Hónapok óta így üzemel, azóta nem jött le a szemét. Az akksit és SIM-et nem cserélgetem soha, ezért tudtam ezt megtenni. Szükség esetén fel lehet tépni, de nem lenne könnyű, érzem. :P .
    A piros gomb már most kontakthibás, izomból kell nyomni hogy reagáljon, pedig erre is vigyázok, sosem erőltetem a cuccaimat. Különösen zavaró ez ki- és bekapcsolásnál, ahol alapból értelmetlenül sokáig kell nyomni. Sokszor nyomom vagy 5 mp-ig, aztán semmi, ekkor jövök rá, hogy még erősebben kell rálépni. Hívás megszakításnál szintén "előnyös", korábban írtam, hogy hiába a fizikai gomb, ha ennyire tetű lassan reagál, hát ez most még fokozottabb. Sokszor egy hívás megszakítása kb. 10-15 mp (mire eltűnik a kijelzőről a hívásinfó és visszatér az alapképernyőre). Nonszensz. Hívás közben nagyon lassú, ha pl számokat kell beütni, vagy vmit fel akar jegyezni az ember, nagy türelem kell hozzá.
    Több ismerősöm van ilyen mobillal megáldva, 3-nál már tönkrement az érintőpanel, cserélni kellett. (Az érintés pontjától kb 2-2 centivel jobbra-lefelé érzékelte az érintést, teljesen használhatatlan így a mobil.) Cserék óta (pár hónap) egyelőre mind működik. Már "előre várom" hogy az enyém mikor jut ide.

    Szoftver: "érdekes" az is. 8 gigás kártya van benne, ez önmagában sztem nem lassítja, az alap dolgokat kártya nélkül is ugyanígy tette. Természetesen galéria, és hasonló dolgok lelassulnak ha sok a fájl (de nem azért mert a kártya nagy.). Ha olyan minimális optimalizációra, ésszerűsítésre vennék a fáradságot, hogy pl fényképeknél bélyegképet ne töltsön be egy bizonyos fájlméret fölött, máris sokkal gyorsabb lehetne. (Ha pl fényképezőgépből vagy szgépről származó nagyfelbontású kép van a fájllistában, az annyira megfogja, hogy akár 1 percig sem reagál semmire, a piros gombra sem.) Az office és pdf fájlokat megjelenítő cucc borzalom, egy nagyon-nagyon alap excel fájllal (amiben kb 10 kitöltött sor van, és 3 oszlop, semmi formázás), már küzd, nem bír rendesen nagyítani, stb. Progresszív jpg képeket sem szereti...
    Mp3 lejátszó és rádió egész jó, mp3 hallgatásra viszont csak úgy bírom használni, ha kitallózom a fájlt az adott mappából. Így le lehet játszani egy mappa tartalmát. Ez a szűrés előadóra, albumra, stb. rettentő baromság, főleg egy ilyen gyenge hardverrel megáldott telefonon. (Minek ezt is erőltetni???) Így persze a tallózással megy az idő, mert a kedvencek közé természetesen csak a "Saját mappa" parancsikont nem lehet felvenni.
    Fő probléma: ismeretlen okból a fülhallgató csatlakoztatása vagy kihúzása esetén előfordul, hogy felhívja az utoljára hívott számot... Eddig kb 5x-6x volt ilyen, nagyon örültem neki. Egyik alkalommal már kb 5 perce szólt a rádió (term. képernyőzár rajta), mikor elkezdett tárcsázni. Annyira meglepődtem, hogy azt hittem engem hívnak. Korábban mindig a csatlakoztatás pillanatában azonnal hívott.
    Videolejátszó elfogadható, a megfelelő formátumra konvertált fájlokat lejátssza.
    A szoft. verzió V10a, miután kézhez kaptam próbáltam frissíteni a csodálatos LG programmal, de azt írta ki a legfrissebbet használom. Azóta nem néztem rá, a programot inkább töröltem a fenébe.

    Kb. ennyi. Rövidesen le szeretném cserélni, mert számomra elviselhetetlen, hogy az alap dolgok is katasztrofálisak, pl a névjegyzék nehezen használható, híváskezelés, fájlkezelés rossz. Soha senkinek nem fogok ilyen gagyi érintős mobilt ajánlani, és egyben teljes ellenszenvemet fejezném ki az LG és az összes többi gyártóval szemben, amiért szándékosan olyan termékeket készítenek, ami max fél éven belül a lecserélésre készteti, kényszeríti a felhasználót, az által hogy szándékosan el van rontva. :O Szomorú.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák