Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    Bocsánat, ezzel a fém hátlappal rossz irányba tereltem a beszélgetést. Nekem így, ebben a formában kicsit felesleges "fícsőr" de ez privát vélemény. Az meg nyilván szükségszerű, hogy az antennák miatt nem lehet bebugyolálni fémbe a telefont.
    Ami meg a cserélhető akkukat illeti, itt nyilván a megszokás beszél belőlem. Kezdetben az akkumulátorok - ha nem tévedek - cserélhetőek voltak, most meg az a trend, hogy nem az. Néztem valamelyik teló tesztet, ott is a negatívumok között sorolták fel a beépített akkumulátort. Kicsit nem jó érzés, hogy nem tudom áramtalanítani a készüléket. Ad absurdum, ha vízbe esik a készülék, jó lenne, ha két mozdulattal ki lehetne kapni az akksit...
    Arról most ne nyissunk vitát, hogy a Redmiben is lehet cserélni akksit, ha nagyon akar az ember, azért az én fogalmaim szerint az cserélhető, ami két kacsóval segédeszközök nélkül megtehető. Az említett videóban x perc a telefon szétszedése. Azt a "cserét" nevezzük inkább házilagos javításnak...
    Az akkumulátorok ilyetén elhelyezése éppen azt a célt szolgálja, hogy halandó felhasználó ne piszkáljon bele a készülékbe. Ha jól sejtem, a gyártó szerint is garanciavesztés, ha a videón látható formában hozzányúlunk a készülékhez.
    És abban is igazatok van, hogy a tervezett 2 éves időtartamot kíméletes használat mellett illik kibírnia toknak.

Új hozzászólás Aktív témák