Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz DigitXT #40 üzenetére

    Szerintem lemaradt az ábra. Minden esetre vagy max tápfesz és kapcsolgatáják, azaz PWM, ekkor villog. Vagy csökkentett, de állandó tápfesz. Ekkor nem villog, de változik a LED színhőmérséklete minimálisan.

    "falikep:" "PWM szabályozás mindenhol jelen van."
    Jelen lehet, mint olcsó alternatíva.

    "Jobb esetben olyan helyen, ahol nem látható, például fordulatszám szabályozása."
    Ott vehető észre igazán, ha lassú: PC ventik hangján. -> nagyobb frekvencia vagy deisszipatív vagy 4 pines.

    "tableteknél szinte sehol nem ezt alkalmazzák"
    Hanem mit? Nem tudom, kérdezem. Meglepne, ha pont ott ne lenne jelen.

    "Samsung LED tv-nél még 100% fényerőnél is villog"
    Mert ha lehet, ki kell kapcsolni a "válaszidő gyorsító" funkciót, vagy valami ilyesmi. Azt csinálja, hogy képváltáskor kioltja a LED-et, így az LCD válaszidejéből adódó elmosódást kevésbé látod.
    Minden esetre valóban max. fényerőn nincs észrevehető vibrálás.
    Másrészt a CCFL sem jobb a szemnek, az is hasonlóan kialszik, lásd 37-es hozzászólásom.
    Ez a "CCFL nagyon jó a LED meg nagyon rossz" egy olyan buta legenda, mint annak idején a "VGA kábel ugyan olyan jó, mint a HDMI". Vagy még régebben "a földfelszíni digitális adás baromság, ugyan olyan jó az analóg".

    "PWM mentességük ellenére égő érzést okoztak a szemben"
    Érdekes és fontos felvetés. Szerintem ez a LED alapból élesebb és polarizáltabb fénye miatt lehet. Ha az a diffúzór rész, ami ezt eloszlatná gagyi, akkor lehet eltérés. (Érdemes egyszer megnézni egy pásztázó lézerprojektort, ott ez nagyon kijön.) Egy normális LED-esnek nincs különösebben más képe, mint egy CCFL-nek.
    Vagy csak túl sok Kelvin és túl fényes.

    És az aláírásom ebben a topikban: fejtartás! Előregörnyedve nagyon túl van terhelve a hátsó nyakmerevítő izom, az az, ami a tarkótáji fájdalmat okozza. Előrehaladott állapotban porckorongsérv, emiatt állandóan görcsben lévő izmok.

    Francba, a tésztát meg a gázon hagytam..

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák