Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz thxer #985 üzenetére

    Én még nem esnék kétségbe. Szerintem ez a béta OS (W10) is közrejátszhat benne. De attól még marad ez a Benchmark a NET-en az idők végezetéig. Én még bízom benne, hogy a gsmarena elmérte és javítják. Persze ez csak egy ábránd.

    Ha feltételezzük, hogy az ismert weboldal már sok-sok éve ugyanolyan következetességgel és módszertannal benchmark-ol az akksi terén, akkor nem égbekiáltó bűn egy L950 vs LG-G4 vs L930 összehasonlítás. A fél világ ilyeneket nézi és dönt a néhány ismert külföldi portál véleménye alapján. Nem soknak van ilyen nagy battery adatbankja. Lehet ebbe belekötni, mert nálam többet bír, nálam meg kevesebbet, de összehasonlításra jó.

    A hivatkozott LG G4, úgy jobb, hogy nagyobb IPS kijelzője van.
    Másrészt a L930-hez képest az L950 +25% nagyobb akksit kapott. Az ember azt hinné, hogy egy takarékosabb SOC-ot is. Az L930-at még anno ugyanúgy egy friss, ropogós (béta') OS-el tesztelték, és elvileg egy sokat szidott nem éppen takarékos, melegedő SOC-ja volt, míg az L950 egy heterogén, elvileg sokkal jobban skálázódó SOC. Miért is hangsúlyoztam ezt? Különösen a 3G-s hívásoknál látható, hogy a 930 már akkor 16 óra felett tudott, míg a 950 8,5 órát most. :W :F Tehát nem a csúcsra járatáskori fogyasztásról beszélünk.
    A parasztvakító felbontás növelés szintén nem tett jót a koncepciónak. Egy FHD kijelző használata nem csökkentette volna az eladásokat. Pl. egy Xperia Z5, 2900 mAh akksi, eggyel erősebb SOC, de csak FHD kijelző és 75 órás kalkulált használat. De lehet találni mindenféle példát akár a nagy felbontás és jobb üzemidőre is.

    A Marketing 22 vastörvényében van egy szakasz valahol, ami kb. így hangzik:
    "A technokraták által irányított termelést, felváltotta a marketingesek által diktált tömegselejt gyártás"

    Ez az élet minden területén így van, de attól még zavar, ha pont belefutok egy-egy alkalommal.

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák