Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trufa12

    addikt

    válasz b. #39 üzenetére

    A legjobb az hogy felhívtam ma az invitelt, mert nem volt net ( jó hogy van itthon t home is ) -.- aztán tudok írni mert azóta sincs invitel netem :D
    azt kérték legyek türelemmel, 16 óra fele ok lesz , mondtam ok, türelemmel voltam, azóta sem jön inviteltől semmi, nah majd holnap már nem leszek ilyen türelmes . Aztán jobbat nem tudok de úgy beolvasok nekik mint a szar . :R

    az meg külön jó hogy a 60 mb netnél 10 mb al nem töltök lefelé... majd ezt is hozzá biggyesztem .

    [ Szerkesztve ]

    Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

  • Drenadar

    veterán

    válasz b. #39 üzenetére

    Talán azért, mert vagy teljesíthetetlen lenne ADSL vs Cable, vagy ha figyelembe vennék a technológiailag elavult szarokat (adsl) akkor értelmetlen enne meghatározni hogy " az internet csomagoknál a garantált érték az a névleges érték 1 ezreléke lehet... "

    +az internet az ilyen általános dolog. Mobilneteknél / SATneteknél a garantált az nulla.

    Objektívan: Teljesen felesleges ezért is mindenféle szakértőt felvenniük, hogy legyen aki megvizsgálja hogy az összes net kapcsolatnál mekkora legyen a névleges/valós sebesség aránya.
    Mit érnének el vele? Semmit... A garantált érték meghatározása nem marketing fogás, hanem statisztikai szám több ismeretlenes egyenlet, amit mindenképp bírnia kell az infrastruktúrának.

    (ha arra gondoltál hogy ez majd motiválja a T-t vagy az Invitelt a fejlődésben, hogy azonnal ruházzanak be és túrják fel az egész országot hyper szuper optikai kábel lefektetésébe mindenütt, tévedsz... előbb mondanának fel az összes pár lélekszámmal bíró falunak, mint hogy csak egy nhh rendelet miatt milliárdokat csengessenek ki.)

    A szolgáltatónál reklamálj, meg annál, aki annak idején rossz technológiába fektette a pénzt és tervezte meg a hálózatot.
    És akkor a Digiseket hogy utálod hogy hűség idő nélkül ~6000ftért majdnem 1Gigás netjük lehet, de 500Biztos?

  • bambano

    titán

    válasz b. #39 üzenetére

    mert a kapitalizmus meg a szabad piac nem úgy működik, hogy állambácsi beletenyerel mindenbe. azt a komcsik csinálták, és komoly veszteségeket okozott.

    a szolgáltatás ára elsősorban aszerint változik, hogy mennyit sikerül eladni belőle. ha nagy az igény, marad az ár, esetleg emelik, ha nincs elég igény, csökkentik. ennyi. egyébként a szolgáltatások költsége sem ugyanaz.

    "Nagyon szabályozni kellene itt a dolgokat.": szerencsére és kivételesen erre jobb megoldás született. én mondjuk sikítok tőle, mert személy szerint velem nagyon kibabrálnak, de az előfizetőknek jobb lesz. talán. vagy legalábbis most az induláskor úgy néz ki, hogy tényleg jobb lesz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Drenadar

    veterán

    válasz b. #44 üzenetére

    Nem leszólom vidéket, csak van tapasztalatom az internetszolgáltatók világában akik a jó kis 50 éves rézérpáras telefonkábelen akartak csodát vinni :D.

    Annak kell örülni ami van. Mert lehet már a szomszédban nincs SEMMI sem.
    Lehet fáj, de igen is az ADSL2+ (ezt használják többnyire) elavult technológia.

    Árajánlat

    "Tisztelt Gipsz Jakad Úr!

    Köszönjük megkeresését, ez nekünk nagyon fontos, bla bla bla.

    Az Ön címén JELENLEG 7Mb/s sebesség működik, ez alapján Önnek az 5Mb/s csomagot ajánljuk, amennyiben mégis a 10est választja, hát akkor 7et kap. Egészen addig míg a Szomszéd Marika el nem adja a házát, valamint a másik szomszéd unokája haza nem ér külföldi kiruccanásáról, mert ha Ők is beköttetik a netet akkor érthetően a hálózat jobban terhelve lesz! "

    Érdekes levelek születnének...
    Röviden: a szolgáltató talán azt tudja hogy éppen aktuálisan mekkora sávszél fér ki a csövön, de 2 hét alatt mire bekötik a netet addigra nagyon nagyon sok minden történhet. (Pl: betelik a slot, és azt a tájékoztatást kapja az ügyfél hogy nem létesíthető internet).

    A te példádnál:
    Az a végpont 7Megát tud. Teljesen mindegy, hogy mekkora netet rendelsz. Ha 7nél kevesebbet akkor éppen működik, ha többet akkor a 7 fog menni.
    Ez egyszerű fizika, ha csak annyit tud elviselni átadni a vonal, akkor annyit tud, a kedves user döntése hogy kell e neki a 10 megás áron +2mega, vagy elég a 5 mega neki...

    Tudom felhasználó oldalról ez nem annyira evidens főleg nem igazságos...

    [ Szerkesztve ]

  • Drenadar

    veterán

    válasz b. #47 üzenetére

    Hát márpedig nagyon sok mindentől függ a sávszél, és nagyon eszement baromságok jöhetnek ki ám, minden egyes méter perdöntő lehet. (Milyen méter? hát a távolság a "központtól").

    A kedvencem: mi az hogy ide max 1 megát ajánlanak a szomszéd házban megy az 5 is!

    Az üzlet az üzlet, valamiért a fővonali szolgáltató nem csinál minden egyes helyzetre külön csomagot. Miért nem? Nem érdeke, mert pl statisztikailag nem indokolt plusz felesleges erőforrásokat von el a központosítástól. Meg tudnák tenni, de mégsem teszik.

    (Amúgy érezd magad szerencsésnek, én pl Budapesten lakok, és itt az ADSL max 2.5megát bír... pedig ez a főváros... oszt nagyon sok hely van itt is ahol az ADSL elvérzik, mert nem lehet adni. Persze szerencsére vannak alternatívák, jóval több mint vidéken, de most ugye kívánságodra csak az ADSL-ről beszélünk).

  • Drenadar

    veterán

    válasz b. #55 üzenetére

    Én értem mit mondasz. Szeretnéd ha a szolgáltató mindenre fel lenne készülve, ha mindent tudna, és arra törekedne hogy neked minél több pénzt spóroljon meg.

    Igazából nem számít mióta van előfizetésed, ez nem KGFB bonusz-malusz, hogy az idő folyamán bármi kiváltság legyen. Persze szerintem sem igazság, de ez van.

    Te ADSL-t rendeltél, és nem mást. Sajnos csak ez van nálad, de felesleges azzal jönni, hogy másnál más van, és az másba kerül és mást is tud, mert ha belegondolsz ez evidens :(.

    A teljes infrastruktúra lecserélése nagyon költséges befektetés, és mai világban ami nem térül meg gyorsan abba nem vág bele senki. Hiába akar neked az Invitel 10 megát adni, ha nálad a te címeden kevesebb megy csak. És tekintve hogy az invitelről beszélünk az se megoldás ha alternatív szolgáltatónál keresel olcsóbb ADSLt, mert az invitel ezt mindig is megnehezítette, de inkább ellehetetlenítette.

    Az IPTV ide keverését most nem értem.
    Van ahol ADSL alapú az IPTV, van ahol már optika alapú? Optika olcsóbb, ADSL drágább? érted.

  • Glenda

    addikt

    válasz b. #97 üzenetére

    5 megás netem van de 8 megával is tudok tölteni. ez lenne a fairplay mondjuk egy álomországban.vagy egy szabályozott internetszolgáltatásban , amiben a fogyasztó is védve van.

    Nekem ez nem kell. Inkább az ingyen sört választom.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • #06658560

    törölt tag

    válasz b. #97 üzenetére

    Mivel a net nem közmű, a szolgáltatók nem kht-k, az állam nem dotálja a hátrányos helyzetű vidékeken a jó minőségű net kiépítését és üzemeltetését, így a profitorientált szolgáltatók mellett a között lehet választani, hogy lesz drágáért szar, vagy semmi. Olcsón jó csak ott van, ahol van piac és verseny.

Új hozzászólás Aktív témák